Zabawki kreatywne dla Twojego dziecka – jak wpływają na rozwój Twojej pociechy?

Materiał zewnętrzny Image

Jeśli zabawa, to najlepiej pełna kreatywnych wyzwań i stymulująca wyobraźnię dziecka. Wydawać by się mogło, że w rzeczywistości zdominowanej przez technologię nie sposób zachęcić dzieciaki do odejścia od ekranu komputera, jednak to nieprawda – wystarczy zaproponować maluchowi aktywność, która będzie interesująca i angażująca. Z pewnością pomogą w tym zabawki kreatywne, takie jak puzzle, przybory plastyczne oraz zestawy, dzięki którym pociecha stworzy własne zabawki.

Kreatywne zabawki – jaka jest ich funkcja

Co można zaliczyć do grona zabawek kreatywnych? Będą to przede wszystkim rzeczy, które zachęcają dziecko do samodzielnego tworzenia, projektowania, rozwiązywania problemów logicznych i wyrażania siebie. Dzięki temu maluch może rozwijać wyobraźnię oraz umiejętność kreatywnego myślenia – niezwykle przydatne na etapie nauki oraz w późniejszej karierze zawodowej.

Kreatywne zabawki to bardzo często materiały lub narzędzia, z pomocą których nasza pociecha może samodzielnie wykonać drobne przedmioty i akcesoria, jak np. biżuterię, dekoracje czy inne zabawki. Tworzenie własnych prac i angażowanie się w projekty plastyczne lub konstruktorskie:

• pobudza myślenie w kategoriach estetycznych,

• pomaga w ćwiczeniu wyobraźni przestrzennej,

• pomaga również w rozwijaniu umiejętności z zakresu tzw. małej motoryki (czyli np. koordynacja dłoń-oko, posługiwanie się narzędziami, prawidłowa koordynacja pracy palców, dłoni oraz przedramion),

• motywuje do nauki utrzymania skupienia i wytrwałości.

Ponadto, własnoręczne nawlekanie koralików, układanie klocków, budowanie modeli czy przygotowywanie dekoracji daje dziecku poczucie osiągnięcia celu. Warto także dodać, że rzeczy wykonane własnoręcznie, nad którymi spędziliśmy nieco czasu, cieszą najbardziej.

Po jakie zabawki kreatywne sięgać?

To, po jakie zabawki kreatywne sięgnąć, zależeć będzie przede wszystkim od zainteresowań dziecka. Czy nasza pociecha preferuje wypełnianie kolorowanek, budowanie własnych konstrukcji z klocków, czy może zaczyna interesować się tworzeniem ubranek dla swoich zabawek? Dla małego inżyniera z pewnością sprawdzi się zestaw przestrzennych, magnetycznych puzzli, a dzieci zainteresowane technikami plastycznymi, będą doskonale bawić się używając np. farb do witraży. Zanim wybierzemy prezent, warto zastanowić się, jakie aktywności sprawiają brzdącowi najwięcej frajdy, a przy których szybko się nudzi lub frustruje.

Zdecydowanie warto stawiać przed dzieckiem niewielkie wyzwania, które pomogą mu w odkryciu jego zainteresowań i pasji. W tym celu można poszukiwać oryginalnych zestawów kreatywnych. Być może odpowiednie okażą się np. startery zawierające zabawki do uszycia w domu. Prosta instrukcja, niezbędne materiały (i w razie czego pomoc rodzica), a maluch będzie mógł własnoręcznie stworzyć piękną i jedyną w swoim rodzaju zabawkę. Zajęcia takie jak malowanie lub nauka szycia dla dzieci angażują do planowania swoich działań i podejmowania niewielkich decyzji, które pomogą doprowadzić dany projekt do końca.

Atrakcyjnie spędzony czas wolny – zabawki kreatywne

Wiosną i latem, kiedy pogoda dopisuje, warto zachęcać dziecko do częstych spacerów i zabawy na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak wyjście do parku lub na plac zabaw jest możliwe – i właśnie na taką ewentualność warto zaopatrzyć się w kreatywne zabawki, gry planszowe oraz zabawki-zagadki logiczne, przy których będzie można spędzać czas wspólnie, angażując do zabawy całą rodzinę.

Zabawki kreatywne, takie jak zestawy modelarskie, układanki, gry logiczne, klocki oraz puzzle, które zapewnią Twojemu maluchowi wiele godzin twórczej rozrywki, można znaleźć w ofercie sklepu Mądra Mama. Jest to sklep online, którego asortyment dedykowany jest przede wszystkim dla noworodków, niemowląt oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Oferta obejmuje elementy wyprawki i akcesoria do pielęgnacji, ale także piękne i oryginalne zabawki przeznaczone do kreatywnej rozrywki, z których korzystać może wspólnie cała rodzina.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =