Kiedy rozpocznie się przebudowa ul. Okulickiego?

Image

Miasto w połowie lutego br. wyłoniło wykonawcę, któremu powierzono przebudowę półkilometrowego odcinka ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Obecnie trwają prace projektowe dot. tego zadania.

Przebudowa planowana będzie na odcinku od ZBR-u do nowego skrzyżowania łączącego się tunelem pod torami z ul. Przemysłową. Jezdnia będzie miała szerokość 3,5 metra. Wzdłuż drogi powstanie aż 175 ukośnych miejsc postojowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Ważnym elementem tej inwestycji jest utworzenie podziemnych zbiorników retencyjnych, które będą zbierać nadmiar wody gromadzącej się po deszczach. Zostaną one ulokowane na wysokości administracji Spółdzielni Mieszkaniowej i punktu weterynarii.

Przypomnijmy, że w ramach przetargu na to zadanie do magistratu wpłynęły 4 oferty, które oscylowały pomiędzy 7,4 a 9,5 mln zł. Inwestycję powierzono Konsorcjum firm PBI Infrastruktura, które złożyło najniższą ofertę. Po podpisaniu umowy wykonawca przystąpił do prac projektowych. Rozpoczęcie prac budowlanych może nastąpić jeszcze w tym roku.

- Mamy złożone pozwolenie na budowę na ul. Okulickiego. Spodziewamy się, że powinno ono być wydane w listopadzie, a w grudniu powinny rozpocząć się prace rozbiórkowe i wykopy dotyczące budowy dużego odwodnienia w ulicy Okulickiego- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Finał wszystkich prac powinien nastąpić do końca lipca 2022 roku.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~!!!!!

Sprostowanie: ma być pozapadane a nie pozapalne

~!!!!!

Hahaha, kolejną ulicę w mieście spi....li PBI. Już pokazali co potrafią na Przemysłowej , na Klasztornej , Lipowej i Sandomierskiej. Studzienki kanalizacyjne pozapalane i tak chaotycznie porozmieszczane że aby je ominąć trzeba jeździć zygzakiem. Na Sandomierskiej i Lipowej po większym deszczu kałuże do połowy jezdni. Miasto bierze najtańsze oferty od firm które nie mają pojęcia o budowaniu dróg. A użytkownicy cieszą bo remont był. A efekt jest taki że podobny byłby jakby na stary asfalt położyć nowy. Poprostu jakość wykonania mierna.

~www

ekolog: jezdnia jest zwezana, droga jest poszerzana przez durne dobudowy równoległych dróg. U nas drogi w centrum projektuje sie jak autostrady za miastem, jakby wogóle nie trzeba było się liczyć z miejscem. A Ty jesteś zwykłym płatnym (lub nawet nie) trolem.

~ekolog

Hejterzy raz gęgają ,że ulice będą poszerzane a raz kwiczą , że ulice będą zwężane . Widać tym oszołomom nikt w naszym mieście nie dogodzi. To naprawdę taki najgorszy sort w POLSCE.

_Bogdan

„Mieszkańcy Popiełuszki nie protestowali i będą mieli autostradę pod oknem...”. Tak, przecież miasto na siłę musi udostępnić kolejny łącznik do terenów po stronie starego zakładu hutniczego od zjazdu z obwodnicy przy moście na Pysznicę, przez Czarnieckiego, Popiełuszki do Orzeszkowej. Przecież widać, że Mickiewicza już się zapycha. Tylko patrzeć, jak zaczną „modernizować” (czytaj: poszerzać) Czarnieckiego lub Ofiar Katynia.

~WyPOrca

Mieszkańcy byłej ulicy Lenina żądają bezwarunkowego dostępu do morza.

~Adam

Mieszkańcy Popiełuszki nie protestowali i będą mieli autostradę pod oknem. Obawiam się, że mieszkańcy Okulickiego też nie będą protestować.

