Kiedy zostanie zamknięte skrzyżowanie Popiełuszki - Okulickiego? Finał prac, niestety… może w grudniu

Image

Do naszej redakcji wpłynęło kilka sygnałów od Czytelników w sprawie ul. Popiełuszki. Kierowcy są zdezorientowani, bowiem w piątek w 3 miejscach pojawiło się oznakowanie informujące o zamknięciu skrzyżowania ul. Popiełuszki z ul. Okulickiego. Tymczasem wszystko funkcjonuje jak dotychczas. Kiedy więc naprawdę można spodziewać się wyłączenia skrzyżowania z ruchu?

Przebudowa 554,71 metrowego odcinka ul. Popiełuszki rozpoczęła się pod koniec kwietnia br. W pierwszej kolejności pracę rozpoczęły się od strony skrzyżowania Popiełuszki z Alejami Jana Pawła II.

W ramach tej inwestycji wykonywana jest przebudowa nawierzchni (2 pasy ruchu po 3,50 m), rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa ścieżki rowerowej (na odcinku o długości 543,47 m), budowa ścieżki rowerowej (na odcinku o długości 554,71 m), przebudowa ciągu pieszego (na odcinku o długości 693,68 m), remont ciągu pieszego (na odcinku o długości 404,50 m), likwidacja kolizji sieci uzbrojenia podziemnego: elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, gazowej i ciepłowniczej oraz przebudowę oświetlenia ulicznego. Zadanie obejmuje przebudowę trzech skrzyżowań z drogami publicznymi gminnymi: skrzyżowanie typu małe rondo z ul. Okulickiego, skrzyżowanie z ul. Skoczyńskiego i skrzyżowanie z ul. Wolności.

Jak udało nam się dowiedzieć prace związane z budową ronda u zbiegu ul. Popiełuszki z ul. Okulickiego rozpoczną się we wtorek 28 września. Pierwotnie planowano, że finał wszystkich robót nastąpi w połowie listopada br., ale już wiadomo, że nie uda się tego zrobić w tym terminie. Najwcześniej przebudowa może zakończyć się w grudniu, o ile warunki atmosferyczne będą sprzyjać pracom budowlanym. Jak się okazuje podwykonawca, który miał się zająć przełożeniem sieci ciepłowniczej wycofał się i na jego miejsce trzeba było znaleźć kogoś innego. Prace w tym zakresie będą droższe, a przez to finałowo powiat wyda więcej.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ciekawy

Och te błędy, te błędy. Co za niedopracowany portal. No cóż........."Wystąpił błąd. Poczekaj chwilkę na dodanie kolejnego wpisu" Niezliczona ilość tego. Czy tylko ja mam takiego pecha?

~ciekawy

Och te błędy, te błędy. Co za niedopracowany portal. No cóż.........

~Tak

Czy też zauważyliście że remontowana część asfaltu od vivo do świateł znowu ma wyboje?

~Do yogi

Tym co przeszkadza "ujadanie" nie robią nic innego jak ty właśnie. Każdy ma prawo do wypowiedzi. Nie myśl, że ty masz patent i prawo tylko.

~yogi

Nie wiem po jaką cholere tak ujadacie?Przecież co mają zrobić i tak zrobią.Minie tydzień po otwarciu i będzie cisza.Jara was to ujadanie?

~Dexter

@www2
To są kluczowe informacje na odcinku propagandy. Za komuny miałeś to samo

~Adam

Jak się ma beton zamiast mózgu to wszystko się chce zalać betonem. Betonowa Wola.

~www2

Wzruszające są te dokładności do 1 cm umiech

~dojna zmiana+

W betonie przyszłość.

~Jolka

LUDZIE CHODZĄ ZA NAJNIZSZA KRAJOWA TO W URZEDZIE TEGO NIKT NIE WIDZI NAKWAZNIEJSZE INWESTYCJE NIEDLUGO CSLE MIASTO ZABLOKUJA NA POKAZ A LUDZIE GLODNE BEDA CHODZIC ALE UROCZYSTE OTWARCIE BEDZIE I KSIEDZA PRZYPROWADZA WLADZA BRZUCHU WYWALI I BEDZIĘ

las

Jeszcze na koniec powinien być wybudowany ,,Łuk Triumfalny,,jak w Rzymie,Paryżu czy Tomaszowie Lubelskim a nazwa jego to zrobić sondaż wśród mieszkańców.

~Rrr

Wycofał się to niech kare płaci !

~tygrysek

jak powiedział wincwnty rostkowski piniedzy nie ma i ne bedzie jeb.. poko haha

maszynista

Ta ulica bedzie najbrzydsza betonową ulica w miescie-wsi.Jeszcze pomnik betonowego buszmena trzeba postawic przy tej ulicy zeby byl komplet.Betonoza w wykonaniu pisiorow.

~Do Realisty

To nie powód do radości, że poprawią asfalt. który po oddaniu drogi cały czas poprawiają. To jest takie pudrowanie fuszerek. Jeśli nie będą grube podkłady, Wszystko na nic!!!!!

~Realista

Na obwodnicy wysokość vivo 2,5km asfaltu do wymiany... Ze względu na nie pewną pogodę dopiero ma wiosnę

~ekolog

To będzie najpiękniejsza ulica w naszym mieście.

~toż to szok

Pozamykajcie wszystkie ulice. Po co nam jakaś przepustowość. Popiełuszki rozebrana od prawie PÓŁ ROKU, teraz Okulickiego, 11 Listopada, skrzyżowanie Skoczyńskiego, skrzyżowanie Wolności, nie wpominając o Przemysłowej. DRAMAT. Jedyna ulica łącząca most na Pysznicę i drugą stronę Stalowej to Żwirki i Mickiewicza. Co tam się dzieje toż to szok (znane powiedzonko posła). A co będzie od jutra? Gdzie w tym mieście jest gospodarz????????????????????Na swoim podwórku też robi w taki sam sposób? Że nie można wejść do domu bo wszystko rozbabrane?

Pils

Krysz nie chodzi o wulgaryzmy ale tez i nie dotyczy to tego artykułu poprostu tylko tu moge napisac cokolwiek zeby przeszło przez cenzure ogólnie szkoda cokolwiek pisac i napijac wyswietlenia oby redakcja nie obudziła sie z reką w nocniku pełnym gó...naumiech

krysz

Pils, jak piszesz wulgaryzmy to dostajesz bana

Pepsi

cdn: masz w tekście "podwykonawca, który miał się zająć przełożeniem sieci ciepłowniczej wycofał się"

~cdn

Dlaczego trzeba wydać więcej?
Umowy były podpisane.........