Lekarz: szczepionki nie potwierdzają swojej skuteczności

Image

Lek. Tomasz Wołoszyn, którego tym razem gościmy w naszym studio, sprzeciwia się oficjalnej narracji mediów na temat koronawirusa i szczepień przeciwko Covid-19. Co wzbudza zastrzeżenia lekarza, że poddaje w wątpliwość oficjalną narrację?

Większość lekarzy popiera szczepienia, zachęca do nich i przekonuje, że to jedyny możliwy sposób na to, by wygrać z Covidem. W Polsce zaszczepiło się w pełni niewiele ponad 50% obywateli. Zapowiedziano też „doszczepianie” trzecią dawką niektórych grup społecznych. Tymczasem są też tacy lekarze, którzy stawiają pod znakiem zapytania zasadność szczepień. Zaprosiliśmy do studia jednego z nich, by wysłuchać jego racji.

Tomasza Wołoszyna, rzeszowskiego lekarza- anestezjologa, pytamy o to, dlaczego według niego szczepienia, lub jak sam on to określa, podawanie „eliksirów i preparatów genetycznych”, to dobry sposób walki z Covid-19 i jak należy podchodzić do szczepień wśród dzieci.

Minister Niedzielski alarmuje, że lawinowo rośnie liczba zakażeń w województwach najgorzej wyszczepionych. Słyszymy, że już za chwilę tych, którzy nie wzięli szczepionki czeka lockdown, że nie wejdą do restauracji czy kina… Zresztą tak jest już w niektórych państwach, w USA czy Francji. Niewykluczone, że te obostrzenia dotkną słabo wyszczepione Podkarpacie. A jak na lockdowny patrzy nasz gość?

Tomasz Wołoszyn, choć nie jest wirusologiem, podważa opinie telewizyjnych ekspertów, bez względu na to czy „orzekają” dla TVP, TVN czy Polsatu. Twierdzi, że to co mówią, nie opierają na naukowych dowodach , a na wierze. A przeżycia duchowe – według naszego rozmówcy – raczej właściwsze są kościołowi niż medycynie.

Naszego gościa pytamy także o maseczki. Policja od jakiegoś czasu intensywniej kontroluje czy nosimy je w miejscach zamkniętych. Na umundurowane patrole można natknąć się w sklepach w Stalowej Woli czy w Nisku. Czasem sypią się mandaty, choć mundurowi głównie pouczają. Tymczasem nie brak zdjęć polityków ze wszystkich opcji, którzy w Sejmie grzecznie maseczki zakładają, a na partyjnych wiecach czy urodzinach celebrytów chodzą bez masek i wirusa się nie boją. To jak to jest z tymi maseczkami? Pomagają, zdaniem naszego gościa, w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, czy nie?

Jakie Wy macie zdanie w tym temacie?

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~EDI

SZACUN ZA PRAWDĘ

~Jarek

Nie wierzę że to jest prawdziwy lekarz.

~angel

Czy mogą mi wytłumaczyć zaciekli zwolennicy szczepień : Dlaczego przy istniejącym lekarstwie na covid , promuje sięi tak szczepienia któe najpierw miały chronić całkowicie , potem miały łagodzić przebieg a stopniowo stają się warunkiem do swobodnego życia ? Czy w obliczu śmiertlenego wirusa , inwestuje się w infrastrukturę telekomunikacyjna ( maszty 5G ) , tak jak to miało miejsce przy pierwszym lockdownie ?

~Angel

Firma od szczepionek zaczynajaca się na literę P . Zarabia dziennie 213 mln $ . Więc jest za co robić kampanie i mieszać ludziom w głowach.

~Ggbbbh

Obserwator wiesz ile dzieli teorie spiskowe od rzeczywistości? Jakieś 6 miesięcy...

~Jarek

Hejdejh- już twoje logo wskazuje jak skomplikowaną osobowość prezentujesz. Dlatego powinno się ciebie izolować, najlepiej na księżycu. Tu stanowisz poważne zagrożenie.

~Piotr

I następny nawiedzony, który miesza ludziom w głowach. Życzę mu aby Covid go wyczochrał to zmieni zdanie. Już nie jeden antyszczepieniowiec poszedł do piachu.

