Te ceny to kosmos. Co z remizą strażacką?

Image

Planowana rozbudowa remizy OSP Stalowa Wola może nie dojść do skutku, bądź plany trzeba będzie zweryfikować. Powód? Bardzo wysokie ceny. Oferty, które wpłynęły do magistratu w ramach przetargu na to zadanie nie są korzystne.

Strażacy z OSP Stalowa Wola od dawna czekają na rozbudowę remizy, która mieści się przy ul. Targowej 3. Budynek, który powstał w latach 70- tych nie spełnia swojej funkcji. Nie jest dostosowany do wielkości i ilości sprzętu strażackiego. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, łodzie, przyczepa pompy, sanie lodowe przechowywane są w altanie zewnętrznej.

Dzięki planowanej rozbudowie miała powiększyć się część garażowa, powstałyby 2 nowe boksy z wyjazdem na ulicę Strażacką. Druhowie zyskaliby także świetlicę i część socjalna, które znajdowałyby się na piętrze. Od strony północnej miałaby zostać ulokowana brama dla wozów strażackich, która umożliwiłaby szybki i bezkolizyjny wyjazd. Wszystkie prace budowlane miałyby potrwać 14 tygodni. To czy te plany zostaną zrealizowane w takim zakresie, stoi pod znakiem zapytania.

Szacowano, że rozbudowa remizy wyniesie około 485 tys. zł. Na tę kwotę złożyli się wspólnie: powiat stalowowolski, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz miasto. Oferty jakie wpłynęły do magistratu są dwu, a nawet trzykrotnie wyższe. Najtańsza z nich opiewa na około 1,24 mln zł, zaś najdroższa, na prawie 1,46 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cst

Koziołek. Wiem, że Ameryki nie odkryłem. To był wpis dla tych, którzy myślą, że "pincet plusy" to dobrodziejstwo. Ty wiesz, jaki tam mechanizm się kryje, więc jako wiedzący i świadomy nie byłeś targetem tego wpisu.
krysz. Następny, który nie m nic do powiedzenia, ale pro forma obrazić musi. Was w jednej fabryce produkują? Tak się składa, że wiem co to Balcerowicz i wiem co zrobił na początku lat 90tych i jak umożliwił żydostwu wyprowadzenie grubej gotówki z kraju poprzez skokowe zwiększenie oprocentowania kredytów krótkoterminowych przy jednoczesnej stałej cenie dolara (bodajże) 9800 starych zł/1 dolar. I że został nastręczony przez rockefellera czy innego rotszylda. Nawet mnie koło tej mendy nie stawiaj. I POWIEDZ MI ŻE SIĘ MYLĘ z tym co tam napisałem. Bo chcesz dogryźć, ale moim słowom jakoś nie zaprzeczysz. Jak ty i tobie podobni chcecie wypunktować, to łatwo to zrobicie, tylko trzeba coś merytorycznego napisać, ale po co - lepiej napisać jedno obraźliwe zdanie nie wyjaśniające nic i samoocena poprawiona. Macie bardzo prosty świat w tych swoich głowach.

jabar

budowlaniec,
hojny jesteś ja bym nie dał gratisu w tej cenie.

krysz

guli,

za dużo słuchasz Tuska, poczytaj więcej o nowym projekcie Timermansa, jak kumasz po angielsku. PiS ma gów.o do cen nośników energii.

krysz

cst,, rozumiem że korzystałeś z wykładów niejakiego balcerowicza

~Mistrz

Jakby Donek był premierem to tez podniósłby minimalna tyle ze pewnie z 1750 na 2000

~Koziolek

~cst
W dużym uproszczeniu jak ceny rosną, zwiększa sie inflacja to płaca minimalna musi rosnąć czy nie ? Tak by żyło sie lepiej. To normalne, musieli podnieć by ci wszyscy którzy najmniej zarabiają nie zarabiali jeszcze mniej. Ameryki nie odkryłeś. To ze zra za nasze to nic nowego.

