Tegoroczny Hubertus radośnie i z pompą

Image

Za nami kolejny Hubertus, impreza organizowana corocznie w Żabnie w gminie Radomyśl nad Sanem.

Hubertus Nadsański to święto leśników, myśliwych, jeźdźców i wszystkich miłośników koni. Impreza na stałe wpisała się już w kalendarz corocznych wydarzeń powiatu. I tym razem nie zawiedli uczestnicy, i tym razem było fantastycznie.

Hubertus Nadsański został zorganizowany w niedzielę 3 października. Specjalnie na ten dzień organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród nich m.in.: pokazy psów myśliwskich, pokazy sokolnicze, pokaz mody odzieży myśliwskiej, wystawy przyrodniczo- łowieckie, stosika myśliwskie czy degustację potraw z dziczyzny. Była oczywiście tradycyjna walka o to kto najszybszy i najsprawniejszy i popisy umiejętności. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.

Hubertus Nadsański rozpoczął się Mszą Święta odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Potem wszyscy przenieśli się nad łąki nad Sanem, gdzie zorganizowano „gonitwę za lisem”. Po niej nastąpiło wręczenie odznaczeń, wyróżnień i podziękowań dla osób zasłużonych dla łowiectwa w Okręgu PZŁ Tarnobrzeg. Głos zabrali zaproszeni goście. Można było także wysłuchać koncertu zespołu muzyki myśliwskiej „Masterbrass” z Poznania.

A kolejny Hubertus już za rok!

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~he hee

edward (e2rd...) zachowuje sie jak struś.....okopał łeb w piasku....umiech)). Bo czym sie tu szczycić???? krwistymi orgiami frustratów przy oczywiscie alkocholu którym topia swe upiorne hobby. Sam też to hołduje i bawi sie w wielkiego łowczego.Tfe.....brak słów..obciach.
A swoją drogą.....zniknęła strona zarządu okregowego pzł tbg. Czas nowego sprzątania po ledwie 3 latach????

~ekolog

A może emeryt e2rds wszystkim wszystko wyjaśni , przecież to wielki łowca z naszego miasta.

~mati

Jest kilka wpisów traktujących o krwawym polowaniu na kaczki w Grębowie. Trzeba oglądnąć ten filmik na you tube by wyrobić sobie zdanie o zdziczałości obyczajów tej grupy frustratów(?). Z całą pewnością można przyjąć jako prawdziwe porzekadło o tym, że ryba psuje się od głowy! Z chwilą objęcia funkcji przez typowego frustrata - karierowicza owczego okręgowego rozluźnione zostały wodze a on sam uważa się za super myśliwego. Przy takiej kulturze języka, obyczajowości sięgającej dna są dzieci patrzące na to zbiegowisko. Tenże owczy tam także jest no bo jakżeby inaczej? Z jaką lubością jeden z nich prawi o mordowaniu dzika i ile ma z tego radości. Panie owczy Bąk, tak poza kadrem nagrania to ten osobnik z butelką okowity chodzący wśród "braci myśliwskiej" nie poczęstował dzieciaka przyglądającego się waszym obyczajom? Dziecku też coś się należy!

~Misiek

Równie ambitne co łowienie ryb prądem...

~Nocny marek

Co to za myśliwy, który z ambony, patrząc przez lunetę, z 500 m (?) strzela do nieruchomego zwierzęcia. A weź topór i upoluj go jak Zbyszko z Bogdańca.

~he hee

w edka taki myśliwy jak z koziej .upy trąbka . Nie wiem czy nawet z procy umie strzelić.

~jan

Do ekolog, daj spokój temu dziadkowi bo on ci nasra na głowę.

~ekolog

Największym myśliwym w naszym mieście to jest ten emeryt e2rds. Ale dziwnie w tym temacie milczy czyżby było mu wstyd?