~Obserwator

W Misiu powiedziano cytuje"Wszystkie Ryśki to fajne chłopy". Po twoim wpisie na pewno tak by nie byłoby. Doszukiwania się teorii spiskowej w pandemii i szczepieniach to pewnego rodzaju choroba. Ale na nią nie ma lekarstwa ani szczepionki. Współczuję.

~Hejdjh

Covidianie tak mają, na każdy argument odpowiadają: a widziałeś ludzi pod respiratorami albo zgłoś się na wolontariat...

~Ryszard

I jaka "Q" chce nas na siłę szczepić, i czyj to interes korporacji i kieszeni politruków czy naszego zdrowia???

~Kilder

Cst- . Wprawdzie nie zdeklarowales się do pracy jako wolontariusz ale już nie głosisz tych bzdur dot. Covid i szczepienie s to już postęp.

~cst

Kilder. Czyli jednak właściwie odczytałem twój komentarz - próbujesz być śmieszny i sarkastyczny, ale merytoryczności brak. Myśl sobie cokolwiek, co tylko poprawi ci samoocenę.

~Kilder

Cst-jak widac jesteś intelektualnym zerem bo nie potrafisz we właściwy sposób odczytać komentarza . Proponowałem ci i tobie podobnym wolontariat w szpitalu- bo przecież jesteście nię do pokonania przez pandemię( której w/g was nie ma)

~cst

Kilder. Próbujesz być śmieszny, ale informacjom nie zaprzeczyłeś, tylko zmieniasz temat w miejscach, gdzie ktoś cię przyłapie na braku kontrargumentu. I korki to taki sam, jak ty. Też próbuje pisać swoje "zabawne" sarkazmy licząc na atencję. Swojego nie poznałeś? Nawet mnie koło niego nie stawiaj.
Tak to wygląda: po jednej stronie argumenty, cytaty, wyjaśnienia. Po drugiej - waszej - tylko drwiny, lub co najwyżej cytowanie oficjalnej propagandy. Ale każdy orze jak może, wg swoich możliwości intelektualnych. Nie ma sensu z tobą wchodzić w dyskusje, bo nic sensownego nie masz do powiedzenia.

~Renia

Widać, że ten region to matecznik pewnej partii.

~Tomasz

On studiował zaocznie, wieczorowo.

~Kilder

Stalowa Wola to miasto wybitnych specjalista w zakresie epidemii, profilaktyki, szczepień. Kandydaci na ministrów zdrowia , dyr.szpitali itp. Dziwne że w szpitalu braki personalne. Mogliby w ramach wolontariatu pomoc choćby na oddziałach gdzie są chorzy na covid. Nie trzeba by ich wyposażać w sprzęt ochronny - bo oni nie przecież "łatwopalni",jaka oszczędność dla zadłużonych szpitali. A więc cst-korki-bogcek i im podobni do roboty!

~cst

Par. 17 Rozporządzenia Rady ministrów w sprawie ustanowienia ograniczeń nakazów i zakazów w związku z ustanowieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021r., poz. 861): "osobie za..czepionej przeciwko covid19 udziela się świadczeń opieki zdrowotnej [...] bez konieczności wykonania testu diagnostycznego w kierunku sars-cov-2."
Interpretacja dla niekumatych: SPECJALNIE wybiera się do testów osoby nieza..czepione, żeby pasowało do odgórnej tezy, że zakażenia występują tylko u nieza..czepionych. Podaliby 100%, ale to by podejrzanie wyglądało, więc obniżyli do 99%, żeby szwindel mniej walił po oczach.
Zwolennicy szczepień (ci najniższego sortu - przymuszający i obrażający) piszą już tylko w ramach autoterapii. Dyskusja z nimi nie ma sensu. Już są straceni. Jak przyjdą cięższe czasy będą udawać ofiary, a ci co bardziej wredni będą się układać z wrogiem i donosić w zamian za przysłowiową "ramkę fajek". Patrząc po wpisach niektórych, już by chętnie to zrobili.
Wystarczy poczekać kilka lat...

korki

Wszyscy co zaszczepili się na ospę w 1765 roku już nie żyją . Ktoś chce się szczepić ? Nacjonaliści narodowcy antyszczepionkowcy od Bosaka i Brauna mają 100% racji.

