UWAGA: Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

Image

28 września ruszają prace w ramach kolejnego etapu przebudowy ul. 11 Listopada. Będzie się to wiązać z utrudnieniami drogowymi. Na odcinku ul. Okulickiego, od skrzyżowania przy Agroplancie do „górki rozwadowskiej”, ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku.

II etap robót, z którym właśnie mamy do czynienia, obejmuje prace drogowe oraz przebudowę infrastruktury technicznej w ciągu ul. 11 Listopada i części ul. Okulickiego, na fragmencie od bloku przy ul. Obrońców Westerplatte 5 do „górki rozwadowskiej”. W związku z tym, konieczne jest utrzymanie ruchu w jednym kierunku na tym odcinku. Dostęp do ulicy Okulickiego dla pojazdów dojeżdżających od strony Rozwadowa zapewni objazd prowadzący ruch za pomocą Al. Jana Pawła II oraz ul. KEN.

Ruch jednokierunkowy utrzymany zostanie do zakończenia prac na tym etapie. Początkowo odbywać się on będzie po stronie prawej, a zajęta pod roboty będzie część lewa. Następnie planowane jest przeniesienie ruchu jednokierunkowego na wybudowaną część nowej drogi i zajęcie terenu pod roboty po stronie prawej. Ruch pieszych odbywać się będzie po stronie budynków wielorodzinnych.

Nowa droga będzie biegła od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, ulicą 11 Listopada, pod trzema torami kolejowymi, a następnie połączy się z ul. Przemysłową. Budowa bezkolizyjnego przejazdu będzie się odbywać w obrębie wytyczonego pasa drogowego. W ramach prac przebudowane zostaną m.in.: sieć wodociągowa, sanitarna, kanalizacyjna.

Docelowo to rozwiązanie komunikacyjne ma wyprowadzić ruch z centrum Stalowej Woli i małych ulic. Wszyscy, którzy będą jechać od strony Tarnobrzega, ulicą Przemysłową w stronę obwodnicy, ominą osiedla mieszkalne, wjeżdżając tunelem w ulicę Okulickiego, w kierunku Chopina.

Na realizację „zachodniej obwodnicy Stalowej Woli” w 2019 roku miasto uzyskało dofinansowanie z ówczesnego Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości około 17 mln zł. Planowany koszt inwestycji to ponad 28 mln zł.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
bzk

I co ja barze pier....y. Widzisz co się dzieje na KEN i na "rondzie"? Pewnie nie bo z domu nie wychodzisz. I kto tu jest analfabetom?

~Marek

Kto to wyznaczal trase? mozna bylo wpuscic ruch w ul.Woska Polskiego, kiedys ta ulice w sumie dwukierunkowa przejezdzaly MKS. Ta decyzja jest bardzo durna, ludzie mogli by korzystac nadal z MKS o nr.8 , 10 jadac na hale czy do przychodni hucianej, jak widac ludzi traktuje sie jak smieci. Moze ktos sie opamieta i zmieni ta durna decyzje.

~andrzej

do maszynista , no niestety ale ,będziesz musiał jeszcze kogoś rozjechać żeby twoje marzenie się spełniło , może przyśpiesz swoje marzenie pomyśl ,może cię nie zamkną.

~J~

Skoro remontują zakręt na Okulickiego, to co co robili jednokierunkową już od świateł? Spokojnie można było zrobić 2 kierunki do skrzyżowania z Wojska Polskiego, a później dopiero 1. I ruch byłby płynny. Ludzie nie myślą o innych, tylko o ch... wie czym.

~Wkurzony

No i stało się. Od biedronki w rozwadowie do wiaduktu czas 23min. Brawo wy .

~mico

Mi sie to podoba będzie jazda bez trzymanki.Teraz wyjdzie jakich mamy kierowców.Nie płakać,zrobią i będzie cycuś glancuś.

bzk

Jabar...... Spierd...j

~Kozioł

Ty jabarze ze swoim nickiem i pisimi poglądami też nie błyszczysz

jabar

bzk

podpisałeś się trzema literkami zamiast krzyżykami, jak na analfabetę przystało.

bzk

Popiełuszki zamknięta, Okulickiego w jedną stronę, przemysłowa w jedną stronę. Cały ruch na wiadukt i KEN. Kto tam rządzi? Głupia stłuczka na skrzyżowaniu KEN i WP i paraliż miasta

~kabel

Ja proponuje aby policmajstry ustawiły się któregoś dnia przy mrówce i łapały gamoni, którzy jeżdżą pod prąd od strony klasztoru. Droga jest tam teraz jednokierunkowa z kierunku "tesco" - klasztor a nie odwrotnie.
Nie ma dnia żeby takiego gościa nie mijać.

maszynista

A kiedy przejscie przez tory zrobia przy szkole budowlance ? tam skakaja uczniowie przez plot zeby nie chodzic dluzsza droga.Sygnalizacje na to przejscie mozna polaczyc z pierwszym przejsciem przy hotelu.

~Mieszkaniec

Chyba nowe święto nam wprowadzają pt. Dzień pieszego pasażera