Automatyczna kontrola prędkości Jamnica- Stalowa Wola! Bilans ostatnich lat? 8 osób nie żyje, 26 rannych

Image

Wypadki, także te ze skutkiem śmiertelnym, to niemal codzienność na zakręcie śmierci mieszczącym się na trasie Stalowa Wola- Tarnobrzeg, w lesie, nieopodal miejscowości Jamnica. Wystarczył niewielki deszczyk, by jakieś auto wypadło z drogi i wpadło do pobliskiego rowu. Krzyż, który symbolizował miejsce śmierci, ostatnio został staranowany przez kolejnego kierowcę. Nieszczęść już dość! Nie pomagały drastyczne zdjęcia z miejsca wypadków, nie pomagały opisy zdarzeń. Kierowcy wciąż pędzili tam na złamanie karku powodując wypadki z udziałem innych użytkowników ruchu. To, że ktoś jechał po tej trasie powoli, z dostosowaniem prędkości do aktualnych warunków, nie gwarantowało mu bezpieczeństwa. Znaleziono wreszcie sposób na piratów drogowych.

- GITD wykonał analizę techniczną i potwierdził że nie będzie problemu z podłączeniem łączy potrzebnych do zasilania i można zainstalować odcinkowy pomiar prędkości. A zasadność instalacji potwierdziły statystyki z ostatnich lat. Od 2015 roku na tym odcinku drogi wojewódzkiej życie straciło aż 8 osób, a 26 zostało rannych. To bardzo dużo, za dużo. Jako Ministerstwo Infrastruktury staramy się niwelować takie niebezpieczne miejsca. Tutaj najodpowiedniejszym narzędziem jest odcinkowy pomiar prędkości. Urządzenie zostanie zainstalowane jeszcze w tym roku- mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który monitoruje sprawę.

O to, co jest obecnie czynione w tym temacie spytaliśmy w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, Wydział Komunikacji. Otrzymaliśmy wyczerpującą odpowiedź.

Po przeprowadzonych analizach bezpieczeństwa, wizjach lokalnych oraz uzgodnieniach przeprowadzonych w ramach Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wytypowano do kontroli odcinek drogi o długości ok. 6,5 km. Automatyczną kontrolą średniej prędkości zostanie objęty odcinek pomiędzy Stalową Wolą a Jamnicą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 871. Kontrole będą prowadzone w obu kierunkach ruchu. Kamery zostaną zamontowane nad jezdnią na tzw. bramownicach. System kamer automatycznie określi czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi, a to pozwoli wyliczyć średnią prędkość z jaką poruszał się pojazd. Łączność urządzenia z systemem centralnym CANARD będzie prowadzona za pomocą transmisji GSM. Kluczową zaletą opp jest jego zasięg i możliwość nakłonienia kierowców do przestrzegania przepisów na dłuższym odcinku drogi. Kończą się już prace przygotowawcze, m.in. dotyczące zaprojektowania zmian w organizacji ruchu i zlokalizowania przyłącza energetycznego. Konieczne było ujednolicenie dopuszczalnej prędkości. Zgodnie z ustaleniami z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, na kontrolowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 871, kierowcy będą mogli jechać z maksymalną prędkością– 80 km/h. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, montaż niezbędnej infrastruktury i samych urządzeń rozpocznie się w grudniu. CANARD GITD planuje uruchomić urządzenia w grudniu tego roku. Ostateczny termin uruchomienia jest uzależniony od wykonania podłączenia do sieci energetycznej przez zakład energetyczny- informuje StaloweMiasto.pl Biuro Informacji i Promocji, Wydział Komunikacji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Czy sprawi to, że na tej drodze będzie mniej wypadków? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ebo123

W czym pomoże odcinkowy pomiar prędkości idiotom siadającym za kółko pijakom oraz orzeczonym zakazem za jazdę pod wpływem? Mimo wszystko dobrze, że coś robią chociaż ostudzą trochę tych piratów?

~kierowca

Widziałem jak dzisiaj w miejscu, gdzie zginęło małżeństwo wyprzedzał RTA36068. Chyba nie był pijany, po prostu jechał szybko ale bezpiecznie.

~andrzej

arogancja, zarozumiałość i ignorancja władzy nie zna granic. nic się nie zmieni zobaczycie ,bo ten kto łamie przepisy z zarozumiałością ,brawurą ,ignorancją będzie to robił nadal tylko w bardziej cwany sposób , władza jest ślepa na to co się dzieje na drogach ,oni myślą ,że mogą wszystko załatwić długopisem. taki kurier na tej trasie zwolni do tych 80 km/h ,tak tylko ,że on żeby nadrobić ten stracony czas będzie się więcej bawił telefonem ,będzie sobie organizował trasę i klientów podczas jazdy , narażając innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia a nawet życia. nie ma nic za darmo.ale komu ja to tłumaczę ? ignorantom?

e2rds

~Mieszkaniec, albo kłamiesz, albo jesteś gamoń, tam jest ograniczenie do 80 km/h.

