Jak działa biorezonans?

Materiał zewnętrzny Image

Terapia Biorezonansowa (BRT) to nieinwazyjna terapia wykorzystująca biofizykę ciała. Nie koliduje z konwencjonalnymi zabiegami i jest odpowiedni dla dzieci i niemowląt, a nawet wrażliwych pacjentów.

Co leczy biorezonans?

Prawie każdy stan skorzysta na terapii biorezonansowej. Dzięki BRT można uporać się z podstawowymi przyczynami chorób przewlekłych i zwyrodnieniowych.

BRT jest najbardziej znany z leczenia czynników stresowych, które mogą przyczyniać się do chorób. Niektóre typowe objawy stresorów środowiskowych obejmują ogólne bóle, zmęczenie, zaburzenia trawienia, zaparcia, wypryski skórne lub po prostu ogólne złe samopoczucie lub niezdrowe samopoczucie.

Stresory środowiskowe

W dzisiejszym nowoczesnym świecie istnieje nieskończona liczba zewnętrznych stresorów środowiskowych. Obejmują one pestycydy i chemikalia, toksyny środowiskowe, promieniowanie i pola elektromagnetyczne, toksyczne metale, tworzywa sztuczne, stosowanie leków, które trafiają do naszego powietrza, żywności lub wody pitnej. Zanieczyszczenia te powodują zakłócenia w normalnych procesach biologicznych i toksycznie „obciążają” nasze systemy. Nasz organizm do pewnego stopnia radzi sobie z tymi stresorami, ale gdy jest ich za dużo, wynikiem jest choroba.

Leczenie za pomocą BRT pomoże organizmowi zmniejszyć obciążenie toksynami lub stresem oraz przywrócić „samoregulację”, zwiększając zdolność organizmu do leczenia i naprawy.

Teoria stojąca za terapią biorezonansową polega na tym, że każda komórka w ciele rezonuje z określoną częstotliwością, podobnie jak kamerton rezonujący i wytwarzający falę akustyczną. Grupy komórek (na przykład narząd) rezonują na swoich częstotliwościach, wytwarzając pole elektromagnetyczne i unikalne wzorce częstotliwości.

W normalnych warunkach fizjologicznych twoje ciało wytwarza synchronizację różnych procesów oscylacyjnych (falowych). Jednakże, gdy pojawią się stany patologiczne, nastąpi zakłócenie lub wzmocnienie tych fal, prowadzące do choroby. Na przykład takie stany chorobowe mogą wystąpić z powodu przewagi pobudzenia (stresu patologicznego), co skutkuje zaburzeniem funkcjonowania Ośrodkowego Układu Nerwowego i wynikającą z tego anomalią chorobową.

BRT opiera się na teorii, że komórki komunikują się ze sobą za pomocą biofotonów lub „błysków światła” (promieniowania fotonowego) o określonych częstotliwościach. Biofizycy uważają, że biofizyka ciała kontroluje poziom biochemiczny, który z kolei kontroluje biologiczną strukturę narządów.

BRT manipuluje tymi częstotliwościami, aby poprawić stan zdrowia jednostki. Czyni to poprzez regulację w dół niezdrowych częstotliwości i regulację w górę zdrowych częstotliwości.

Czy to bezpieczne?

BRT to nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna terapia, którą można stosować w każdym wieku.[p][p] W zdecydowanej większości przypadków BRT jest bardzo dobrze tolerowany. Od ponad 25 lat jest stosowany u wielu osób, od niemowląt po dojrzałe osoby dorosłe.

Niektóre zabiegi mogą prowadzić do reakcji przez krótki czas. Mogą to być:

• bół głowy,

• lekkie nudności,

• lub zmęczenie.

Efekty te nie powinny trwać dłużej niż 24 godziny i można je zmniejszyć, pijąc dużo czystej, przefiltrowanej wody o niskiej zawartości minerałów.

Efekty wtórne są postrzegane jako oznaka działania leczenia. Nazywa się to reakcją regeneracji. Nawet jeśli są trochę niewygodne, ponieważ świadczy to o procesie gojenia.

Jak wygląda leczenie?

Mogę mieć wrażenie, że podczas leczenia nic się nie dzieje; jednak rzeczy dzieją się w środku. Reakcje rekonwalescencji są znakiem, że organizm wykorzystuje informacje otrzymane z BRT.

Zwykle potrzeba co najmniej 3 – 6 sesji, zanim pacjenci zaczną odczuwać poprawę.

Jak powstał BRT?

BRT ma swoje korzenie w latach siedemdziesiątych, wraz z dr. Franzem Morellem, niemieckim lekarzem, który w swojej praktyce stosował homeopatię. Homeopatia to „terapia informacyjna”, której jednym z założeń jest to, że woda ma pamięć. Leki homeopatyczne wykorzystują informacje pochodzące z substancji wielokrotnie, wiele razy rozcieńczonych w wodzie. Dr Morell zastanawiał się, czy możliwe byłoby rozwinięcie rodzaju „elektronicznej homeopatii”.

Dr Morell rozpoczął współpracę ze swoim zięciem-inżynierem, Erichem Rasche i biofizykiem, dr Ludgerem Mersmannem. Wspólnie opracowali filtr do oddzielenia sygnału elektromagnetycznego „choroby” od „zdrowego” sygnału elektromagnetycznego w 1977 roku. Doprowadziło to do powstania urządzenia do terapii biofeedback o nazwie MORA, wykorzystującego elektrody na skórze. Zbierały one informacje energetyczne, modyfikowały je i przekazywały z powrotem pacjentowi, aby wzmocnić „zdrowe” energie w ciele i anulować energie „chorobowe”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =