Koronawirus. Prawie 44- procentowy wzrost zakażeń.

Image

Gwałtownie rośnie liczba zakażonych. Czyżby 4 fala faktycznie nadchodziła? W Polsce zaledwie około połowa obywateli jest zaszczepiona. Wirus daje znów znać o sobie, a było już tak pięknie. Obecnie mamy zamkniętych dokładnie tyle samo szkół co rok temu (z powodu ujawnienia przypadków zakażeń wśród uczniów lub nauczycieli). Dobra informacja jest taka, że ci co się zaszczepili, nie trafiają do szpitali. Szczepienia więc są skuteczne.

- Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych– mówił dziś rano w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Szczepienia w Polsce są dobrowolne i ci, którzy nie chcą się szczepić, nie muszą, ci którzy chcą, mają zapewnione szczepionki zarówno wektorowe, jak i nowego typu mRNA. Wybór należy do obywatela.

Przyjrzyjmy się danym. Zebraliśmy dla Was te dzisiejsze. To dane jednego dnia, nie ogólna liczba obecnie chorych, zakażonych. Żeby mieć ogląd na jakiś czasookres, trzeba by te liczby przemnożyć przez ilość np. dni miesiąca/ tygodnia.

POLSKA

Mamy 767 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

lubelskiego (144),

mazowieckiego (106),

małopolskiego (72),

podkarpackiego (59),

łódzkiego (54),

wielkopolskiego (45),

śląskiego (41),

dolnośląskiego (37),

zachodniopomorskiego (36),

pomorskiego (35),

podlaskiego (34),

warmińsko-mazurskiego (27),

kujawsko-pomorskiego (22),

opolskiego (17),

świętokrzyskiego (13),

lubuskiego ( 8 ).

17 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 9 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 12 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 895 223/ 75 454 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 59 (2525 testów, 2110 na kwarantannie).

Zgony: 1 (w tym 1 z chorobami współistniejącymi).

Powiat Stalowowolski: 7 nowych zakażeń, 120 testów, 116 osób na kwarantannie.

Powiat Niżański: 1 nowe zakażenie, 55 testów, 245 osób na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

354/91 - Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,

55/9 - Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.


Nowe zakażenia według powiatów

• 8 dębicki

7 stalowowolski

• 6 leżajski

• 6 sanocki

• 6 Rzeszów

• 5 rzeszowski

• 5 brzozowski

• 4 łańcucki

• 3 kolbuszowski

• 2 jarosławski

• 2 Krosno

• 1 krośnieński

• 1 jasielski

• 1 Tarnobrzeg

1 niżański

• 1 leski

• 0 ropczycko- sędziszowski

• 0 przemyski

• 0 Przemyśl

• 0 tarnobrzeski

• 0 bieszczadzki

• 0 strzyżowski

• 0 lubaczowski

• 0 mielecki

• 0 przeworski

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cst

maszynista. Zasz..epieni już się nie "odszczepią". A co, jeśli domyślają się, że popełnili błąd? Mają wybór: albo się przyznać (co jest trudne bo tylko ktoś świadomy to potrafi), albo iść w zaparte, bo "skoro ja to i wszyscy". Takie "niedola kocha towarzystwo."
Żeby nie było: znam kilka osób zasz..epionych, szanuję ich i mam z nimi dobry kontakt. Ale oni są w porządku bo:
1) przyjmują do wiadomości, że ktoś ma inne zdanie, i
2) nie przymuszają innych, do robienia tak, jakby oni chcieli.
Takich ludzi się ogólnie szanuje w każdej kwestii. Ale jak ktoś nie chce spełniać tych 2 warunków, to jak takich traktować poważnie? A najlepsze, że jakby odwrócić role i takich do czegoś przymusić, to pierwsi udają ofiary. Taki podwójny standard.

maszynista

Chyba lepiej przejsc katar i zapalenie gardła niż zaszczepić się przeciwko covid i dostać zatoru w żyłach .Szczepionka zaostrza objawy cukrzycy i można wylądować u grabarza.

