Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne

Image

Z różnych stron Polski do Stalowej Woli przybyło 11 grup teatralnych, które wystąpią w murach Spółdzielczego Domu Kultury. Niektóre ze spektakli będą tłumaczone na język migowy.

Rozpoczęła się VI edycja RELACJI Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych– ogólnopolskiego festiwalu, którego idea oparta została na teatralnym dialogu pokoleń. Przez 3 dni przed jurorami oraz stalowowolską publicznością zaprezentuje się 11 grup konkursowych. Zostały one wybrane spośród 47 zgłoszonych z całej Polski. Wśród nich znajdą się spektakle zespołów międzypokoleniowych, teatrów młodzieżowych i dla dorosłych. Punktem łączącym wszystkie festiwalowe wydarzenia jest temat przewodni, „władza pamięci”, do którego wprowadzi Filip Springer– fotoreporter, reportażysta, dziennikarz zafascynowany twórczością W.G. Sebalda.

Uroczyste otwarcie RELACJI VI Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych, podczas którego odbyło się spotkanie z jurorami konkursu: Łukaszem Drewniakiem, Leszkiem Mądzikiem, Gabrielą Muskałą, Lechem Śliwonikiem, miało miejsce w piątek 17 września. Później odbyły się pierwsze 3 prezentacje konkursowe. Na deskach Spółdzielczego Domu Kultury wystąpili: Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. z Tych, Teatr Ubogi Relacji z Sopotu oraz Teatr Kąt z Jarosławia. Kolejne prezentacje zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Galę RELACJI VI Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu, będziemy świętować w niedzielę o 16:30. Na zakończenie będzie można zobaczyć spektakl „Podróż do Buenos Aires” w wykonaniu Gabrieli Muskały z Teatru Jaracza w Łodzi.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ala

Pani Lolu - to nie taka prosta sprawa. Byłam /pierwszy i ostatni raz/ na zabraniu Rady Osiedla. Referowane osiągnięcia tejże Rady to ; wymiana żarówki /gdzieś tam /, remont ławki pod blokiem i interpelacja w sprawie progu zwalniającego przy szkole. Przy okazji dowiedziałam się o kulisach przebiegu Walnych zebrań. Wolałabym nie mieć tej wiedzy.

~Gonzo

Ale tłumy

~lola

W tym przypadku akurat nie, bo ta imprezka odbywa sie corocznie w MDK, a ze względu na remont jest tutaj, ale generalnie płacenie obowiązkowe na działalność kulturalną jest karygodne. Też tak uważam. Korzysta z tego garstka ludzi, a utrzymujemy budynek, osoby obsługujące to i sponsorujemy całą masę zakupów niezbędnych by to istniało. ale wystarczyloby żebysmy się pofatygowali na walne zgromadzenie, złozyli wniosek i zlikwidowali to raz na zawsze.

~Niuniek

A my jako członkowie tej spółdzielni, mamy w czynszu tzw. dodatek kulturalny i potem płacimy co miesiąc - za takie zabawy.

~Sasin

Maseczki to gdzie ??Policja ma karaś suwerena!!