Będzie nowy hotel?

Image

Od wielu lat mówiło się, że w naszym mieście powinien powstać nowoczesny, luksusowy hotel z wszelkimi możliwymi atrakcjami i standardem nie odbiegającym od najlepszych hoteli w Polsce.

Już w 2014 roku był inwestor, który miał zamiar postawić tego typu obiekt, w którym miałaby się znaleźć restauracja, SPA, sale konferencyjne, nawet kasyno. Były już wizualizacje i terminy na podpisanie umów. Jak wszyscy doskonale wiemy, żaden hotel nie pojawił się, minęło 7 lat i do tematu wracamy całkiem realnie.

Mowa tu o osiedlu Leśna. Mieszkańcy wciąż czekają na budowę kompleksu bloków mieszkalnych. Póki co, nic się w tym temacie nie dzieje. Ale w mieście sporo zmian, powstają nowe ulice, wymieniane są chodniki, oświetlenie, mają też pojawić się inwestorzy. Wiele też ma się dziać na wspomnianym osiedlu Leśna. To ma być nowoczesna dzielnica, z nowoczesnymi rozwiązaniami. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny zdradził, że na tym osiedlu będzie również budowany hotel. Chodzi o projekt uchwały „Stalowa Wola Południe”.

- „Stalowa Wola Południe” to część osiedla Leśna dedykowana dla inwestycji deweloperskiej, również dla budowy hotelu naprzeciwko McDonald’sa. To bardzo istotny plan, który toczył się przez wiele miesięcy i wymagał bardzo dużej pracy. Mam nadzieję, że na najbliższych sesjach będziemy mogli przedstawić państwu plany miejscowe dotyczące pierwszego obszaru inwestycyjnego, 103 ha na nowej strefie ekonomicznej oraz dalszych planów na osiedlu Leśna. Przed nami jeszcze zmiany dotyczące planu na osiedlu Fabrycznym, na Placu Piłsudskiego- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~smutek

po co hotele jak te które sa stoja puste kto tu chce przyjechac W Stalowej to nie ma nawet gdzie się rozerwać, normalnej dyskoteki nie ma ani dansingu. Co to za miasto chyba dla umrzykow

~panpikuss

W hotelu stal pustki a tu jeszcze jakiś moloch ma powstać. Najlepiej jak PiS zarządzi lockdaln w hotelach jak to ostatnimi czasami było.

~zmijka49

he he he ..stacja widmo CHARZEWICE i taka nowoczesna z podjazdem dla inwalidow- szkoda tylko ze zaden pociag tam sie nie zatrzymuje...Slynna fabryka maseczek tez nowoczesna ..i teraz hotel luksusowy ..tylko kto tam bedzie spedzal czas? ..Obraz nowoczesnej Stalowej Woli ...

~wiechu

Stalowa Wola Południe to stacja kolejowa,elektrownia i przyległe osiedle OZET (kiedyś bloki awaryjne) otoczone lasem. Lasu znacznie ubyło, niemniej prezydent nie powinien przyklejać tu żadnych budowli tymbardziej,że kosztem wycinki kolejnych połaci lasu.

~capitał

Ojojoj ale kwiczą opozycyjne troje, bo im interes umyka

~Realista

Lepszym pomysłem byłoby wybudowanie nowoczesnego hotelu wraz z dworcem autobusowym bo wstyd....

rerere

Będzie gdzie miała pisowska klika spać na koszt podatnika. Ale tylko do 2023r a później nie tylko będziesz siedział ale i wisiał! Zdrajcy stanu.

~Jasio

Napisalem ze ktos sie podemnie podszywa i nie zostalo dodane,

~Jasio

Te wszystkie komentarze sa ustawione

~KIBIC

A kiedy zaczynamy budowę hotelu przy naszym CENTRUM SPORTOWYM ? Bo to jedna z najważniejszych inwestycji która majątek miastu przyniesie.

~kibic

Podobno to ma byc pisowski hotel na godziny.

~UBEK

IDĄ WYBORY
PAPIER WSZYSTKO PRZYJMIE
JA JUŻ NIE WIERZĘ W TE FUTURYSTYCZNE PLANY

~Trwała

"Ale w mieście sporo zmian, powstają nowe ulice, wymieniane są chodniki, oświetlenie, mają też pojawić się inwestorzy."

Głupi siedzi i się cieszy bo mu obiecali smiech2 smiech2 smiech2

zlopec

na tyle osob co przyjezdza do nas zeby nocowac w hotelu to spokojnie miejsca sa. sa ważniejsze rzeczy w stw niz budowa hotelu a zwlaszcza wypanionego wiec drogiego

wyborca

Mamy luksusowy pensjonat i to nie wystarczy na potrzeby Stalowej Woli?

~Marcin

A to hotel Metalowiec nie jest nowoczesny ?

~mieszkaniec

taa rzekomo luksusowy hotel, a obok głośna linia kolejowa.... ha ha ha pisoska megalomania......

komes63

Po co nowy hotel , jak mamy różowy pensjonat w Rozwadowie.....

~Sasin

Oby nie tak jak fabryka maseczekumiech

~emeryt

Czy ktoś już ma ciepłą wodę w kaloryferach? Bo u mnie 18 stopni. Wiem że trzeba w tym roku oszczędzać bo drogo, ale dostanę niedługo czternastkę to chyba na ciepło wystarczy.

~Mrugała

Świetny pomysł, doskonała lokalizacja tylko że tam śmierdzi od aluminium i tego najnowocześniejszego zakładu utylizacji odpadów na całym Podkarpaciu. Pierwsi goście popiszą komentarze i inwestor może splajtować.

~Polak

Taki jak w Dubaju a może jeszcze większy a co kto bogatemu zabroni

~Vrek

abo ma byc nowy to gdzie je stary

~jasio

a ktus wie ile budowniczy hotelu zarobil odsprzedajonc teren hotelowy lidlu i donaldu

~jasio

ro dwa razy pot rzont nabiracie sie na hotel a nawet gupi 2 razy do tyjsameyj wody nie wlazie

~Kinga

Brawo Amada BARDZIEJ DZADKOM PRXYDSLO BY SUE HOSPICIUM

~Wendkarz

Jak rybie rower

~Wiwat

Ten hotel jest potrzebny jak kotu buty

~Amanda

Po nieszporach? Siusiu, paciorek i spać!

~Do Amanda

A co ten zagraniczny kontrahent bedzie w Stalowej robil wieczorem?