RELACJE VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne. Kto skradł serce jury?

Image

Od 17 do 19 września w Spółdzielczym Domu Kultury zaprezentowało się 11 zespołów teatralnych. Przedstawienia przez nich przygotowane obejrzeli zarówno jurorzy, jak i mieszkańcy Stalowej Woli. Kto wypadł najlepiej?

Za nami RELACJE VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne, których organizatorami byli: Miejski Dom Kultury, Miasto Stalowa Wola oraz Spółdzielczy Dom Kultury. Przypomnijmy, że do konkursu zgłosiło się 47 grup z całej Polski. Spośród nich wybranych zostało 11 zespołów teatralnych, które przybyły do Stalowej Woli. Występy oceniło profesjonalne jury, w skład którego weszli: Leszek Mądzik (przewodniczący), Gabriela Muskała oraz Łukasz Drewniak. Jurorzy byli zgodni co do werdyktu.

Nagroda I (3 000 zł) popłynęła do Teatru Kąt z Jarosławia za spektakl „Tańce w Ballybeg” Briana Friela w reż. Pawła Sroki.

- Jury postanowiło nagrodzić reżysera i jego aktorów za stworzenie pełnowymiarowego świata irlandzkiej prowincji, ich zachwyt nad scenicznym realizmem, nasycenie go ludzkimi marzeniami, ciepłe spojrzenie na dom pełen kobiet żyjących w pułapce przeszłości- wyjaśnia Leszek Mądzik, przewodniczący Jury.

Nagroda II (2 000 zł) została przyznana Teatrowi Fizycznemu Komorebi za spektakl „Przestrzeń”. Krótka historia baniek mydlanych w reż. Michała Miszy Czornego.

- Spodobała nam się zespołowość tego przedstawienia, zestrojenie umiejętności i osobowości siedmiu aktorek, działania na pograniczu teatru, ruchu i teatru słowa- mówi Leszek Mądzik.

Nagroda III (1 000 zł) została przekazana na rzecz Teatru Zarazem z Wołomina za spektakl „Jubileusz” według jednoaktówki Antoniego Czechowa w reż. Piotra Wawra i Katarzyny Krakowiak.

- Jury doceniło naturalną i wypracowaną vis comica członków zespołu, wierność tradycji komediowo- wodewilowej, błyskotliwe rozpracowanie absurdalnych traum czechowowskich bohaterów- wyjaśnia decyzję przewodniczący Jury.

Wyróżnienia I stopnia (600 zł) dla:

- „Disco Mori” w reż. Macieja Dziaczko Teatru T.C.R. z Tychów,

- „Palacz zwłok. Panopticum” w reż. Roberta Konowalika Teatru Fieter z Ozimka.

Wyróżnienia II stopnia (300 zł) dla:

- Barbary Duckiej za choreografię spektaklu „Lalkarz” Studia Tańca Współczesnego TENDI z Chorzowa,

- Barbary Gembrowicz za rolę Cristine w spektaklu „Tańce z Ballybeg” Teatru Kąt z Jarosławia,

- Joanny Makarczuk za rolę w „Jubileuszu” Antoniego Czechowa Teatru Zarazem z Wołomina,

- Karoliny Mazur za rolę w „Jubileuszu” Antoniego Czechowa Teatru Zarazem z Wołomina.

Wyróżnienia indywidualne III stopnia (200 zł) dla:

- Magdaleny Gołąbek za rolę w spektaklu „Przestrzeń. Krótka historia baniek mydlanych” Teatru Fizycznego Komorebi z Katowic,

- Karoliny Babiarz za rolę w spektaklu „Przestrzeń. Krótka historia baniek mydlanych” Teatru Fizycznego Komorebi z Katowic,

- Malwiny Świstoń za rolę w spektaklu „Dworzec” Fundacji Banina z Warszawy.

Po raz drugi w historii festiwalu nagrodę przyznało [n]młodzieżowe jury
, w skład którego weszli: Adrian Rębisz (przewodniczący), Julia Kaczkowska, Weronika Malicka, Klaudia Stefaniak, Agata Wojciechowska. Nagrodę otrzymał spektakl „Dworzec” Fundacja Banina z Warszawy.

Nagrodę Publiczności otrzymał Teatr Zarazem z Wołomina za spektakl „Jubileusz” Antoniego Czechowa ze średnią ocen 4,3.

Ze względu na remont budynku MDK wszystkie występy teatralne prezentowane były na deskach SDK. Podobnie będzie w przyszłym roku.

Zdjęcia: StaloweMiasto/ MDK

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~anka

ceny idą w górę,opłaty też,czas to chyba zamknąć na cztery spusty.

~CENTRALNE

JAK ZWYKLE PEŁNA SALA
BILETY U KONIKÓW PO 1500 ZŁ.