Zrozumieć dziecko z Tosią i Julkiem

Materiał zewnętrzny Image

Czy kiedykolwiek mieliście problemy z wychowaniem i zrozumieniem dzieci? A może szukacie atrakcyjnej graficznie i mądrej literatury dla dzieci, która nie tylko bawi, ale i uczy? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po pouczającą serię książek dla małych i dużych odbiorców – „(Nie) tacy sami”. Rodzeństwo uroczych dzieci przeżywa wspólnie przygody, ale także uczy praktycznych czynności dnia codziennego.

Jak nazwa serii wskazuje — przewodnią ideą i mądrością jest to, że każdy jest inny, a jednocześnie unikalny. Porównywanie się do innych natomiast może być krzywdzące i podciąć skrzydła. W codziennym wyścigu szczurów nawet dorośli mogą o tych jakże istotnych prawdach czasem zapomnieć.

Dlaczego warto sięgnąć po serię książek Magdaleny Boćko-Mysiorskiej?

Jak sama autorka przyznaje, książeczki powstały z wewnętrznej potrzeby serca i ducha. Uwzględniają one bowiem potrzeby sensoryczne dzieci, biorą pod uwagę ich etapy rozwoju, a także uczą wartości. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, mamy do czynienia z niezwykle barwnymi rysunkami przedstawiającymi życie codzienne ślicznych dzieci. Na ich twarzach malują się różnorakie emocje towarzyszące ich zmaganiom z rzeczywistością. Opisy są lekkie i przyjemne, a dialogi zabawne.

Jakie tytuły wchodzą w skład serii?

Poznajcie wspólnie przygody Tosi i Julka z serią „(Nie) Tacy Sami”, która składa się obecnie z pięciu książeczek:

• „Tosia i Julek robią siku”

• „Tosia i Julek się kąpią”

• „Tosia i Julek idą do przedszkola”

• „Tosia i Julek uczą się dzielić”

• „Tosia i Julek myją zęby”

Jak można wnieść po tytułach, dotyczą one codziennych zadań i trudności, z jakimi każde dziecko musi się kiedyś zmierzyć. Jako dorośli, zapominamy czasem o tym, jak umysł dziecka funkcjonuje. Dzięki tym książkom możemy zyskać na empatii, przez co proces wychowawczy może zostać przeprowadzony z większym powodzeniem.

Kim są bohaterowie serii „(Nie) tacy sami”?

Tosia i Julek są bliźniakami. Rodzice często popełniają błąd porównywania swoich dzieci do innych. Na przykładzie tej dwójki można zauważyć, jak bardzo nawet spokrewnione dzieci różnią się od siebie. W jednej z książek na przykład dowiadujemy się, że Tosia lubi malować pędzelkami w sposób uporządkowany i nie lubi się pobrudzić. Julek natomiast praktykuje artystyczny chaos i nie ma nic przeciwko, jeśli na jego buzi znajdą się kolory.

Czy któreś z nich jest gorsze? Nie. Są jedynie odmienni. Być może Tosia będzie w przyszłości skrupulatną księgową, a Julek nieposkromionym artystą. Różnice międzyludzkie powodują, że świat jest kolorowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =