Sejmik przeciwko uchwale anty- LGBT. Teraz jesteśmy Regionem Utrwalonej Tolerancji.

Image
Obrady radnych na wrześniowym posiedzeniu sejmiku województwa zdominowała kwestia odrzucenia przyjętego dwa lata temu stanowiska sejmiku wyrażającego sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT. Po długiej dyskusji z udziałem podkarpackich parlamentarzystów oraz gości radni przyjęli nowe stanowisko: Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji.

Na sesji obecni byli między innymi: senator Mieczysław Golba, a także posłowie: Wiesław Buż, Joanna Frydrych, Maria Kurowska, Andrzej Szlachta, Teresa Pamuła oraz Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Była także przedstawicielka posła Grzegorza Brauna. Niemal wszyscy zabrali głos w debacie dotyczącej odrzucenia przyjętej w 2019 roku uchwały będącej stanowiskiem wyrażającym sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT.

Przed głosowaniem głos zabrał także marszałek Władysław Ortyl, który mówił o powodach zmiany stanowiska, argumentując, że poprzednia uchwała nie dawała żadnych efektów prawnych i środki unijne nie mogłyby być z jej powodu odebrane regionowi, jednak mógłby je stracić samorząd województwa, który dysponuje nimi jako instytucja zarządzająca.

- Proces certyfikacji instytucji zarządzającej mógłby się ciągnąć nawet kilkanaście miesięcy, a wtedy unijne dotacje byłyby zawieszone na ten czas. Nie korzystałyby z tych środków samorządy, uczelnie, przedsiębiorcy, zupełnie nikt. Trwałby długi proces certyfikowania. Samorząd województwa nie mógłby realizować strategii województwa. Dlatego zarząd województwa przedkłada uchwałę, która zmienia wcześniejsze stanowisko – mówił do radnych o powodach zmiany uchwały marszałek Ortyl.

Po trwającej kilka godzin debacie ostatecznie uchwała została przyjęta. Głosowało za nią 18 radnych. Przeciw było 6 radnych. W treści nowego stanowiska znalazł się między innymi taki zapis:

Jako Radni Województwa Podkarpackiego stoimy na straży, aby równość i poszanowanie praw człowieka, szacunek dla odmiennych poglądów oraz odrzucenie wszelkich prób nienawiści i dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, lub orientację seksualną były nadrzędnymi wartościami dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia.

- Ta nasza nowa uchwała o tolerancji jest bardzo łagodna, nie dotyka żadnych grup, jest bardzo wyważona. Jednocześnie podkreślamy w niej sprawy, na których nam zależy – na rodzinie, odnosimy się do konstytucji, do Jana Pawła II. Nie powinno to budzić najmniejszych kontrowersji – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
rodzynek

Mniejszości zawsze istniały , były wytykane ale i tolerowane . Ktoś tu najwyrażniej chce zakłócić spokój i wywołać niepokoje społeczne w regionie - nie dawać się sprowokować . To typowe podjudzanie i napuszczanie , kto za tym stoi ?

~Roxa.pl

Precz z LGBT

~Oko

Jeden taki emigrant ujęty na granicy wychwalał się fotkami jak duma krowę, gdyby PO było u władzy tacy zwyrodniałych byli by u nas normą, strach byłoby z domu wyjść,

~Omega

Po przejęciu kasy politycy sejmików dopilnują że zostanie ona spożytkowana dla dobra Polaków.

Gdyby w czasie konsumpcji środków okazało się że mimo zapewnien o równości fundusze te mają służyć nieproporcjonalnie ( ponad 2% ) agresywnej indoktrynscji dzieci po szkołach i przedszkolach ideologią Gender, wtedy następnym razem będzie łatwo osiągnąć konsensus społeczny czy nam taki szantarz jest potrzebny. Nie ma przymusu prostytucji.

~cst

I jeszcze zasadnicze pytanie "w eter": dlaczego promotorzy multikulti nie chcą u siebie w Izraelu multikulti?

~cst

art2deco. Bo to zlepek literek narzucony przez promotorów tej "inwestycji" służący zakryciu przykrego faktu, że
a) to są zboczeńcy (to słowo NIE jest obraźliwe, tylko obrazowo oddaje istotę rzeczy)
b) to jest mięso armatnie służące do narzucania woli mniejszości nad większością, przymuszania co bardziej tradycjonalnych narodów tubylczych do ustępstw kulturowych/gospodarczych, oraz tresury większości w posłuszeństwie mniejszości (zupełnie jak covid).
Oni zostaną odrzuceni i "zlikwidowani" (w jakikolwiek sposób będzie trzeba), gdy spełnią swoje zadanie i będą komuchom zbędni. Tak, jak to było najpierw z proletariatem, a potem z bolszewikami.
Ale krótkowzroczni zwolennicy multikulti myślą, że tu o wolność chodzi. A tu chodzi o to, co zwykle: władzę, kontrolę i płynące z tego przywileje. Albo i dobrze wiedzą, o co chodzi, ale liczą na "ochłapy z pańskiego stołu" w postaci preferencyjnego traktowania w nowym porządku w przyszłości.
A ty po czyjej stronie jesteś?

~rychu

precz z pedalami

~Konwuj

Ach to o pieniąszki chodzi smiech2
A co na to zdradzone godki i inni rycerze kaczyńskiego?

korki

--- Jestem zwolennikiem natury! Wiek zgody (na seks) powinien się zaczynać od pierwszej miesiączki. Są dziewczynki, które mają12-13 lat, i są całkiem dojrzałe! – skomentował polityk.
Zdarzają się też miesiączki u ośmioletnich dziewczynek. Jeśli brać dosłownie wypowiedź Korwina-Mikke, to de facto zdelegalizowałby pedofilię już od granicy tego wieku. ---- Bosak takie prawo w konstytucji zapisze ? Pierwsza komunia i ciąża razem jak dziewczynka dojrzała ? Narodowcy macie córki, spodziewacie się córki. Tu jest dumna Polska a nie europa.

~Zapytanie

Myslicie ze Palikoty i elektryczne Feministki się dostosują?
Ważne że Gowin wyleciał więc nie będą nam genderowac dzieci.

art2deco

"promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT" - dlaczego tak zwanych?

maszynista

Precz z lgbt ,tu jest Polska ,a nie europa .

~Obywatel

hmm

~ he he..

von ze zbokami...na grenlandie i na golasa...

~Adam

LGBT brzmi niewinnie i pięknie. To skrót który brzmi Lesbijki, Geje, Biseksualiści i Trannswestyci.

~cst

Ile radni woj. podkarpackiego dostaną w łapę "dotacji" za wciskanie ciemnoty i wycieranie sobie pysków pustymi frazesami? Przecież mniejszości seksualne nie są dyskryminowane od 1932r, kiedy wszedł w życie kodeks Makarewicza, depenalizujący homoseksualizm.

~cst

Socjaliści stosują broń demograficzną, żeby przyzwyczaić większość do ulegania mniejszości, a skorzystają socjaliści. Weźcie socjaliści nawet konstytucji, czy JPII nawet nie zestawiajcie z uchwałą lansującą proletariat zastępczy rewolucji komunistycznej. I jak zawsze idzie o dodrukowywane papierk znaczy, dotacje (oficjalnie zwane). A co my do cholery ułomni jesteśmy, że musimy ciągle zależeć od widzimisię kogoś z zewnątrz? No ale pospolity lud zasmakował w daninach i lubi paść du.ska czyimś kosztem, więc jest podatny na socjalistyczne manipulacje. Poczekajcie kilka lat i sami zobaczycie, do jakich dalszych form nacisku to doprowadzi.