Kiedy zakończy się remont wiaduktu nad torami w ciągu ul. Traugutta?

Image

Wiadukt dla ruchu kołowego został zamknięty 20 listopada 2020 roku. Mieszkańcy osiedla Piaski z niecierpliwością wyczekują finału prac remontowych.

W ramach modernizacji wiaduktu pojawią się nowe przęsła. Wiadukt będzie poszerzony o przejście dla pieszych o szerokości 1,2 m. W dalszym ciągu będzie obowiązywał przejazd jednokierunkowy, kierowany przez sygnalizację świetlną. Realizacja tego przedsięwzięcia kosztuje około 1,6 mln zł. Zadanie w całości będzie finansowane z kasy miejskiej.

- Konstrukcja wiaduktu została zdjęta i przewieziona na halę gdzie jest odnawiana, konserwowana, pewnie w październiku zostanie ona ponownie przewieziona na plac budowy. W tej chwili są jeszcze prowadzone prace rozbiórkowe. One idą zgodnie z harmonogramem, a nawet ten harmonogram jest wyprzedzony. Osobom, które obserwują jak gdyby realizację tego zadania może się wydawać, że prace idą wolno czy są opóźnienia. Pamiętajmy, że modernizacja tego wiaduktu jest na „żywym organizmie”, nad torami. Wykonawca ma ściśle określone terminy, okienka, kiedy wywozić gruz, kiedy może dokonywać oczyszczenia placu budowy. To powoduje, że ten harmonogram jest dość długi- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jeśli warunki pogodowe nie przeszkodzą w pracach budowlanych, zadanie powinno być zrealizowane jeszcze w tym roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~antos faja

oj prace ida bardzo slamazarnie .to taka prawda .ale ze byl zamkniety przez wiekszosc czsu to nikt zie nie zainteresowal ale utrudnil przejazd lokalny bo rozgrzebane bylo kolo apteki i rozpiepszony wiadokt to logika naszych urzedow;jedno nie skonczone a drugie juz zmkneli ale co rozpoczeli trzecie na popieluszki to wizja tego GRAJDOLU;rozpaprac i pozniej sie babrac w chowanego to tylko nasi robotnicy potrafia no coz szok ; i tyle;;;

maszynista

A moze wybudowac tam takie male pol metrowe skocznie i sprobowac przeskoczyc autem ten wiadukt?Komu sie uda to nagroda 100 tys od miasta.

~andrzej

na razie to można sobie tam widzę wy.....ć barana i to tak dokumentnie!

~Św.

Poważna inwestycja musi długo trwać.

~Radek

Remont kładki tak długo trwa .tylko w Stalowej aby do wyborów .Później wielkie otwarcie oficjeli mnóstwo zdjęć Lucka i Łebera umiech

~LuD

Ja nie narzekam, a jak trochę Gypsy pocierpią, to docenią.

~mieszkaniec

to tak jak z Krzywą, brawo

maszynista

Wiadukt zostal zamkniety bo chodnik byl za waski ia nie dlatego ze trzeba bylo remontowac..Wiadukt będzie poszerzony o przejście dla pieszych o szerokości 1,2 m.

~Mucha ,zaklad

Jak będą nowe wybory ,w tedy sie zakonczy remont