Zakaz odwiedzin w szpitalu. Powodem wzrost zakażeń.

Image

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego regionu oraz całego kraju, związaną ze wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, wprowadzony zostaje zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

- Nie mamy innego wyjścia. Mierzymy się wszyscy z kolejną falą koronawirusa, zakażeń przybywa, dlatego w trosce o zdrowie i życie pacjentów, a także pracowników szpitala, musimy przywrócić obowiązujący wcześniej zakaz odwiedzin. Nasz personel ciężko pracuje i dokłada wszelkich starań, aby zapewnić chorym jak najlepszą opiekę. W dobie gwałtownego wzrostu liczby zakażeń robimy wszystko, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się w szpitalu ogniska epidemicznego. Dlatego też, z dniem 24 września wprowadzamy zakaz odwiedzin pacjentów oraz zakaz przebywania na terenie szpitala innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości jego działania– mówi Monika Pachacz- Świderska, pełniąca obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Wyjątkiem mogą być jedynie sporadyczne sytuacje, dotyczące pacjentów w bardzo ciężkim stanie. Wówczas, za zgodą lekarza kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego danego oddziału i przy zachowaniu wszystkich wymaganych środków ostrożności, choremu umożliwi się krótkie spotkanie z rodziną.

O tym, że o wystąpienie koronawirusa w środowisku szpitalnym nie trudno, mogliśmy się przekonać kilka dni temu, gdy pojawił się wśród pacjentów na Oddziale Neurologicznym i Udarowym.

– Przykro mi, że moje słowa na temat tej sytuacji wypowiedziane do mediów zostały nieopatrznie zrozumiane. Nie miałem intencji zarzucać personelowi, że to on był źródłem zakażenia, chciałem tylko dać do zrozumienia, że sporo osób jest zarażonych bezobjawowo i trudno nawet wskazać, skąd i kiedy do szkół, szpitali i zakładów pracy może przedostać się wirus. Ogromnie doceniam pracę lekarzy oraz pielęgniarek w naszym szpitalu i uważam ich za profesjonalistów. Mam do nich pełne zaufanie zarówno jako starosta, jak i pacjent– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Wszyscy pacjenci trafiający do SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, u których zdiagnozowane zostaje zakażenie koronawirusem, są przewożeni do szpitali zakaźnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~patologia

No to znowu się zacznie olewanie chorych już na całego. Nikt nie będzie wiedział co się tam naprawdę dzieje. A chory sam jest bezbronny.

rerere

NORYMBERGA 2.0

~Obywatel

hm portugalia i malta liderami w szczepieniach te kraje są już be be be bardzo be

~Obywatel

hm portugalia i malta liderami w szczepieniach te kraje są już be be be bardzo be

~cst

Obywatel i korki. No właśnie swoimi wpisami dobitnie potwierdziliście, że "specyfik powoduje bezmózgowie". Wy to się jednak potraficie samozaorać.

~Lady

Te testy pcr są tak genialne ,że nawet u kozy i papai wykryły "covida" co udowodnił prezydent Tanzanii i chwała mu za to i niestety został zabity bo był osobą niewygodną .

korki

Po przyjęciu drugiej dawki sms i mms odbieram bez użycia telefonu działa to pod warunkiem że nie śpię i telefon jest w zasięgu 1 metra. SMS wyświetla mi się na nadgarstku pod skórą z tych chipów w szczepionce a MMS przed oczami . Dodatkowo czuję że jestem śledzony a może nawet sterowany. Najbardziej obawiam się że wyrosną mi dodatkowe przyrostki z tych płodów aborcyjnych co są w szczepionkach , piszę puki mogę bo Bill Gates i spisek żydowski mogą mnie wyłączyć sprawdza się to przed czym ostrzegała Edyta Górniak i antyszczepionkowcy .

mad_dog

ten szpital to farsa... omijać szerokim łukiem !!!

~Obywatel

bla bla ciemny lud kupi wszystko bla bla bla firmy farmaceutyczne zarabiają na szczepionkoch bla bla bla bla bla atak na wolnośc bla bla bla to podejrzane bla bla bla eksperyment medyczny bala bla na grype nikt juz nie rchoruje blala bla media kłamia bla bla bla zaszczepili sie i nie działa bla bla bla i tak dalej bla bla
CST i reszta ekipy korwinowców i innych narodowców i wolnych ludzi apel do was póki mi specyfik pozwala pisać :
nie jedzcie do hiszpani portugali irlandii i innych państw zachodnich be be be i tam myślę że już za chwile ;
1.Ludzie będą kontrolowani bo prawie całe społeczeństwo przyjęło "specyfik" ;)
2. Zostaną utworzone dla nich specjalne obozy tzn dla odszczepieńców
3. "specyfik" powoduje bezmózgowie więc ludzie zmieniają się z zombii
4. bardzo prawdopodobne że specyfik wywołał masową histerię głupoty
5. Ło i wieta co ich kłują bo som głuppii..oki my wiewa lepiej i spożywamy najwięcej leków i antybiotyków

No i jak już bendom nas chcieli zabroć do eksperymentu medycznego to pojedziem na ukrainem bo tam najmniej wyszczepień i w ogóle lekorze nie polecaja na ukraine specyfiku z pfiiiiziera .

