IX Stalowa Dycha już za nami

Image

Z Warszawy, Krakowa, Tomaszowa Lubelskiego, Puław, Rzeszowa czy Kielc, jak również innych bliższych i dalszych miejscowości do Stalowej Woli przybyło wielu biegaczy. Niektórzy zrzeszeni w klubach, inni indywidualnie. Cel był jeden: uzyskać jak najlepszy czas.

Za nami IX Stalowa Dycha organizowana przez Stalowowolski Klub Biegacza. W tym roku bieg otrzymał imię. Jego „patronem” stał się znany sportowiec Bogdan Dziuba. Uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć tego utytułowanego biegacza, a jednocześnie prezesa SKB, który w wieku 47 lat zmarł nagle 28 lipca br. Dziś nawet niebo płakało na jego wspomnienie.

Bieg główny poprzedziły „Biegi Nadziei Olimpijskich”, które wystartowały na dystansie 200 i 300 metrów. Krótszą trasę do pokonania miały dzieci z rocznika 2015 i młodsze. Z kolei dłuższy dystans był zarezerwowany dla dzieci z roczników: 2014, 2013 i 2012.

Tak jak w poprzednich latach start i meta ustawione były na ul. 1 Sierpnia, przed Miejskim Domem Kultury. Trasa prowadziła ulicami takimi jak: 1 Sierpnia, Hutnicza, Ofiar Katynia. E. Kwiatkowskiego, E. Orzeszkowej, Niezłomnych, Podleśna, 1 Sierpnia. Biegacze zmierzyli się z 2 pętlami po 5 km. Na pokonanie trasy mieli 1 godzinę i 45 minut.

W biegu wystartowało ponad 270 zawodników. Najmłodszy miał 16 lat, najstarszy liczył sobie 74 wiosny. Na wszystkich na mecie czekały pamiątkowe medale. Ci, którzy osiągnęli najlepsze czasy w kwalifikacji generalnej lub wiekowej otrzymali puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe. Ponadto zawodnik, który jako 47 pokonał metę, dostał pamiątkowy puchar (liczba lat przeżyta przez Bogdana Dziubę).

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Łoj

Lepiej pochodzić to dużo zdrowsze od biegania szczególnie w wieku powyżej 40 lat.

~do login

ona patrzy bo sprawdza czas lub tępo baranku w aplikacji która jej to pokazuje inni maja zegarki specjalne do tego

~Aga

Super, gratulację dla wszystkich biegaczy

~mmmmmm

złomiarz przez takie głupie i zaczepne komentarze zazwyczaj powstrzymuję się od pisania swoich
chciałem poruszyć problem który od czasu do czasu powtarza się w sytuacji imprez czy zdarzeń drogowych
a co miał twój na celu?

~Login

I co z ludźmi potrafi zrobić już nie przyzwyczajenie a wprost uzależnienie od telefonów ? Na jednym ze zdjęć widać panią która nawet w czasy biegu musi zerknąć w telefon bo nie potrafi opanować swego uzależnienia ! Niedawno na forum Stalowego Miasta ktoś poszukiwał specjalisty od leczenia takich uzależnień . Szczerze tej pani polecam lekturę tego wątku na SM .

~złomiarz

mmmm a może warto czasem dupska ruszyć i przejść gdzieś parę metrów na piechotę, zamiast brzuch hodować w samochodzie. Nie było by korków.

~mmmmmm

Super inicjatywa, ale organizacja ruchu tragedia. Ograniczenia spowodowały, że na ul. Mickiewicza stworzył się ogromny korek w obie strony. Kolejny raz nasza drogówka pokazała, że nie ma pojęcia jak organizować objazdy, jak pokierować ruchem kierowców. Może warto wysłać naszych policjantów z drogówki wysłać na szkolenia do większych miast.

~złomiarz

lekarz, z ciebie taki lekarz, jak z koziej d... trąba :-/

~cst

Fajna inicjatywa, pokazująca innym korzyści biegania. Tylko jak ze wszystkim, nie należy przesadzać, bo wygląd tyczki trochę może odstraszać. Ale to tylko moja opinia - każdy ma swoją.

~lekarz

"Stres oksydacyjny może prowadzić do rozwoju wielu chorób. Zbyt duża ilość wolnych rodników uszkodzić może właściwie wszystkie komórki i tkanki. Taka destrukcyjna działalność z kolej prowadzi często do rozwoju miażdżycy, do zawałów serca i udarów mózgu oraz do choroby wieńcowej."

No i po co się zabijać?

~No i

Po co tak biegać, to jest bez sensu. Lepiej se pochodzić i zdrowszym być.

~jasio

na tych zdjeciach wynglondajom jakby uciekali na jakoms gore pszed podwyszkami