Nie żyje Janusz Pikulski

Image

W wieku 88 lat zmarł stalowowolski pionier, który swoim życiem zawodowym, działalnością społeczną i sportową budował siłę i potencjał Stalowej Woli. O jego śmierci poinformował na stronie miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ś.P. Janusz Pikulski urodził się w Częstochowie, lecz od najmłodszych lat związany był właśnie ze Stalową Wolą, do której jego rodzina przybyła w pionierskich czasach budowy Zakładów Południowych i wznoszenia przyzakładowego osiedla. Dlatego też miał w swoim charakterze prawdziwą stalową wolę, nie raz udowadniając, że konsekwencją, pracą i zaangażowaniem można zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Był niesamowitym, ciepłym, uśmiechniętym, wymagającym od siebie i innych Człowiekiem.

Miał wielki wkład w rozwój stalowowolskiego sportu. Już w czasach szkolnych brał aktywny udział w zawodach sportowych, co kontynuował w szeregach ZKS Stal. Uprawiał wiele dyscyplin sportu (lekkoatletykę, piłkę nożną, siatkówkę, tenis stołowy), przechodząc przez wszystkie szczeble zaangażowania – od zawodnika, poprzez trenera, aż do sportowego działacza. Znacznie przysłużył się do rozwoju tenisa ziemnego i budowy obiektów tenisowych w naszym mieście.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 września o godzinie 11.00. Janusz Pikulski spocznie w domu, który sam zbudował, w Stalowej Woli, na cmentarzu komunalnym.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Obserwator

Do DRON, masz podobny życiorys, też jesteś zasłużona dla PZPR-u, to cię boli.

~DRON

DO Historyk
GDYBY NIE TACY LUDZIE JAK ŚP.PAN PIKULSKI,TO TY PASAŁBYŚ DALEJ KROWY ,JAK TWOI PRADZIADOWIE,CHOĆ NADAL MASZ ZAPEWNE MENTALNOŚĆ CHŁOPA MAŁOROLNEGO

~Historyk

Niech spoczywa w spokoju, faktycznie miał coś w sobie, że nikomu się nie narażał to fakt. Szybko zmieniał swój pogląd do otaczającego Świata, ustroju i poglądów. Jednak powinno się źle nie mówić o zmarłym, ale jedno trzeba przypomnieć, że był Sekretarzem PZPR w Hucie do końca czyli do 1989 roku. Gdybyśmy mieli większość takich ludzi w tym kraju, była by u nas jeszcze Białoruś, Rosja czy Kuba. Takie są fakty, młodzi też o tym muszą wiedzieć.

~Erikson

Wielka szkoda. Śp. Janusza Pikulskiego znałem głównie ze sportu i z jednej uczelni, gdzie był wykładowcą. Super człowiek, niesamowicie ciepły, dostrzegający wiedzę i talent młodego człowieku. Pokój jego duszy. Wg Pana, byłem najlepszym studentem i zawsze musiałem znać odpowiedź na wszystko. Oby więcej takich ludzi było na świecie.

~adi

Odszedł niezwykle empatyczny Człowiek. Zarażał swoich rozmówców humorem, częstował żartem i pokazywał, że ciężką mozolną pracą można w życiu dużo osiągnąć. Był tego przykładem. Dzisiaj przyszło nam pożegnać Dobrego Człowieka, uczciwego mieszkańca miasta a nade wszystko Przyjaciela. Żegnaj Janusz i do zobaczenia!

~Grzegorz

Niechaj spoczywa w pokoju...

Jacek

Naprawdę pożądny facet. Niech mu ziemia miękką będzie. Spoczywaj w spokoju.

~Mieszkaniec

Spoczywaj.......................

maszynista

Sasiadka poszla za namowa telewizora na szczepionke koronkowego i dlugo nie czekala na ostatnią prostą .