AAAAA i na koniec bardszo ważne : WŁĄCZ MYŚLENIE ;)

~Kassandra

Zbyt łatwym zarobkiem dla firm farmaceutycznych są szczepionki, by z nich zrezygnować. Takich obrotów jeszcze nie było. Ludzie nie stali w kolejkach za tanią wit C. Ale masowo stali w kolejkach za jednym z droższych preparatów (za który płacimy my wszyscy). Na szczęście ochotnicy z 2 dawkami są już w systemie.. dlatego dla własnego dobra będą zmuszeni przyjąć dawkę 3, 4, 5, 6.. i tak dalej. Nikt rozsądny nie wypuszcza z rąk kurek znoszących złote jajka...

~xxx

A ile to właściwie on był dla odwiedzających. Jak początkiem sierpnia nie było odwiedzin na oddziale wewnętrznym.
A czy to jest w ogóle szpital ??? Jak co chwilę zmienia się Dyrektora.

~Ggc

Ciemny lud wszystko kupi

~cst

Cyc. Możesz się produkować ile chcesz, ale proszczepionkowcom nie przemówisz. Oni mają na każdy, nawet najbardziej przekonujący wywód jakieś 5 słów: "szur, foliarz, 5g, narodowiec, korwinista." I koniec - szufladka zamknięta, "ale mu pojechałem", można pić dalej. Sami nie umieją ci wypunktować, gdzie się mylisz, ale ciebie oskarżają, że nie masz mózgu. I magicznie zmieniają temat i schodzą na inwektywy, jak im wykażesz brak logiki. Im bardziej masz rację, tym większy szur jesteś.
A wiesz czemu? Bo oni już się "odszczepić" nie mogą, więc dla nich tylko droga w jedną stronę, więc szukają towarzyszy niedoli i wk..wia ich, że druga strona ma jeszcze wybór. Więc cię będą próbowali nakłonić to szczepienia jedynymi "argumentami" jakie mają - nazywaniem i próbą wywołania poczucia winy. Logicznymi argumentami przemówisz tylko niezaszprycowanym. Socjaliści będą myśleć to, co im tv podpowiada. A jak się nie dostosujesz, to jesteś szur. Ich świat jest taki prosty...

~cyc

Jak stwierdzić czy ktoś jest bezobjawowo chory na poniższe choroby:
BIEGUNKI POWODOWANE PRZEZ ROTAWIRUSY, BŁONICA, BORELIOZA, BOTULIZM (ZATRUCIE JADEM KIEŁBASIANYM), BRUCELOZA, CHIKUNGUNYA, CHOLERA, CHOROBA CREUTZFELDTA-JACOBA (CJD), CHOROBA DŁONI, STÓP I UST (CHOROBA BOSTOŃSKA), CZERWONKA BAKTERYJNA (SZIGELOZA), DENGA, DŻUMA, GORĄCZKA DOLINY RIFT, GORĄCZKA KRWOTOCZNA ALKHURMA, GORĄCZKA KRWOTOCZNA EBOLA, GORĄCZKA KRWOTOCZNA KRYMSKO, KONGIJSKA, GORĄCZKA KRWOTOCZNA LASSA, GORĄCZKA Q, GORĄCZKA ZACHODNIEGO NILU (WNV), GORĄCZKI , KRWOTOCZNE EBOLA i MARBURG, GRUŹLICA, GRYPA PTAKÓW, GRYPA SEZONOWA, HIV / AIDS NA ŚWIECIE I W POLSCE, JERSINIOZA, KAMPYLOBAKTERIOZA, KLESZCZOWE ZAPALENIE MÓZGU, KORONAWIRUSY (MERS-CoV), KRZTUSIEC, LEGIONELOZA (CHOROBA LEGIONISTÓW), LEISZMANIOZA, LEPTOSPIROZA, LISTERIOZA, MALARIA, MENINGOKOKI, NOROWIRUSY, ODRA, OSPA PRAWDZIWA, OSPA WIETRZNA i PÓŁPASIEC, POLIOMYELITIS, RÓŻYCZKA, SALMONELOZY DUROWE I JELITOWE, SCHISTOSOMATOZA, TĘŻEC, TOKSOKAROZA
TOKSOPLAZMOZA ,TULAREMIA, WĄGLIK, WIRUS ZIKA, WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU A (WZW A), WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU B (WZW B) ,WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU C (WZW C), WŁOŚNICA, WŚCIEKLIZNA, ZAKAŻENIE HAEMOPHILUS INFLUENZA TYPU B (HIB), ZAPALENIE MÓZGU ST. LOUIS, ŻÓŁTA GORĄCZKA, ITD.
Macie certyfikat na te choroby? Kto nie potrafi udowodnić, że nie jest bezobjawowo chory na te i inne choróbska, nie powinien wychodzić z domu. Prosczepionkowcy lub też płaskoerkanowcy walnijcie sobie koktajl 2 razy w roku na każde możliwe schorzenie.