~Mieszkaniec

Niv
Skoro każdy lokales wie że tam jest źle wyprofilowany zakręt to dlaczego zapiertalaja?
Strach pomyśleć ile będą tam jeździć na wyprofilowanym zakręcie ...
200?
Też tamtędy jeżdżę i nie ma żadnego problemu z wyjściem z tego zakrętu jadąc z prędkością 90km/h czyli tyle ile jest teraz dopuszczalne.

~Niv

Nie. Dalej będzie to samo. Wyprofilujcie te zakręty, to nikt nie będzie ginął

go123

Cóż, pewne jest że ten zakręt od zawsze miał w sobie coś złego.
W ciągu sześciu lat zginęło tam tragicznie osiem osób.
Drugiego takiego miejsca w okolicy Stalowej Woli nie ma.

~Xyz

Tym sposobem panna A.... może uratuje życie . Koniec gówniarskich popisow ????

e2rds

~He he rżący, zapomniałem dodać, że nie tylko jesteś krzywym niemytym kikucim łbem, to jeszcze hieną cmentarną i kanalią w jednym.

e2rds

~He he rżący, co ja mam dyskutować z krzywym niemytym kikucim łbem, ja tylko twoje "inteligentne" wpisy obleśnego łba przywołam, cyt:

7 Kwietnia 2021 17:54:31~He he
Erddes gamoniu ty nawet nie wiesz gdzie tiry jeżdżą kozaczku w necie
7 Kwietnia 2021 22:04:23~He he
Hej erddesku kozaczku ruchany w du.. gdzie jesteś
28 Maja 2021 20:39:22~He he
Erdees głąb to cię zrobił i nie dorobił.
2 Czerwca 2021 19:30:13~He he
Hej erdees obciągaczu stary jak się masz
9 Czerwca 2021 05:19:01~He he
Erdeesik parówko gdzie jesteś
9 Czerwca 2021 21:14:22~He he
Chodź skarbie Erdeesku ja ci pomogę

To w zupełności wystarczy i znów nieprzespana noc.

~He he

Erddesik dymaj się parówko

go123

@ renifer

Skąd taki pomysł ? To nie jest teren zabudowany.
80 km/h to wystarczający limit.
Ci którzy wypadli tam z drogi - a było ich wielu - jechali z prędkościami 110-130 km/h.

~driver rni

Renifer ales durny jak but prezesa.

~renifer

Jakie 80 km ,tam powinno być góra 50 km na h

~Hucu

Weber to taki nasz lokalny Dyzma.

e2rds

~Baca, a poza tym, to z ciebie taki ~Baca jak z kierdy kramarz.

e2rds

~Baca, widzisz, jak ~Baca po mor.zie nie dostanie to czuje się niedowartościowany, więc zamknij mordę i zajmij się kierdlem, w temacie dróg to masz mgliste pojęcie, możesz co najwyżej szkolić owce o ile baran ci pozwoli.

e2rds

~He he, rżące kopytne nie kłapią po tej drodze i im przekroczenie prędkości nie grozi, co najwyżej mogą ją zasr.ć.
Więc ty rżący możesz rżeć, tylko nie zanieczyszczaj.

~L8ve

Jestem za życiem, jestem na TAK!

~anonim

na całej drodze powinnien być pomiar a nie tylko w tym rejonie bo jeżdża szybko wymijaja sie nie patrza n a inne pojazdy 80 to jest z a dużo aby jeżdzili tylko z 50 albo 70 km

~egon

No w końcu dobre postanowienie

~Baca

e2rds to do ciebie będzie pasować,,głupich nie sieją rodzą się sami,,!!!

~Baca

Przepraszam za słowo.Polaka jak za Mordę nie weżmiesz to nic nie będzie.Proste to.

~He he

Co ty erdeesie możesz wiedzieć na ten temat

~Fanatyk

I dobrze bo na tej drodze się cyrki dzieją

e2rds

~kierowca, po poniższym wpisie nie powinieneś zabierać głosu w sprawach kierowania samochodami, cyt:
21 Września 2021 01:49:15~kierowca
Rowerzyści to największa zmora tego miasta. Wiecie, jaki to stres dla kierowcy??? 10 razy oblałem, bo zawsze musiał zjawić się on. Rowerzysta. Powinni zakazać jazdy rowerem po ulicy.
Szczególnie za to 10 razy.

e2rds

Nie mam nic naprzeciw, a nawet powiem, bardzo dobrze.

jabar

kierowca,

ty jak będziesz dziadkiem, co najwyżej z laską będziesz chodził.

~Hsdh

I bardzo dobrze 80kmh to wystarczająco

~k.j.mać.

Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie...