Nowy układ komunikacyjny i przebudowa ul. Spacerowej

Image

Miasto ubiega się o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2 inwestycje. Chodzi o przebudowę ul. Spacerowej oraz budowę nowego układu komunikacyjnego, który będzie prowadził do nowych osiedli blokowych, które powstaną w Charzewicach.

Pierwszy wniosek dotyczy modernizacji i rozbudowy ul. Spacerowej. W ramach pierwszej części zadania drodze nadane zostaną dwie funkcje: „spacerowa” (na wysokości garaży) i „przemysłowa” (prowadząca do zakładów produkcyjnych). Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, inwestycja ruszyć mogłaby w 2022 roku.

- Drugi wniosek dotyczy budowy nowego układu komunikacyjnego dróg prowadzących do i wokół nowych osiedli miasta Stalowej Woli, a więc osiedla Ogrodowego i osiedla Parkowego. Układ komunikacyjny obejmujący budowę łączników, włączenia się od obwodnicy miasta Stalowej Woli na dwie strony tych nowych osiedli, a więc w stronę ulicy Ogrodowej, gdzie powstanie pierwsza część osiedla na blisko 300 mieszkań i druga strona, osiedle Parkowe, gdzie powstanie 1000 mieszkań- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Projekt zakłada budowę dróg dojazdowych, komunikację od obwodnicy, jak również budowę dróg wewnętrznych. Jak podkreśla prezydent jest to bardzo duże zadanie, przy którym prace zakończyłyby się w podobnym czasie jak budowa osiedla Parkowego, czyli do roku 2025.

- Będziemy rozpoczynać od budowy dróg do osiedla Ogrodowego, dlatego, że przygotowanie tej części inwestycji jest najbardziej zaawansowane, również pod względem planu miejscowego, który już obowiązuje w tej przestrzeni- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mirka

Czy ul. Wańkowicza to ktoś kiedyś poprawi?
Czekam na odpowiedź.

~zazdrosny

A Jamnica to gorsza? My też głosujemy właściwie. Także chcemy nagrody..Przyjmiemy wóz strrżacki, chociaż nie mamy strażaków. Może być ten co nie mieści się w garażu w Rozwadowie.

~tosemja

po co robić drogi na Posaniu, czy kanalizację na Sandomierskiej (Charzewice), jak można zrobić drogę do garaży.
Chore te priorytety.

~nowy

kiedy drogi na Posaniu obiecane przez prezydenta????

~parafianin

W Studzieńcu dla turystów i mieszkańców mogą byc nawet riksze albo dyliżanse. To wszystko dla ludzi /czytaj ; przyszłych wyborców /.

~parafianin

W Studzieńcu dla turystów i mieszkańców mogą byc nawet riksze albo dyliżanse. To wszystko dla ludzi /czytaj ; przyszłych wyborców /.

~Mieszkaniec

A chodnik na Spokojnej kiedy ?

~Mieszkaniec

A chodnik na Spokojnej kiedy ?

jabar

na razie to niusy a realizacja w przyszłości bezterminowej

~aaa

No i elegancko. Bo lata "nie dało się" a za Nadbereżnego jakoś można i się da.