~bogcek

Dzisiaj czytam, że w woj. Lubelskiem są dwa powiaty z wynikiem zero, powtarzam zero zakażeń . I to pomimo niskiego poziomu szczepień ok. 53%. Ruch na świeżym powietrzu, witaminy, zdrowa żywność (zielenina) i brak telewizora.

maszynista

Zwolennicy szczepionek zaorani ,teraz pewnie boją się czy nie wystąpią u nich powikłania.

~Kilder

Dnjdjdsj-900 zakażonych, 99procent to niezaszczepioni. Lekarz-narodowiec nawet w Rzeszowie ma problemy. Można tylko podsumować jego wywody- bzdurą!

remont

mało który lekarz jest na tyle odważny aby mieć czelność wypowiedzieć swoje wątpliwości, prywatnie znam kilka osób ale każdy boi się mówić głośno, bo boją się właśnie takiego ostracyzmu jak niżej w komentarzach. A ci komentujący nie szanują wolności słowa, innego zdania, innej wizji... Za to woleli ulec medialnej propagandzie, obietnicom typu: to tylko dwa tygodnie, szczepionki działają na kilka lat itp. Widać kto mówił prawdę a kto kłamał od początku ale widocznie wiara w covidyzm jest silniejsza niż fakty niż logika. Ps kilka dni temu był wyrok sądu ws fałszerstw w jednej z placówek gdzie dopisywały lekarki i pielęgniarki testy dodatnie bo z tego niezła kasa dla placówek. Więc jak ma być inaczej skoro ktoś nieźle smaruje kasę za pozytywne statystyki i pozytywnych pacjentów z rzekomym covidem. to jest samo nakręcająca się szurowizja.

remont

brawo. rzeczowo i logicznie.

~Dnjdjsj

Kilder umiesz się odnieść merytorycznie czy tylko
pisać bzdury?

~Kilder

To nie lekarz to członek sekty Brauna.

~cst

Znam kilka osób za..czepionych i mam z nimi dobry kontakt. Ale oni: 1) AKCEPTUJĄ mających inne zdanie i 2) NIE PRZYMUSZAJĄ I NIE OBRAŻAJĄ mających inne zdanie. I takich się szanuje, także w każdej innej kwestii.
Za..czepieni (mówię o tych "walczących radykałach") już zdania nie zmienią. Gdyby zmiana zdania dawała im możliwość wycofania się z błędu i wyjścia z sytuacji, to by to zrobili. Ale wycofać się już nie mogą, więc gdyby nagle zmienili zdanie to by mieli potężny dysonans poznawczy, co byłoby dla nich nie do wytrzymania, zwłaszcza, że już się nie cofną. Więc jedyna droga dla nich to iść do przodu i przymuszać innych, żeby mieć jak najwięcej "towarzyszy niedoli".
Jedyni możliwi do przekonania to ci, którzy się jeszcze nie za..czepili. Dyskusja z za..czepionymi nie ma sensu. Oni już przegrali, sz..epiąc się niedziałającym, niedostatecznie przetestowanym specyfikiem. I dobrze to wiedzą.
Także ci obrażający i zmuszający - możecie sobie zmuszać i obrażać do woli. To i tak nie naprawi waszego błędu. Ale jakieś ukojenie na pewno przyniesie. Więc powodzenia.
* Do redakcji (skoro jest moderowanie, to pewni ktoś to przeczyta): dlaczego wasz "aparat" nie przepuszcza słowa "(nie)za..czepiony"? Przecież nie jest wulgarne.

daniell

Konował jest PO-wcem i dlatego tak mówi bo myśli na pewno inaczej, aż strach się bać będąc przez niego usypianym jako PIS - owiec

~Sokrates

To nie jest narracja rządu ale nauka i pacjenci w szpitalach.
Narracja to jest pruwatna wypowiedź tego pana innego miasta.

~joa

Brawo