~Jxjdjsh

Przyszła baba do lekarza: co pani jest? Nic! To po co pani przyszła? Mogę być chora bezobjawowo... to pokazuje absurd tego co się dzieje

korki

Wszyscy co zaszczepili się na ospę w 1765 roku już nie żyją . Ktoś chce się jeszcze szczepić ? Nacjonaliści antyczczepionkowcy od Bosaka i Brauna mają 100% racji .

~cyc

Upadek autorytetów i znienawidzone zawody z okresu COVIDOWEGO:
1) Polityk
2) Dziennikarz (media głównego nurtu)
3) Lekarz
4) Policjant
Bez rozliczenia tego okresu nie odbuduje się zaufania społecznego. Pokładamy nadzieję w projekcie NORYMBERGA 2.0

~Mariola

Cóż z tego, że wykryto zakażenie i że pojawiają się chorzy. To naturalny stan rzeczy. Chorzy będą zawsze i na COVID i inne choroby. COVID nie zniknie, tak jak nie znikają inne wirusy. Zachowujecie się, jakby w 2020 roku odkryto śmierć i choroby. Leczcie ludzi i tyle w temacie, a jak macie z tym problem, to łopata też człowieka nie hańbi.

~Mario_Bros

"...sporo osób jest zarażonych bezobjawowo..."
Czy może ktoś wytłumaczyć co to niby znaczy? Jak człowiek jest zarażony, a nie wykazuje objawów, to jest tylko nosicielem, sam pozostaje zdrowy. No a jak ma objawy, no to jest chory. Nie istnieje zarażenie bezobjawowe, ani też choroba bezobjawowa. Do czasów COVIDA istniała tylko "schizofrenia bezobjawowa" będąca elementem psychiatrii represyjnej w ZSRR, gdzie niewygodnych ludzi władza pakowała do psychiatryka.

~EDI

BRAWO JEST PAN PANIE WOŁOSZYN W CORAZ WIĘKSZYM GRONIE

MYŚLĄCYCH NIE TYLKO LEKARZY ,MEDYKÓW

ALE PRZEDE WSZYSTKIM LUDZI POZDRAWIAMY

TAK TRZYMAĆ ŚCIEMĘ I GŁUPOTĘ MUSIMY

PRZETRZYMAĆ!!!

~cst

Bo szczepionki to biznes i cwane lokowanie produktu. Nic dziwnego, że wielu za...czepionych (ci przymuszający i obrażający) ma "ból d...". To był test na inteligencję, który oni oblali. Nieza..czepieni mają ciągle opcje, za..czepieni już nie. I szl.g ich trafia, tak jak szl.g trafia młodego chłopaka, który się dowiaduje, że jego dziewczyna ma inne opcje z chłopakami, a on nie ma innych opcji z dziewczynami (i vice versa). Taka analogia. Więc co mają ci biedni obrażający robić, jak nie obrażać i przymuszać? Już swojego błędu nie cofną, więc jedyne co mogą, to zmusić innych, żeby też ten błąd popełnili, chyba tylko po to, żeby im było raźniej.
Szkoda się produkować. I tak nie przekona się nikogo, kto nie chce być przekonany.

~XXX

To po co te szczepienia!!!! Jak nic dalej nie można. Tylko na pysk maseczki jak psu kaganiec. I jeszcze chorzy dalej zesłani samym sobie.