~cst

Kolejny przejaw socjalistycznych machlojek rządu: rada ministrów postanowiła podnieść płace minimalne do 3010pln od 2022r (o ok. 200pln więcej niż wcześniej), mówiąc, że to podniesie komfort życia gospodarstw domowych.
Oto podstawy ekonomii dla opornych:
a) jeśli (w DUŻYM uproszczeniu) ktoś zarabia 10pln, a na "prund" wydaje 2pln, na żarcie 2pln i na czynsz 2pln = 10 - 6 = 4pln mu zostaje.
b) jeśli ktoś (w DUŻYM uproszczeniu) zarabia 12pln, ale na "prund" wydaje 2,50pln, na żarcie 2,50pln i na czynsz 2,50pln = 12 - 7,50 = 4,50pln mu zostaje.
POTĘŻNY zysk. Dostał 2pln podwyżki, a 1,50 z tej podwyżku mu "zjadło".
A tu podwyżki będą się tyczyć wielu rzeczy, nie tylko tych 3. Więc te "pisiont" gr straci gdzie indziej.
Dostał podwyżkę, a jest uboższy - takie "złote a skromne".
Władza nie ma własnych pieniędzy - jeśli władza coś daje, to musi gdzieś indziej odebrać, żeby im się "opylało"!. Wbijcie to sobie do łbów ci, którzy jeszcze tego nie wiedzą i myślą że dopłaty to coś dobrego! Tu nie trzeba być ekonomistą, żeby zobaczyć jak "dobrodziejstwa" nowego wału wpłyną na zamożność obywateli. A wy dalej głosujcie na bandę 4ga, bo w tv ładnie mówią...

~andrzej

aborygen jest w szoku, jak to ,no tyle to kosztuje? ,a najlepsze jest to ,że on stoi w sprzeczności z tym co zapowiedział ostatnio parę dni temu premier Morawiecki mówiąc o odbetonowywaniu miast ,hm działanie lucka raczej wskazuje na wycinkę drzew i betonowanie. a on ponoć jest z tej samej partii. każdy zaczyna w ten sam sposób jak za komuny jak w filmie alternatywy 4 ,że trzeba się pod kogoś podwiesić ,żeby się odbić ,a potem to już można sobie robić co się chce nawet betonować całe miasto. podobnie było wcześniej ze Ślęzakiem też jak startował na prezydenta to uchodził za takiego centrowego polityka oczytanego poprawnego ,do rany przyłóż , a potem wyszło że to lewak . zarówno w poglądach jak i czynach.

~guli

Podwyżki o 40% prądu nie od nowego roku a od października i do tego gaz także w górę od października. To wszystko w ramach nowego nieładu partii wodzowskiej. Tak się roluje suwerena. Dzisiaj o tym prawił w radio Czeladnik Piekarniczy Fogiel Radek. Spełnia się sen o powszechnym dobrobycie, oto jak nas biednych ludzi rzeczywistość ze snu budzi! Głosujcie dalej jak maniacy na złodziei. Przecież swego czasu będąca chwilowo w rządzie Beata vel Broszka prawiła, że na wszystko są pieniądze, wystarczy tylko nie kraść. Skoro nie ma kasy i trzeba sięgać do kieszeni wyborców to znaczy, że panuje kradzież. Taki prosty wniosek nasuwa się sam po tamtej wypowiedzi. Więc powiedzmy dosyć podwyżek i jazda z piaskownicy.

~budowlaniec

Tak dla informacji. Za 485 tysięcy to mogę dwa garaże na Spacerowej dla osobówek wybudować. Kostkę przed garażami położę w gratisie.

~cst

Cytat z "Powrotu do Jedwabnego": "... Chodzi o to, żebyśmy byli w tak trudnej sytuacji, żeby uznać spłatę roszczeń za mniejsze zło. " A czymże jest to, co jest teraz, jak nie kreowaniem "trudnej sytuacji" pod szwindel stulecia? I kto to kreuje, jak nie sprzedajne psy z bandy czworga, teraz Propaganda i Socjalizm, ale potem ci z bandy 4ga, którzy są lansowani jako następcy? Nikt się z nich nie postawi wobec bezpodstawnych ataków, nawet nie spróbuje bronić kraju, który ich wychował, w którym zaparkowali swoje tłuste d.py i żrą polski chleb. Bo się np, taki dudu boi, że posadki nie dostanie u Amerykanów, bo się taki kaczor zgodził na układ w zamian za pomoc w wygraniu wyborów w 2015, bo te sku..syny mają obiecane posadki i mamonę w nowym ładzie (tym światowym, nie tym polskim). Takie "sr..nie we własne gniazdo." Ale jak wiadomo, tylko idiota dałby posadę komuś, kto frymarczy interesem kraju, z którego się wywodzi, dla własnych korzyści. Aleksander K. (o słusznych korzeniach zresztą) się o tym przekonał kilka lat temu, bo nic nie dostał, a na coś liczył. I przez takich jak on i inne sprzedajne kundle mamy to, co mamy.
Niech nikt nie myśli, że jak agent prl i bnd Donald T. wjedzie tu na białym koniu, to coś się zmieni - zmieni się tylko pan, z amerykańsko-żydowskiego na niemieckiego, reszta pozostanie taka sama.
I niech mi nikt nie mówi, że to nie na temat, bo rosnące ceny wszystkiego i cały ten polski wał, to jest właśnie dokładnie na temat.