~Wolwo

Ale fikołek smiech2 ten niedźwiedź to prewencyjnie odstrzelony? smiech2 smiech2

~Mietek

Paru "znawców" pluje na myśliwych. Znajomość tematyki zerowa. O prewencyjnych odstrzałach nawet słowa. Doradzam zgłębić temat w literaturze fachowej. Na jednym zdjęciu są nawet książki z których warto skorzystać.

rodzynek

Puszczam do prawdziwego lasu na golasa - myśliwego , ciekaw jestem ile wytrzyma jak w promieniu 80 km nie ma ludzkich osad. Komary go opitolą - wilków nie trzeba. Tyle w temacie .

~Mozambig

Wygląda na to iksie że masz trociny we łbie jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy pisuarem a amatorami z platformy. Poza tym są to serdeczni koledzy w kuluarach.

~Tarzan

a miesiac temu słynne "polowanie na ptaki - alkohol,dziecko i Łowczy Okregowy " filmik na Yu Tube.
No takie coś.....o czym to świadczy panowie myśliwi?????? brak słów.

~Oko

Jak naczelny komoruski polowanie z popijawą dla kumpli zorganizował to śmigłowiec uszkodzili bo się jaśnie panu latać po pijaku zachciało.

~Aamon

Trzeba mieć nieźle zryty łeb żeby czerpać satysfakcję i spuszczać się w pory bo rozwali się łeb jakiejś sarence czy jelonkowi...

~XXX

do Mozambik Ty to masz chorą czaszkę jak tak twierdzisz. A za PO i byłych PSL. to nie pamiętasz co się działo .? To dopiero szumiały krzaki!!! TYLKO PiS i PiS. .

~Asdq

Jak można zabijać bezbronne sarenki itp.. nie rozumiem

~tarzan

Dali popis na polowaniu na kaczki....filmik na yu tube jest.....też latali z flaszeczką i gorzalką????

~ekolog

Widzisz emerycie e2rds, jak wszyscy plują na idiotów który zabijają dzikie zwierzęta , to komentarze o tobie.

~felczer

Człowiek zawsze od początku świata był myśliwym

~ale jazda

moje dzieci by płakały widząc tyle martwych zwierząt.

~Jack

Należałoby wypchać tą bandę morderców

~Iga

Rzeczywiscie powód do dumy. Zabijanie tylu zwierząt i robienie z tego szopki. Ohyda. Tylko ludzie o dziwnych sklonnosciach mogą to podziwiac.

~leon

Niezła trupiarnia. Gratuluję dobrego samopoczucia.

~mat

Koła łowieckie to banda pijaków i zabójców zwierząt, dlaczego nikt nie sprawdza tych ludzi jak przechowują broń, przecież połowa przechowuje broń w szafach własnej produkcji albo bez certyfikatu, kto im w ogóle wydaje broń? Załatwianie badań lekarskich i pozwolenia to norma. Ostatni film o polowaniu w Tarnobrzegu pokazał cały obraz myśliwych w Polsce.

~LBe

Dlaczego o wszystkich imprezach dowiadujemy po, a nie przed. Zawsze szukam informacji o imprezach i nie ma !!!

daniell

Kiedyś - za moich młodych lat działała tzw. "niewidzialna ręka" - gdyby tak dzisiaj? / hasło np. Ambona /? ????

~złomiarz

Co takiego pięknego jest w mordowaniu zwierząt i pokazywaniu ich zwłok ? I dlaczego nie było tu wypchanych zwłok chłopców którzy też zostali zastrzeleni przez tych oszołomów ?

~Obserwer

Piękna impreza pokazująca tradycje myśliwych. Ludzi było bardzo dużo. Zdjęcia pięknie to pokazują.

~rumcajs

Gdzie nie popatrzysz nastawiali tych ambon że wieczorem strach na spacer pójść bo jakiś oszołom cię postrzeli a jak znam życie to zawsze się wywinie bo niby mamuta w krzakach zobaczył