Krzywa wciąż niegotowa. Robotnicy chorowali na COVID-19

Image

Prace przy modernizacji ul. Krzywej miały się zakończyć pod koniec sierpnia br. Jak się okazuje powodem tego, że wciąż trwają, jest Covid-19.

- Mamy problemy na ul. Krzywej, głównie z wykonawcą, który zgłaszał zgodnie z ustawami covidowymi, przerwy w realizacji swoich zadań ze względu na wyłączenie całych zespołów pracowników, ze względu na kwarantannę, zarażenia, które pojawiły się wśród zespołu pracowników. Obecnie wynegocjowany termin zakończenia, to koniec października br.- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

2,5 mln zł kosztuje przebudowa ul. Krzywej. Zadanie jest dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,17 mln zł. W połowie czerwca 2020 roku miasto wyłoniło wykonawcę, któremu powierzono modernizację tejże drogi. Nie jest to prosta inwestycja, bowiem prowadzona jest przez 3 inwestorów: miasto (w zakresie części drogowej), MZK (pod względem sieci wodno- kanalizacyjnej), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (w zakresie systemu ogrzewania).

Zakres prac dotyczący ul. Krzywej obejmuje: przebudowy sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej, wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę nawierzchni jezdni, budowę ciągów pieszych, przebudowę 2 skrzyżowań w ciągu ulicy Krzywej, Wędkarskiej i Andersa. Modernizacja została tak zaplanowana, żeby ułatwić poruszanie się po tym terenie osobom ze znacznymi niepełnosprawnościami, które mają nie spotkać na swojej drodze żadnych schodów, progów, czy innych barier architektonicznych uniemożliwiających poruszanie się chociażby na wózkach inwalidzkich.

- Na wniosek mieszkańców zostały zmienione pewne elementy dotyczące organizacji ruchu, zawężeń, które miały się pojawić od ul. Czarnieckiego, przy przychodni. Wszystkie wnioski zostały uwzględnione, są w tej chwili wykonywane- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Ze względu na wprowadzone zmiany Rada Miejska przeznaczyła 175 tys. zł na dodatkowe roboty drogowe.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Szwagier

Szwagier mial stamtąd kochankę, Anię. Ładna nie była...

~EDI

"Krzywa wciąż niegotowa" -->A TRYBUNAŁ CZEKA 150 TYS NOP-ÓW
WITA WAS JUŻ NIE Z DALEKA A Z BLISKA!!!
KRYSKA NA NIEDZIELAKA WRESZCIE PRZYSZŁA!!!

~EDI

SAM RAJ COVIDOWI W ŁAPĘ DAJ

~He he

Nie ma ludzi do pracy.Erdees stary capie do roboty

~Huhu

Fajnie będzie teraz ta ulica wyglądać

~Adam

Teraz chorzy na Covid
A w lecie było za gorąco dlatego jeszcze nie gotowa.
A w zimie śnieg spadnie.