~jan

.... bloki na Orzeszkowej pan Nadbereżny ogłaszał że będą po 2-2,5 tys. za metr kw., a skończyło się na 4,5 tys./m kw. .... teraz historia powtarza się z tą remizą..... panie Nadbereżny może pora zacząć korzystać z usług kosztorysantów , rzeczoznawców i dać sobie spokój z doradcami z ,,kuźni wiceministrów" .....

~Gienek

Nowy ład ????????????

~Prosty

INFLACJA ;))))

~galazka

Nie głosujecie na rozdawnictwo! Pamiętacie jak Stalówka była miastem miodem i mlekiem płynącą za czasów partii kręcenia lodów?? Glosujcie na lodziarzy z po.

~Rudzielec

To jest ta dobra zmiana fabryka maseczek nie ma las wycięty fabryka !!! Jaka fabryka ? Niebawem nowy rok i pasmo wielkich podwyżek. Tego chciał suweren umiech

~alek#

14 tygodni na taką rozbudowę? He, he, he powodzenis

krysz

ola, twój punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

~toto

Zbędny sprzęt nie mieszczący się w boksach garażowych OSP Rozwadów przekazać innym jednostkom a nie burzyć ładną elewację na którą wydano także sporo kasy podatników. Przecież jest to ewidentna niegospodarność wydających kasę, naszą kasę. Wystarczy im to co mają w garażach. Dajcie sobie spokój a tymi rozbudowaniami. Po co kupowali tyle sprzętu i kto tym "ochotnikom" dał na to pieniądze?

~ola

Nie tylko dwie zawodowe jednostki straży pozarnej dobrze wyposażone we wszelaki sprzęt ale jest jeszcze jedna OSP w Charzewicach należąca do KSRG(bardzo dobre wyposażenie!) więc po co jeszcze jedna osp w Rozwadowie? Pytanie retoryczne albowiem nikt nie odpowie skoro są już pieniądze tylko, że zbyt małe jak na ambicje strażakow. Nadbereżny zna się na strażach jak wilk na gwiazdach!

~alek#

to ile urząd zamierzał przeznaczyć na rozbudowę to nie to samo co szacunkowa wartość robót, warto żeby piszący to rozróżniali

krysz

umarly,

bzdury piszesz. Podziękuj unii. Jeżeli twoja mózgownica coś kuma to poczytaj program odchodzenia od węgla.

~olo

Efekt Tuska kłamcy słabnie z dnia na dzień, dla polaków to bardzo dobra wiadomość. PO to partia bezpłciowa i bezprogramowa

umarly

Głosujecie na PiS to macie to na co zasłużyliście. Rozdawnictwo które nie ma pokrycia w gospodarce = drożyzna. Tak pisowców bolały ośmiorniczki, to mamy wszyscy benzynę po prawie 6 zł, podwyżki prądu i gazu na poziomie kilkunastu procent (wczoraj dostałem pismo z PGNiG z info o podwyżce 12,4%) itd. Dziękuję wam pisowcy.

~mama

glosujcie dalej na rozdawnictwo

~cst

Socjaliści najpierw swoimi działaniami sprawiają, że ceny rosną, a potem przychodzą do mających problemy z "pomocną dłonią." Najpierw kreują problem, a potem dają ci jego rozwiązanie. Mafie też tak działają: "najpierw napadamy na twój biznes, a potem przychodzimy do ciebie z ofertą ochrony."
"Komunizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju." A niektóre z tych problemów są nawet celowo kreowane.

~cst

Ktoś słyszał, jak to było w Mońkach gdzieś na pomorzu? Tam "burmistrz-działacz" przyszedł i zasugerował miejscowym strażakom, że jak pomogą w "wyszczepianiu" mieszkańców Moniek, to są dotacje przygotowywane dla gminy, to im coś "skapnie". I strażacy uwierzyli i pomogli. Dobrze, że ludzie trzeźwo myślący i nie uwierzyli w szwindel i się wtedy nikt nie zaszczepił.
No analogiczna sytuacja się szykuje tutaj. Jak ktoś zobaczy strażaków pomagających przy urabianiu pospólstwa, niech na nich nie narzeka - oni mają ciężką pracę i sami są ofiarami zagrywek socjalistycznych tak jak my. Ale niech się nie daje urabiać marksistom kulturowym.

~Tak

Po co osp w tak małym mieście jak mamy dwie państwowe remizy a tu jeszcze rozbudowa budynku który ciągle stoi pusty

~Taka prawda

Co tu rozbudowywać budynek ocieplony odnowiony niema co szukać dziury w całym .

~Taka prawda

Co tu rozbudowywać budynek ocieplony odnowiony niema co szukać dziury w całym .