Radiowóz pędzący za motorowerem zderzył się z osobówką. 4 osoby ranne!

Image

Radiowóz ruszył za motorowerem marki Junak ponieważ kierujący nim 56- latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg zakończył się wypadkiem.

Zdarzenie miało miejsce 16 września br. około godziny 17:30 w Stalach. Motorowerzysta uciekając przed mundurowymi nie zachował środków ostrożności, wtargnął na drogę z pierwszeństwem przejazdu i wjechał w jadącego prawidłowo Volkswagena Passata. Kilkanaście sekund później z VW zderzył się też prowadzący pościg radiowóz.

Kierujący Junakiem nie chciał się poddać badaniom alkomatem. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Mężczyzna doznał otwartego złamania nogi i został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu również krew do badania na zawartość alkoholu we krwi. Obrażeń doznali także dwaj policjanci i 25- letni kierowca VW. Zarówno funkcjonariusze, jak i kierujący autem byli trzeźwi.

- Na skutek zderzenia pojazdów 4 osoby odniosły obrażenia i zostały przetransportowane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali. Podczas gdy policyjni technicy wspólnie z prokuratorem prowadzili oględziny, naszym zadaniem było zabezpieczenie oraz oświetlenie miejsca zdarzenia. Po zakończeniu czynności przez Policję, pojazdy zostały odholowane i działania zakończono. W akcji udział brały 3 zastępy straży pożarnej, 2 radiowozy policji oraz 4 zespoły ratownictwa medycznego- relacjonują strażacy z OSP Stale.

Zdjęcia: OSP Stale

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~masakra

te milicjanty to się teraz wstydzą przed własnymi żonami

~KARYGODNE

Wielkie mi halo facet wypił sobie piwko jechał sobie grzecznie skuterkiem do domku ,gdy był pijany to by nie dał rady jechać jedno śladem co dopiero uciekać a tu od razu wielki pościg i i mamy rannych poniszczone pojazdy a wystarczyło spisać numer rejestracyjny sprawdzić adres zamieszkania i sprawdzić delikwenta.

~fix

czy milicjanci byli zbadani na obecnosc alkoholu i innych srodkow?

~Adam

Covid albo wypadki to poza Stalową to są tematy!!!!! Ciekawe kto zapłaci za ten nowiutki radiowozik.

~abc

Jakby tobie ktoś cymbale zrobił krzywdę albo twojej osobie najbliższej to wtedy by ci się oczy otwarły

~xxx

ale to kuternogi tylko łapać.Mają chyba wielką satysfakcję jak gonią. I po co!. Przecież już jemu i tak wystarczyło gdy ich zobaczył jak za zakrętem staliumiech

~Sasza

Kolejny temat niezwiązany ze Stalową Wolą. Tym razem powiat tarnobrzeski i lokalny dreszczyk z pod sklepu uciekajacy na motorku.

~ola

Gdy czytam o takim zdarzeniu to ogarnia mnie śmiech o profesjonalizmie... policji a ciarki chodzą po plecach. Może by to zdarzenie skomentował rzecznik policji głównej niejaki płk Ciarka. On jak coś powie to powie, że w pięty idzie. Mielibyśmy bekę śmiechu z jego wypowiedzi. Przynajmniej tyle dobrego by było.

~rokokoko

maszynista"Nie wolno ganiac za uciekajacymi,szczegolnie jak sa na promilach.Rejestracje wystarczy spisac i odszukac gdzie mieszka uciekajacy."
Aleś wymyślił!

1). Kierujący może powiedzieć, że to nie on kierował pojazdem a ktoś inny - nawet, jeśli nie ma alibi na ten czas, to bez dokumentacji fotograficznej/świadków NIE DA SIĘ UDOWODNIĆ, że kierował on, a nie inna osoba.

2). Alkohol po czasie może zniknąć z krwi - jak udowodnisz, że KIEROWAŁ POD WPŁYWEM? Na podstawie samej obserwacji?

Gdyby Policja postępowała tak jak napisałeś, gość na 100% byłby niewinny. I każdy normalny sąd w praworządnym kraju uniewinniłby go od jakichkolwiek zarzutów. No chyba, że są dowody jak kierował pojazdem łamiąc przepisy - ale na takiej podstawie nie udowodnisz, że kierował pod wpływem alkoholu itp.

BEZWGLĘDNIE uciekający przed policyjnym pościgiem powinien w razie spowodowania wypadku przez służby ODPOWIADAĆ za spowodowanie takiego wypadku. Kary pieniężne i to potężne. Może w końcu by się ludzie nauczyli NIE PIĆ i nie wsiadać za kółko PO PICIU. Proste? proste.

~StalowyDawca

Ale patologia w tej Polsce B ????????

~Stan

To ile ten motorower wyciąga,że policja musiała za nim pędzić i to tak że trafiła w inny samochód

~rst.

To nasi tam byli?

~kris35

No i się doigrał pięciu lat w Załężu. Rozpraw cywilnych , komornika i bidy.

e2rds

~Gonzo, uważniej czytaj, są takie motorowery Junak i mają szybkość do niby 45 km/h, ale podrasowany do 70 km/h, to silnik 3,5 KM.

maszynista

SKonczyc z tymi poscigami, milicja mysli ze sa jak w stanach szeryfami .Ludzie postronni sa ranni przez glupote milicjantow.A teraz beda zganiac na tego kierowce junak ze to on jest winny,Nie wolno ganiac za uciekajacymi,szczegolnie jak sa na promilach.Rejestracje wystarczy spisac i odszukac gdzie mieszka uciekajacy.

~Gonzo

Od kiedy skuter jest Junakiem? Tak pędzili że nie wychamowali

~WER

Ale duży ten nasz powiat nawet Stale przyłączyli.

e2rds

~Aga, brawo ~Aga i tu masz rację, wszelkie koszty winien ponieść pijany.

~Aga

A wszystko przez pijanego na junaku, powinien zapłacić za wszystkie szkody materialne i leczenie poszkodowanych.

R5_VIRUS

miszcze poicjanty zawsze karetka na sygnale jadą nawet jak 3 latka na hulajnodze łapią to zawsze poszkodowani i pobyt w szpitalu musi byc +7 dni zeby kaska wpadła.

~Tak

Brawo nasza kochana milicja czujmy się bezpiecznie

~franca

Gdzie policja tam smierc albo kalectwo.

~Taka prawda

Tak się kończą pościgi ,radiowóz rozbity osoby ranne za wszystko zapłacą my podatnicy .

krysz

rsttt, nie rób z siebie cymbała

~:-)

skoro radio-wiózł to i wypadek pewny....

~rsttt

co za cymbały ci policjanci