Sejmik przeciwko uchwale anty- LGBT. Teraz jesteśmy Regionem Utrwalonej Tolerancji.

Image
Obrady radnych na wrześniowym posiedzeniu sejmiku województwa zdominowała kwestia odrzucenia przyjętego dwa lata temu stanowiska sejmiku wyrażającego sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT. Po długiej dyskusji z udziałem podkarpackich parlamentarzystów oraz gości radni przyjęli nowe stanowisko: Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji.

Na sesji obecni byli między innymi: senator Mieczysław Golba, a także posłowie: Wiesław Buż, Joanna Frydrych, Maria Kurowska, Andrzej Szlachta, Teresa Pamuła oraz Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Była także przedstawicielka posła Grzegorza Brauna. Niemal wszyscy zabrali głos w debacie dotyczącej odrzucenia przyjętej w 2019 roku uchwały będącej stanowiskiem wyrażającym sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT.

Przed głosowaniem głos zabrał także marszałek Władysław Ortyl, który mówił o powodach zmiany stanowiska, argumentując, że poprzednia uchwała nie dawała żadnych efektów prawnych i środki unijne nie mogłyby być z jej powodu odebrane regionowi, jednak mógłby je stracić samorząd województwa, który dysponuje nimi jako instytucja zarządzająca.

- Proces certyfikacji instytucji zarządzającej mógłby się ciągnąć nawet kilkanaście miesięcy, a wtedy unijne dotacje byłyby zawieszone na ten czas. Nie korzystałyby z tych środków samorządy, uczelnie, przedsiębiorcy, zupełnie nikt. Trwałby długi proces certyfikowania. Samorząd województwa nie mógłby realizować strategii województwa. Dlatego zarząd województwa przedkłada uchwałę, która zmienia wcześniejsze stanowisko – mówił do radnych o powodach zmiany uchwały marszałek Ortyl.

Po trwającej kilka godzin debacie ostatecznie uchwała została przyjęta. Głosowało za nią 18 radnych. Przeciw było 6 radnych. W treści nowego stanowiska znalazł się między innymi taki zapis:

Jako Radni Województwa Podkarpackiego stoimy na straży, aby równość i poszanowanie praw człowieka, szacunek dla odmiennych poglądów oraz odrzucenie wszelkich prób nienawiści i dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, lub orientację seksualną były nadrzędnymi wartościami dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia.

- Ta nasza nowa uchwała o tolerancji jest bardzo łagodna, nie dotyka żadnych grup, jest bardzo wyważona. Jednocześnie podkreślamy w niej sprawy, na których nam zależy – na rodzinie, odnosimy się do konstytucji, do Jana Pawła II. Nie powinno to budzić najmniejszych kontrowersji – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ktoś

Każdy wyborca powinien robić zrzutkę na "wybrańca", na którego głosował. Każdy kogo wybrał powinien dokładać się do pensji takiego polityka. Taki co miał by najwięcej wyborców był by bogatszy i każdy by się starał działać dla swoich wyborców a nie dla siebie. Tak samo każdy prafianin powinien utrzymywać swoją parafię, swojego proboszcza i swój kościół. Wtedy ksiądz był by dla swoich parafian ludzki a nie opryskliwy.

~konkret

Kaskę wezmą i znów wprowadzą swoją ideologię i uchwały anty - co wymyślą. Aby tylko kasa wpłynęła. A tak na prawdę oszustom nie powinni nic dać. Jak chcą budować drogi to niech mieszkańców opodatkują. Jak chcą kasę na swoje trwonienie niech od wyborców swoich biorą.

Pelele

aAMON PRZYJACIELU bIEDRONIA I JEGO KOZY!!tYŚ CHYBA TĘCZOWY CHŁOPCZYK

~Aamon

A co z aferą podkarpacką? Rosja ma nagrania? Co z tym filmikiem, na którym funkcjonariusz CBA rozpoznał M.Kuchcińskiego z nieletnią Ukrainką, być może kupioną na targach żywym towarem. Przecież bracia R. alarmowali ABW, że są próby werbowania przez obce służby wywiadowcze?

~Ornitolog

Jesteśmy na prostej drodze utrwalania cwelokracji

Pelele

@Aamon to chyba budzerant

Pelele

bUDZERANTÓW NALEŻY OSADZAĆ W REZERWATACH GDZIE BĘDĄ MOGLI ZAŻYWAĆ SWYCH ZBOICZONYCH akrobacji dozywotnio Reszta tej zboczonej hołoty za swoje marsze i prowokacje powinna byzamykana w szambach To ich ulubione miejsce i za;ach

Pelele

bUDZERANTÓW NALEŻY OSADZAĆ W REZERWATACH GDZIE BĘDĄ MOGLI ZAŻYWAĆ SWYCH ZBOICZONYCH akrobacji dozywotnio Reszta tej zboczonej hołoty za swoje marsze i prowokacje powinna byzamykana w szambach To ich ulubione miejsce i za;ach

~uffff

to teraz przy spisie powszechnym mogę podać że jeszcze nie okresliłam/łem jaką odczuwam tożsamość płciową

~Adam

Ten Warchol to wstyd dla Regionu. Dobrze, że jest obwodnica wokół Niska i nie muszę przez ten grajdoł jechać.

~Adam

Ten Warchol to wstyd dla Regionu. Dobrze, że jest obwodnica wokół Niska i nie muszę przez ten grajdoł jechać.

