Ekonomik zakończył kolejną edycję projektu Programu Erasmus+

Materiał zewnętrzny Image

Uczniowie i nauczyciele rozwadowskiego Ekonomika są zgodni: projekty Programu Erasmus+ zawsze oceniane były wysoko, ale ostania edycja (w terminie 1.10.2018 – 30.09.2021) naprawdę się udała i była niezwykła! Mowa o trzytygodniowych praktykach uczniowskich oraz dwutygodniowych praktykach nauczycieli zawodu, którzy łączyli dobre z pożytecznym w… hiszpańskiej Maladze, w ramach projektu „Zaplanuj swoją przyszłość – Postaw na zawód”.

Ten unijny projekt (kwota dofinansowania – 127 216 Euro) ZS Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego realizował w partnerstwie z firmą Tribeka Training Lab S.L.U.

Malaga w Hiszpanii okazała się wymarzonym miejscem praktyk dla 12 nauczycieli uczących w zawodach handlowych, gastronomicznych, hotelarstwa i architektury krajobrazu oraz dla 22 uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik fotografii i multimediów (grupie towarzyszyło 2 nauczycieli/opiekunów). Nauczyciele i uczniowie odbywający praktyki, od czasu powrotu do Polski dzielą się ogromną wiedzą i doświadczeniem na zajęciach w szkole, a wrażenia, które przywieźli świadczą o tym, że podróże kształcą. Potwierdzeniem są choćby maile i posty uczestników, wysyłane z Malagi, np. takie: „Niedzielę spędziliśmy w Grenadzie – w stolicy Andaluzji. Zwiedziliśmy Alhambrę – zespół pałacowy; arcydzieło architektury arabskiej z XIII- XIV wieku. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami muzułmańskiej dzielnicy Albaicin. Dzięki naszej przewodniczce, Anie, podziwialiśmy gotycką- renesansową katedrę i poznaliśmy historię tego niezwykłego miasta.”

Brzmi niezwykle, prawda? Bo było niezwykle, a my tym bardziej cieszymy się, że w ramach kolejnego projektu realizowanego przez Ekonomik, następna grupa uczniów i nauczycieli przekona się o tym osobiście. Także w Maladze!

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona