Spółka wybuduje Centrum Administracyjno– Usługowe. Miasto za udziały oddaje jej działki w
centrum warte 4,3 mln zł

Image

Gmina Stalowa Wola wniesie wkład niepieniężny (aport) do spółki pn. Fabryka – Urbi Ferro Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która została utworzona przez Gminę Stalowa Wola wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu. Prawo własności nieruchomości dotyczy dwóch działek: o pow. 1,0109 ha i 0,0376 ha położonych w Stalowej Woli na zbiegu ulic Floriańskiej i Okulickiego. W zamian Gmina Stalowa Wola ma otrzymać 43 tys. 436 udziałów w spółce o wartości 100 zł każdy. Oprócz tego Urbi Ferro będzie zobowiązane zapłacić Gminie Stalowa Wola kwotę blisko 1 mln tytułem podatku od towarów i usług.

Agencja Rozwoju Przemysłu, wykonując działania na rzecz rozwoju ośrodków miejskich, zgodne z Pakietem dla Miast Średnich, realizuje Program Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców i działania zmierzające do komercjalizacji już istniejących budynków, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta stalowowolscy radni decyzję o przekazaniu stalowowolskich działek podjęli niejednogłośnie. „Za” byli radni: Jerzy Augustyn, Mariusz Bajek, Łukasz Durek, Ilona Kaczmarek, Agata Krzek, Elżbieta Kulpa, Paweł Madej, Lucjan Małek, Paulina Miśko, Karolina Paleń, Piotr Rut, Jak Sibiga, Stanisław Sobieraj, Franciszek Zaborowski. Przeciw: Dariusz Przytuła, Andrzej Szymonik. Od głosu wstrzymali się: Leszek Brzeziński, Joanna Grobel- Proszowska. Nieobecny na sesji byli: Renata Butryn, Andrzej Kochan, Damian Marczak, Łukasz Warchoł.

Joanna Grobel- Proszowska wyraziła swoje obawy co do korzyści dla miasta wobec takiego układu.

- Wydaje mi się, że projekt tej uchwały nie jest korzystny dla miasta, dlatego, że spółka, która będzie polegała na tym, że wybuduje powierzchnie biurowe na wynajem, nie gwarantuje dochodów. W związku z tym objęcie udziałów za dość pokaźny majątek nie gwarantuje żadnych zysków dla miasta- mówiła radna.

Lepszym rozwiązaniem byłaby dzierżawa gruntów lub ich sprzedaż. Wątpliwości radnej próbował rozwiać naczelnik Wydziału Mienia Gminnego i Gospodarki Lokalami.

- Dawno temu były prowadzone negocjacje, na etapie kiedy gmina przystępowała do spółki. Pamiętajmy, że Rada Miejska wyraziła zgodę na utworzenie spółki i przystąpienie gminy do spółki i umowa spółki, która już wówczas była negocjowana przewidywała, że wkładem gminy będzie wniesienie aportem do spółki nieruchomości. Teraz jest tylko wywiązanie się z umów, które zostały przyjęte- mówił Sławomir Szkutnik.

Centrum Administracyjno– Usługowe ma mieć około pięciotysięczną powierzchnię biurową. Na najniższej kondygnacji pojawi się część usługowa o powierzchni 1,5 tys. m2. Przy biurowcu znajdzie się parking na 133 miejsc. Przewidziano także budowę zielonego patio, które ma być sercem obiektu. Wokół niego mają rosnąć drzewa.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Alojzy

Kolejny budynek wydmuszka na pokaz. Jak na westernach ... z przodu elewacja a w środku pusty.

e2rds

~he hee, przepraszam, jeszcze zapomniałem wymienić tego rżącego głąba ~he hee, jeszcze raz przepraszam

~he hee

edziu ..bo ci żyłka strzeli....umiech)))

e2rds

~mądry,doktor, inżynier, lekarz, wizjoner, taka prawda, inteligent, Wódz i wiele, wiele innych nicków, a to tylko pseudointeligent, największy hejter i troll stalowowolskiej dojnej zmiany.

~dojna zmiana+

Dlaczego post o tym miernym pisowcu M. z rady nadzorczej został usunięty?

podwakroćzło

wincyj urzędników, wincyj!! wincyj biur-wo-kracji!! wincyj!! bo każdy pociotek musi miec własny stołek do pier...nia...

~Zimny

Czyli szykują się nowe posady dla synów i córek pisowskich działaczy.

mark30

jak pis cos robi nic nie wychodzi....

~MDM

***** *** i KNF

~Do "mądry"

Masz Mądry rację, To będzie najbardziej dochodowa firma na świecie. Wszyscy mieszkańcy nie pracując będą pobierać pensje pochodzące z podatków tej firmy. Nobel dla pomysłodawcy. A nawet medale 2

The_Saint

Czyli nowy "biznes", który da zarobić znajomym, a sam na siebie już niestety nie zarobi.
Miasto ma 50 tysięcy mieszkańców, a oni budują centrum biurowe.
Już wyodrębnił CUW, gdzie pozatrudniał znajomych królika, a teraz topienie kasy w kolejnym porąbanym pomyśle.
Oj, już niedługo nie będzie co zbierać...

~mądry

To będzie najładniejsze biuro w naszym mieście na które czekają wszyscy mieszkańcy.

e2rds

~Filozof, nie trudno jest filozofować, trudniej jest tak żyć by nie być niedołężnym, a to wiele zależy od postępowania w życiu i to cała filozofia.

~Werdi

Lewicowe PSY szczekają, a karawana jedzie dalej.

~Filozof2.

To straszne zostać starym nidołężnym starcem, To piekło. Nie ma nic gorszego. Nie chcę tego.

~Filozof

Nawet jak się nie umrze młodo to czlowiek staje się niedołężnym starcem, na którego wszyscy patrzą z odstręstwem. To straszne.

~Filozof

Zestarzeć się i być staruszkiem to jedyna metoda na długowieczność.

~Vasyl

No i gitara, ożyje tamto miejsce.

krysz

Andrzejwts, jeszcze nie zaczęli a tobie już się nie podoba.

Znasz ten kawał jak na zebraniu pop zastanawiano się co za obiekt buduje się w pobliżu

~ekolog

Czy nie za dużo tych Inwestycji w tak krótkim czasie?

Andrzejwts

kolejny wielki biznes z ARP jak wybudowanie fabryki maseczek

~aaa

Ja w tym nic dziwnego nie widzę...