~www

Tak, będą zwężać ulice. Poza tym zwęża też chodniki i wcisną rowerzystów tuż obok tych chodniczkow żeby się wzajemnie z pieszymi kłócili bo nikt się nie miesci. Wytną też zieleń. A wszystko po to pewnie żeby zrobić 3 równolegle drogi jak na reszcie Okulickiego. Bo pieszych czy mieszkancow mają gdzieś. Liczy się święta przepustowość i w centrumm miasta można poświęcić wszystko inne byle by poprawiać przepustowość na ulicy na której korków właściwie nie ma. Takie wesołe lata 70te w planowaniu miast.

A nasz prezydent tak protestował przy Popiełuszki, tak przepraszał mieszkańców na tym portalu i przyznawał rację, że drogi w centrum się inaczej projektuje. Ale to była droga Zarzecznego (powiatu). Teraz zobaczymy co zrobi z podlegającą jemu ulica w centrum. Albo co będzie z robił z miejska ulica Wyszyńskiego. Patrzymy.

~dada

Nakwiczały się trolle ?

~Iza

Modrzewie są piękne, i dużo zieleni przed blokami. To też będą chcieli wyciąć żeby pomieścić się z tymi bocznymi drogami?! Protestuję. Znowu Nadbereżny stawia na beton a nie dobro mieszkańców. Dość betonozy. Może jakąś petycję byśmy wystosowali w sprawie sprzeciwu dla wycinki drzew przy tej przebudowie. Z chęcią bym podpisała i na pewno nie tylko ja. Ktoś coś?

~Iza

Modrzewie są piękne, i dużo zieleni przed blokami. To też będą chcieli wyciąć żeby pomieścić się z tymi bocznymi drogami?! Protestuję. Znowu Nadbereżny stawia na beton a nie dobro mieszkańców. Dość betonozy. Może jakąś petycję byśmy wystosowali w sprawie sprzeciwu dla wycinki drzew przy tej przebudowie. Z chęcią bym podpisała i na pewno nie tylko ja. Ktoś coś?

~KAROLA

No i znowu chcą zwężać kolejną ulicę. Najpierw była moda na mikro ronda na byle skrzyżowaniu, teraz mają manię na zwężenie ulic. Mieszkam na tym odcinku i chcę, żeby było tu dalej zielono, a nie beton i asfalt. Ledwo zrobili latami wyczekiwane nowe ścieżki i chodniki po obu stronach i co, teraz to będą zdzierać i rozkopywać. Za takie marnotrastwo ktoś powinien odpowiedzieć. Lubię moją ulicę taką jaka jest - zieloną i szeroką a nie jakieś pipidówki boczne drogi i ciasnota. A parkować jest gdzie, bo namalowane są ukośne miejsca parkingowe wzdłuż ulicy i jakoś w soboty cały rynek mieści się z parkowaniem

~he hee

fajnie jest okazja zrobić porządek z tymi starymi topolami i modrzewiami.....to już za stare drzewa i pora z nimi pod piłę.

~Realista

Jedyny warunek przetargu....najniższa cena.. ŻAL

~Admil

Ciekawe czemu nikt nie wspomina nigdzie ze modrzewie po obu stronach zostaną wycięte.

~ola

Będą zwężać kolejną ulicę?

TylkoZKS

Za dużo zieleni. Władza miejska robi tą ulicę nie po to, by jeździło się lepiej, tylko po to by zastąpić zieleń betonem.

~www

Psucia miasta ciąg dalszy

~Zuza

Jedna z nielicznych ulic, gdzie zostało jeszcze trochę zieleni. Pamiętam te modrzewie odkąd były małe - teraz pewnie wszystkie pod piłę.

~wulwio

Rozsądna decyzja że się teraz nie robi Olulickiego bo przecież ludzie jeżdzą tamtendy omijając rozkopaną Popiełuszki

~kiloa

Warto zaczekać na koniec remontu Popiełuszki.
I tak będzie, bo by się nie dało nigdzie dojechać.
Rozsądna decyzja

~galazka

Najlepiej było by oddać do użytku 22 lipca.