Kto zrobi kanalizację? Nie ma chętnych?

Image

Mieszkańcy osiedla Posanie od dawna mają problemy z zalanymi po deszczach drogami. Znajdujące się pod ziemią studnie chłonne nie pozwalają na odebranie nadmiaru deszczówki. Miasto chce zabrać się za problem, ale… samo ma problem.

Okazuje się, że nie w dzisiejszych czasach nie wystarczą pieniądze. Brakuje fachowców, którzy by za te pieniądze rozwiązywali nasze problemy. Na Posaniu po każdym większym deszczu pracują strażacy. Pompują wodę i starają się jak mogą ułatwić życie tamtejszym mieszkańcom.

Koncepcja budowy kanalizacji deszczowej na osiedlu Posanie zawierać ma analizę możliwości odbioru wód opadowych ze zlewni Charzewice, informację techniczną o możliwości przejęcia wód opadowych przez istniejące rowy, retencjonowanie wód opadowych brudnych z dróg oraz wód czystych z dachów obiektów. Ma także zawierać szacunkowe koszty zaprojektowania i budowy kanalizacji deszczowej. Tymczasem nie ma chętnych na wykonanie tejże koncepcji. Jak się okazuje do przetargu na to zadanie nie zgłosiła się ani jedna firma. W tej sytuacji nie było wyjścia i trzeba było przetarg unieważnić. Będzie ogłoszony kolejny. Może tym razem się uda? Przecież od wykonania koncepcji do realizacji zadania daleka droga. Mieszkańcy będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość. Jak to mawiają, co się odwlecze, to nie uciecze. Sprawę będziemy monitorować.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~taka prawda

tą robotę zrobi kanalarz