~EDI

KOLOROWA PATOLA WALI ŚCIEMĘ RÓWNO !!!

podwakroćzło

gdyby była prawdziwa tolerancja nie trzeba by było żadnych uchwał lgtb... problemy 1 świata, naprawdę nie ma innych problemów jak zaglądanie komuś do łóżka?? oczywiście zapaść służby zdrowia i kilkuletnie kolejki do lekarza specjalisty to mały pikuś w porównaniu z tym, że czyjś sąsiad wkłada innemu...

~jp2gmd

Odnoszenie się w uchwale do Jana Pawła II, znanego z krycia pedofilów takich jak proboszcz z Tarnobrzega jest niezwykle kontrowersyjne.

~Fiona

Taki niby tolerancyjny i chrześcijański kraj, a tyle plugastwa i zawiści. Pan was ukarania za wszystkie bluźnierstwa i brak miłości do bliźnich. Będziecie jak cymbał brzmiący.

~Asdq

Stop lgbt!!

~www2

@-Aamin - "a najgłośniej drą ryja kryptogeje i idioci" - no właśnie AAmon, no właśnie! CBDU

~Aamon

Idioci przyjęli uchwały których nawet sami nie napisali... Teraz trzeba się wycofać bo kasiorka niepewna, a pisowiec na swoim chce doić, tylko skąd? Najpierw jednak skupcie się ciemnoto na tym co faktycznie jest niezgodne ze świeckim państwem i przyjmijcie uchwałę o usunięciu krzyży z urzędów i szkół, bo to instytucje publiczne a nie jakieś ośrodki religijne. Zresztą w kościele też jest mnóstwo gejów, oczywiście z racji wykonywanego zawodu mówią z ambony o ,, zagrożeniu ideologią" LGBT, a najgłośniej drą ryja kryptogeje i idioci.

~bogcek

LGBTQ i sru i co tam jeszcze. Przecież to jest zboczenie i nie można tego traktować normalnie. To trzeba leczyć.

~Ggfh

Sejmik się sprzedał jak prostytutka.

~heryu

Wczoraj pisowce pokazali jak gwalca biedne stworzenia tfu

Cudny Lolo

Jestem przeciwko promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT!!!

~togo

Widzisz jak latwo jest manipulować tobą i innymi. Nawet się obejrzałeś jak zostałeś w kręcony w mechanizm manipulacji. Skąd wiesz czy to nie było sfingowane? Przecież tej formacji nie można ufać za grosz! To kłamcy, kłamcy i niegodziwcy. Ciebie tak sparaliżowało zdjęcie(fotomontaż?) zoofilii? Przecież tego rodzaju zdarzenia mogą mieć miejsce i u nas, to jest zboczenie i choroba zarazem. Nie zastanowiłeś się nad tym trochę, że może ciebie ktoś straszy? Podświadomie wywołuje u ciebie lęki i obawy przed obcymi? W 2015 roku mieli migranci przynosić nam różne schorzenia obce w Europie i kto to mówił? Lekarze specjaliści, znawcy przedmiotu chorób zakaźnych, nie to wypowiadał jeden facet nie mający zielonego pojęcia o... medycynie! Ty i wielu uwierzyło i dalejże huzia razem z demagogiem walczyć z niewidocznym uchodźcą! Dzisiaj obóz tego samego faceta znalazł inną metodę strachu na krowę! Wielu z was na tym forum strasznie się przestraszyło owego przedmiotu okazanego na konferencji.

~Wypad

oko. Teraz rządzi pis i takie miernoty jak ty są normą.

~Kefir55

zabrać pieniążki i nagle tacy tolerancyjni i postępowi smiech2 Pisowska swołocz.

~andrzej

tutaj chodzi o przywileje i o władzę ,żeby niszczyć dalej Polaków. tych ciężko pracujących ,żeby taki człowiek który przyjdzie zmęczony z pracy ,usłyszał jak to wielki trud zadał sobie jeden poseł platformy z drugim biegając po granicy , próbując nam wmówić ,jaki on dobry człowiek jest. przecież on pomaga takim co krowy gwałcą ,no przecież to wzorowy obywatel Iraku jest.

~andrzej

no właśnie , nie jest istotne to ,że odrzucili uchwałę ,tylko co będzie następstwem tego odrzucania. nie róbcie nam wody z mózgów ,przecież tu nie chodzi o to żeby ktoś z lewicy poczuł się lepiej ,że usłyszy od innego polityka ,że szanuję LGBT.

~tola

Uważam to za bezsens podejmowanie na nowo takiej uchwały w formie złagodzonej albowiem to wszystko jest już od dawna czyli od 1997 roku zapisane w... Konstytucji. Tej uchwały nie powinno w ogóle być panie marsz. Ortyl. Wystarczy tylko przestrzegać w codzienności Konstytucji i nie trzeba będzie silić się na jakieś nowe 'akty prawa miejscowego"! Działanie wbrew Konstytucji to domena wielu aktualnie rządzących z jednoczesnym powoływaniem się na ową Konstytucję! Łamanie Konstytucji to przestępstwo! Dla Podkarpacia to obciach i dowód zaściankowości, obłudy i ciemnoty. To bastion średniowiecza! Pan go tylko legitymizuje!

~hetero

Ja tam nie mam nic przeciwko pedałom - niech się nawet łączą z pawianami, ich sprawa. Ale o dzieci niech się sami postarają zamiast wyręczać się innymi.

~Anna

Ciemnogród jak unia daje to się doi zasiłki też się doi bractwo i wiocha stalowa wola