~cst

korki. Ty dalej w swoim stylu. Obrażanie i pisanie pseudo śmiesznych ironii. Ja pasy w aucie zapinam i nie czuję, żeby moja wolność była zagrożona. Narodowcem nie jestem, tylko chciałbym mieszkać w kraju, gdzie nie zabiera mi się połowy pensji na wejściu - wolę, żeby kraj był samodzielny, a nie zależny od fanaberii obcych mocarstw (ty nie chciałbyś mieszkać w takim kraju?). Poglądy Korwina mi w pewnym stopniu nie leżą. Niektóre mają sens, inne nie bardzo. Nie jestem anty- w kwestii szczepionek, uważam, że dobrowolność to sensowny kompromis. Leków na głowę nie biorę, bo chce mieć pewność, że moje wywody piszę w pełni świadomie. Natomiast sądzę, że ty swoje wywody piszesz co najmniej "na bani", jak nie gorzej. Jak widzisz nie trafiłeś ze swoją oceną praktycznie w żadnym miejscu.
Jesteś typowy tutaj przedstawiciel "obozu przeciwnego" - dużo emocjonalnego dogryzania, mało treści. Widać nie umiesz inaczej - spoko, nie każdy jest uzdolniony w sferze intelektualnej. Nie ma sensu cię dłużej dowartościowywać atencją, bo ani nie masz nic ciekawego do powiedzenia, ani tym bardziej merytorycznie nie umiesz. Pisz sobie dalej, jak ci to pomaga w autoterapii, ale raczej nie licz, że kogoś przekonasz. Więcej atencji ode mnie nie dostaniesz, bo nie zasługujesz. I zapomniałeś coś napisać o folii, szurach i 5g.
PS. Korki to ten z filmu "dzień za dniem"?

~KIKI

W środę widziałam pana który kuśtykał, szedł pewnie na RTG bez maski i tak bardzo paskudnie kaszlał, że aż się przeraziłam.

korki

Nacjonaliści narodowcy to ciekawa grupa nawet zapinanie pasów w aucie ogranicza ich wolność . Twierdzą że większe szanse mają wypadając przez szybę . I to są autorytety w dziedzinie medycyny . Polecam wywody Korwina : Korwin pasy , Korwin Mela. I jeszcze jakiś tam pisze (Jest kilka.lekow ,które pomagają.Widzilem w swoim otoczeniu jak stawiły na nogi)

maszynista

Korek nie strasz covidem,bo ten pacjent po 40 stce mial pogrypowe zapalenie pluc i takich zgonow jest wiecej,ale to grypa jest przyczyna a nie covid.

~Meeee

@korki a to cikawe wszytko??Według mnie nie.Jest kilka.lekow ,które pomagają.Widzilem w swoim otoczeniu jak stawiły na nogi w dwa dni.Dokladnie 5 a ich koszt to okolo200 złotych.Jednak nie są to leki od lekarzy z tego miasta tylko profesorów,którzy wiedzą co jak stosować.P.S zanim napiszesz podziel się nią odpowiem wiedza kosztuje.I gdyby je dostał wysokie prawdopodobieństwo iż by przezyl

~Meeee

@korki a to cikawe wszytko??Według mnie nie.Jest kilka.lekow ,które pomagają.Widzilem w swoim otoczeniu jak stawiły na nogi w dwa dni.Dokladnie 5 a ich koszt to okolo200 złotych.Jednak nie są to leki od lekarzy z tego miasta tylko profesorów,którzy wiedzą co jak stosować.P.S zanim napiszesz podziel się nią odpowiem wiedza kosztuje.I gdyby je dostał wysokie prawdopodobieństwo iż by przezyl

~cst

korki. Być może to, co piszesz jest prawdą. Nie neguję tego. Kilka kwestii:
1) czy jest jakieś info o historii chorób tego człowieka przez ostatnie 10-20lat? Może cierpiał na coś innego?
2) Czy uważasz za racjonalne dostosowywanie 99% przypadków żywych, ew. po przebytym covidzie (makroargument) pod 1% martwych (mikroargument)?
3) słyszałeś, że izraelscy naukowcy dowiedli, że naturalna odporność po przechorowaniu covid jest 27x większa, niż po szczepionce?
4) jak chcesz, żeby inni się zaszczepili tak jak ty, bo ty tak chcesz, to po prostu powiedz wprost. Po co używać porównań do 5g, szurów i płaskoziemców, czy odosobnionych przypadków zgonów, których prawdziwe przyczyny mogą to być zarówno covid, jak i jakakolwiek inna choroba?

korki

Nie pierwsza i nie ostatnia historia Dumnego Polaka--------------- Pierwszym pacjentem, który zapadł w pamięć personelowi był zakażony mężczyzna po 40., który wrócił z Wielkiej Brytanii. - On i jego bliscy mieli dosyć skrajne poglądy. Jak z nim jeszcze rozmawiałem, to tłumaczył, że to "wielka ściema" i w Anglii nikt nie wierzy w pandemię, a on jest po prostu przeziębiony. Miał ciężką niewydolność oddechową, walczył o każdy oddech i praktycznie do końca starał się nas przekonać, że bierzemy udział w jakiejś inscenizacji albo manipulacji. Zmarł, mimo, że medycyna dała mu wszystko, co ma do zaoferowania. Był to u nas pierwszy pacjent w tak ciężkim stanie, który świadomie unikał szczepień.---------------