5 sposobów na szybką sprzedaż nieruchomości

Materiał zewnętrzny Image

Technologia szybko się rozwija. Kształtuje sposób, w jaki żyjemy. Rewolucja w sposobie interakcji i komunikacji. W rzeczywistości niewiele pozostało nietkniętych przez technologię. Zakłady przemysłowe zostały zrównane z ziemią, a na ich miejscu z dnia na dzień wzniesiono nowe.

Dziś zostały zastąpione przez firmy takie jak Uber, Netflix, Amazon, Facebook i inne, które przewodzą w nowej erze. Przyjmują zmiany, przekształcają i zakłócają działalność, jaką znamy. Jednak przy całej technologii i wszystkich zmianach jedna branża pozostała w dużej mierze nietknięta. Nieruchomości. Prawda jest taka, że sprzedaż domu to wciąż bardzo tradycyjny proces. Opiera się na starym modelu. Taki, który opiera się na nieskończonych negocjacjach i papierowej robocie.

Czy potrafisz dziś szybko sprzedać swój dom? To zależy od twojej definicji szybkości. Czy to tak szybko, jak zamówienie Ubera lub wynajęcie wakacyjnego wynajmu na stronie biura podróży? Na pewno nie. Jeśli nie chcesz wystawić swojego domu na wyprzedaż za grosze za czy kilka złotych, nie możesz sprzedać go tak szybko pod żadnym względem. Dziś trzeba przeskakiwać przez obręcze i przeszkody. Niekończące się strumienie biurokracji. Agenci. Prowizje. I niekończące się opłaty. To jest norma. Nie wyjątek.

W przeciwieństwie do transportu, handlu i rozrywki, nieruchomości zmieniają się powoli. Legalności i zawiłości są nieograniczone. Jasne, istnieją szybsze sposoby na sprzedaż domu. Polegają na udaniu się do firm, które nazywamy skupami nieruchomości w całym kraju. I nie bez powodu. Ale czy to umożliwia Ci zarobienie najlepszych pieniędzy przy sprzedaży bezpośredniej? Nie – jednak nie zmienia to faktu, że jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki, z pewnością to będzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Wskazówka:

Chcesz sprzedać dom? Wiesz, że estetyczne ogrodzenie panelowe może podnieść znacząco jego cenę i przyciągnąć większą ilość klientów?

Jak szybko sprzedać swój dom?

Uciekamy się często do technologii. Z jednej strony portali ogłoszeniowych, w których możesz wystawić swój dom czy mieszkanie na sprzedaż jest multum. Z drugiej strony, tu też powinniśmy się znać co najmniej na kilu rzeczach naraz, by opublikować dobre ogłoszenie z pięknymi zdjęciami, które przyciągają wzrok każdego z kupujących.

Niestety, tak jak wystawienie mieszkania czy domu do Internetu zwiększa zainteresowanie naszą nieruchomością, tak z pewnością nie przyspiesza wszystkich procesów związanych z załatwianiem ewentualnego finansowania, papierków, urzędów notariusza itd.

W dobie zaawansowanych technologii, kiedy posiadamy profile zaufane czy podpisy elektroniczne, tego typu proces powinien przebiegać znacznie szybciej. Czekamy i nie możemy się doczekać w końcu na serwis, który połączy ze sobą wszystkie usługi związane ze sprzedażą nieruchomości w jednym miejscu. Który pozwoli nie tylko połączyć kupującego z właścicielem, ale jeszcze pozwoli zawrzeć odpowiednie porozumienia i pobrać niezbędne dokumenty online.

Być może niedługa któraś z firm IT weźmie się i za branżę nieruchomości. Nie możemy się doczekać.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =