Te ceny to kosmos. Co z remizą strażacką?

Image

Planowana rozbudowa remizy OSP Stalowa Wola może nie dojść do skutku, bądź plany trzeba będzie zweryfikować. Powód? Bardzo wysokie ceny. Oferty, które wpłynęły do magistratu w ramach przetargu na to zadanie nie są korzystne.

Strażacy z OSP Stalowa Wola od dawna czekają na rozbudowę remizy, która mieści się przy ul. Targowej 3. Budynek, który powstał w latach 70- tych nie spełnia swojej funkcji. Nie jest dostosowany do wielkości i ilości sprzętu strażackiego. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, łodzie, przyczepa pompy, sanie lodowe przechowywane są w altanie zewnętrznej.

Dzięki planowanej rozbudowie miała powiększyć się część garażowa, powstałyby 2 nowe boksy z wyjazdem na ulicę Strażacką. Druhowie zyskaliby także świetlicę i część socjalna, które znajdowałyby się na piętrze. Od strony północnej miałaby zostać ulokowana brama dla wozów strażackich, która umożliwiłaby szybki i bezkolizyjny wyjazd. Wszystkie prace budowlane miałyby potrwać 14 tygodni. To czy te plany zostaną zrealizowane w takim zakresie, stoi pod znakiem zapytania.

Szacowano, że rozbudowa remizy wyniesie około 485 tys. zł. Na tę kwotę złożyli się wspólnie: powiat stalowowolski, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz miasto. Oferty jakie wpłynęły do magistratu są dwu, a nawet trzykrotnie wyższe. Najtańsza z nich opiewa na około 1,24 mln zł, zaś najdroższa, na prawie 1,46 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Hario

Można wynająć remize na urodziny ?

~jasio

bohateże z daleka czuc ze jestes straszakiem i wlasnie masz dyzur i nic do roboty bo pada dyszcz i zaden kot nie wlazie na drzewo w taka pogode

krysz

ceny kosmos? Dopiero będą jak podrożeje prąd i gaz a to popędzie benzynę i i olej napędowy.

~Hero

Jasio a Takie uszczypliwości zostaw dla siebie i kolegów z ch.... Obys nie musiał nigdy prosić ich o pomoc Tani tępy internetowy cwaniaczku

~Tymek2708

A czy jest potrzeba dwóch remiz strażackich w takiej wsi jak stalowa wola

~Normalny

Nie dziwię się tym ofertom, takie obecnie są ceny budowy. Wszystko poszło bardzo wysoko w górę, ceny materiałów i robocizny. To są realne oferty a nie zawyżone.

~jasio

a nie mogom se remontu zrobic sami za darmo przeciesz wszystko potrafiom jak tylko zechcom

~mieszkaniec

magistrat z aborygenem na czele żyje w jakiejś utopii i zdaje się nie zauważać tego armagedonu cenowego jaki zrobił nam pis. ogarnijcie się i popatrzcie na rzeczywistość, albo lepiej odejdźcie coś sobie tam otworzyć, medal przypiąć i będzie ok....

~adam

@pikap zmien dilera, albo polowe bierz. a info o inflacji wyczytales chyba na jakiejs stronie rzadowej hahaha.

~miodnik_kowal

~pikap
Inflacja we Francji w lipcu niecałe 2%, w Niemczech w sierpniu ok. 4%. W Polsce PiSu ponad 5, zbliżamy się do 6%.
Po co kłamiesz pisuarze, nikogo nie przekonasz.

Andrzejwts

~pikap
a skąd masz takie mądrości ? smiech2

~pikap

Inflacja jest na calym swiecie .Polska ma stosunkowo niska.W Niemczech,we Francji to jest inflacja.W Polsce szybciej rosna zarobki niz inflacja.Ale wy tego nie chcecie wiedzieć.

Andrzejwts

Przecież premier mówił że inflacji nie ma.

~chris

Ceny materiałów poszybowały w górę, majstrów też brak - nie dziwię się, że tak wysokie oferty wpłynęły.