Międzypokoleniowo posadzili drzewa

Image

Jedni wycinają, inni sadzą. Nowe drzewa to radość i samo zdrowie.

Stowarzyszenie Nasze Miasto, wspólnie z uczniami PSP nr 1, posadziło drzewa na terenie szkoły. Na tym jednak nie koniec. W planach są kolejne akcje mające na celu sadzenie nowych drzew.

Wykonywane nasadzenia odbywały się w ramach projektu "Zadrzewienia i zakrzewienia na terenie gminy Stalowej Woli”. Jest on realizowany przez Stowarzyszenie Nasze Miasto. Za jego finansową stronę odpowiada starostwo powiatowe.

- Do dzisiejszej akcji zaprosiliśmy uczniów z PSP nr 1 w Stalowej Woli, są obecni również dziadkowie, rodzice, jest więc to akcja wielopokoleniowa. Jeśli chodzi o gatunki drzew, to wybraliśmy: kasztany, jabłonie, brzozy, klony, derenie, wierzby. Jest również kruszyna- mówi Łukasz Banasik, prezes Stowarzyszenia Nasze Miasto.

W związku z sytuacją epidemiologiczną projekt przeprowadzenia nasadzeń będzie realizowany etapowo. Docelowo w tym roku posadzonych zostanie 100 drzew.

Uczniowie „Jedynki” akcję przyjęli z dużym entuzjazmem. Zanim posadzono drzewa, odbyło się szkolenie. Zadanie pokazało jak ważna jest zieleń wokół nas, jak ciężko jest wyhodować roślinę i jak długo trzeba czekać aż z małej sadzonki wyrośnie piękne, duże drzewo. Teraz dzieciaki będą mieć okazję obserwować jak przebiega taki proces. Te drzewa, które posadzili, zapewne będą pokazywać jeszcze swoim dzieciom.

- Pomyśleliśmy, że fajnie będzie, jeśli cała szkoła zostanie włączona w akcję sadzenia drzewek. Dzisiaj jedna klasa wkopuje drzewka, ale każda klasa wylosowała sobie drzewo, którym się będzie opiekować. Będzie to wyglądało w ten sposób, że będą mieli za zadanie je podlewać, patrzeć, czy nikt nie robi mu krzywdy, dbać o nie i obserwować jak rośnie- mówi Małgorzata Jarecka, pedagog szkolny.

Zadaniem uczniów będzie odnalezienie „swojego” drzewa, zrobienie sobie przy nim zdjęcia. Ponowne foto będzie przygotowane w przyszłym roku. Wówczas będzie można zaobserwować jak urosła nowa roślinka i jak urośli sami uczniowie.

Kiedy dzisiejsi piątoklasiści opuszczą mury szkoły, drzewa pod opiekę otrzymają kolejni uczniowie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~he he, rżący głąbie i tak nic z tego, kopytne niewiele mają rozumu, potrafią natomiast bardzo dobrze produkować obornik i niech tak pozostanie. Widzę, że "Alternatywy 4" oglądałeś, mówi ci to coś głąbie rżący.

~wieslaw

sprzedam obornik 1,5 T

~Tango

Jachira Hoduje Wyborców.

~he he

Ukryte w nim imie...ha ha haaa

~he he

To twoj nik....głabiu...????

~he he

Nie pal glupa erdeesku ..e...dwa..rd...s.. mowi ci cos ???

e2rds

~he hee, rżący głąbie, popularny tu "edziu" jak były czynu społeczne to portki jeszcze w zębach nosił i nie brał w nich udziału, on nie wie z czym się to je, to truteń w średnim wieku rżący głąbie.

~Mamamija

Najwięcej komentują Ci, co ch... a robią i najwięcej nasadzili. Intelektualne peryferia. Pani Małgorzato, prosze się nie przejmować tymi społecznymi idiotami, tylko sadzić, trąbić w mediach, dawać przykład. Super robota i dzieci też fantastyczne

~rst

bez medialnej obstawy nie da sie posadzic drzew musza sie lansowac

~olek

to cale stowarzyszenie do posadzenia 3 drzew potrzebuje dziennikarzy wywiadow to tylko jedno wielkie bicie piany mi nikt nie robil zdjec jak posadzilem drzewko pod blokiem

~he hee

Pamietasz edziu te spędy partyjne zwane "czynem społecznym" gdzie niejednokrotnie w niedziele łapaliscie sie za szpadle i łopaty udając budowniczych socjalizmu. Przy oczywista wódeczce lejącej sie z "musztardówki"....i tak ci to zryło mózg do dnia dzisiejszego....umiech)))

~Natalia

Szkoda, że Ci, którym tak łatwo przychodzi hejtowanie zapomnieli, że Tp głównie o dzieci tu chodzi, którzy włożyli dużo wysiłku w to sadzenie. Bardzo przykre

~widziałem

Byłem tam i nie mogę uwierzyć jak mogli przy samym chodniku sadzić te patyki jak wiadomo , że jak te korzenie tych patyczków podrosną to będą rozwalać te chodniki brukowe.

~ekolog

Totalna głupota sadzić drzewa przy oknach bo kiedy te drzewa podrosną to będzie totalna ciemnica w klasach tej szkoły. Po za tym tam w tym miejscu są wszystkie rury które doprowadzają i odprowadzają smrody z tej szkoły. A kiedy te korzenie będą duże to zniszczą te rury tak jak przy ulicy POPIEŁUSZKI to będziemy musieli te patyczki wyciąć. Ale tak to bywa jak za drzewa biorą się totalni laicy.

~Sdfc

Pisi

~!!!

~olek O czym ty człowieku piszesz dzieciaki coś zrobiły i to jest warte przede wszystkim pokazania, takimi tekstami jak twoje te dzieci za chwilę nie będą chciały niczego robić bo się będą wstydziły jak będą czytać takie komentarze jak niektóre poniżej. Jak te dzieci się mają czegoś nauczyć, być z czegoś dumne, chcieć brać w czymś pożytecznym udział, pokazać twarz jak ich praca jest ośmieszana i łączone z polityką i czytają bzdety i wypociny zamiast pochwały, że coś dobrego zrobiły..

~LordGallux

3 drzewa to posadził Badylarz w lecie z Bunią przy placu zabaw

~olek

posadzili 3 drzewa i wielka akcja w blasku fleszy czy mozna cos zrobic bez ustawek i propagandy medialnej ktos tu sie bardzo kreuje................

art2deco

Nie zapomnijcie o obowiązkowym "serduchu" na drzewie.

krysz

i to się chwali

tak tak panie Kumak.

Żaby będą miały cień

oczywiście Nasze Miasto niech nie zapomni o podlewaniu tych drzewek
nie mylić z olewaniem

Andrzejwts

pamietam jak w ttym miejscu rosły ogromne topole

~Marek

Brawo,super akcja.

~Aga

Brawo

~Iskra

Jaki piękny przykład! Brawo! Teraz tylko zadbać odpowiednio o nasadzenia. I więcej takich akcji, nie tylko na terenach szkolnych.

~Agnieszka

Tak powinno być, nasadzenia, nasadzenia, nasadzenia. Brawo Gosia Jarocka

~mieszkaniec

No proszę dziesiątki komentarzy, także tych usuwanych i wreszcie naczelny ekolog Stalowej Woli posadził pierwsze drzewko. Bo tak to tylko teoria i dąsy były.
Przypomina się, że drzewo należy podlewać bo uschnie jak ten badylek Renaty i Darka.

~Jadzia

Super! Więcej takich akcji!