~cst

Mieszkaniec. Twoja logika: ponieważ cov może mieć ciężką postać, trzeba zmusić innych do szczepienia. Czyli: jak coś (tu wstaw coś, co może mieć ciężką postać) może mieć ciężką postać, trzeba innych przymusić do dostosowania się. Czyli: ponieważ np. praca może mieć ciężką postać, trzeba niepracujących zmusić do pracy. Jakoś w tą stronę pewnie nie pójdziesz, bo pewnie opowiadasz się za zasiłkami.
Widzisz, jakie to wybiórcze? I widzisz, że szukasz wymówki przebranej za górnolotnie brzmiący powód? Wymówki do czego? Do tego, żeby inni robili, jak ty byś sobie tego życzył. Czyli tu nie chodzi o dobro, tu chodzi o kontrolę i władzę jednego nad drugim. Quid erat demonstrandum.
Nie ma się co dziwić, że socjalizm w narodzie nadal silny. A u niektórych to już pod komunizm podchodzi.
A co jest złego w dobrowolności? I dlaczego zaszczepieni tak bardzo chcą przymusu? A tak, odpowiedziałem sobie sam kilka zdań temu.
Mieszkaniec, upomnij się, żeby ci zapłacili, że odwalasz darmową robotę.
Przejrzyjcie na oczy, bo do przywrócenia aparatu terroru z takim myśleniem, jak wasze, już niedaleko.

~Mieszkaniec

4 FALA JEST BEDZIE DLA OSÓB KTÓRE MAJĄ dalego gdzie słońce nie dochodzi SZCZEPIENIA gdzie w najgorszym razie zapłacą swoim życiem gdy złapią Covid w ciężkiej postaci i nie uda się go uratować.

Mam nadzieje że w Polsce będzie tak jak np we Francji,Niemczech gdzie większość obostrzeń jest dla Niezastrzepionych i żeby to było ostro egzegwowane tak jak np we Francji.

~mdm

~Obywatel - Szymon Niedziałek 54 lata !! Zdrowy, bez żadnych problemów. Ojciec 2 dzieci. Zmarł 3 dni po podaniu szczepionki, na którą przyszedł do punktu mobilnego. Jak k..a myślisz jak na to umierał ? Przyjemnie prawda . I masz dowody naoczne przypadki tak samo na lokalnym podwórku. Każdy ma wybór co zrobi, a jak umrze to już kwestia dla jednych przypadku, a dla drugich Boga.

~Hahaha

Nikt nie był zakażony a teraz wykryli 4 testem do d.u.p.y

~Obywatel

Oczywiście maszynista nie są absolutnie glupi tam sami naukofcy tacy jak wy co dopiero niedawno interneta poznali .

~Wojtek

Kowidianie, co oni wam z makówkami porobili

maszynista

Trzeba na jesieni dac opór rzadowi i robić wszystko na wspak.Kogo znajdą do niewolniczej pracy jak nas pozwalniaja , bo nie będziemy mieć paszportu covidowego???Z Ukrainy też nie są tacy glupi żeby dać się zaszczepic na wirtualną pandemię.

~cst

Komunizm = socjalizm + terror+ nie pozostawianie wyboru. Komunizm to socjalizm do kwadratu To, co socjalizm robi sposobem, komunizm robi przemocą. Socjalizm prędzej czy później zawsze przechodzi w komunizm (Rosja bolszewicka, Kambodża, Zimbabwe, ChRL i inne). Socjalista, jak widzi, że nie udaje mu się sposobem, to się wk..wia i przestaje się bawić w półśrodki. Komunizm nie pozostawia alternatywy. Ja jestem za dobrowolnością szczepień, ty mnie chcesz (póki co psychologicznymi sztuczkami próbującymi uruchomić emocje, ale jakby ci dać szansę stanowienia o czyimś losie, to pewnie i bardziej radykalnie) przymusić.
Tak więc JEST zasadnym stawianie socjalizmu i komunizmu w 1 rzędzie, bo oba mają to samo podłe źródło - napuścić jednego na drugiego pod czule brzmiącymi frazesami, by przejąć władzę i jej nie oddać, do czego wtedy służy komunizm jako usprawiedliwienie dla terroru. W którym stadium opisanej "choroby" jesteś?
Ja ci pozwalam myśleć, co chcesz, ty mnie i innych obrażasz za posiadanie innego zdania i jeszcze mieszasz w to kogoś ci drogiego, żeby mieć przykrywkę do projekcji własnego bólu. Okaż temu komuś szacunek i nie posługuj się nim/nią jako pretekstem do wyrzucenia swojego cierpienia po stracie. Ochłoń i wróć do rzeczywistości, a przy okazji "liźnij" trochę poglądów drugiej strony. Lepiej na tym wyjdziesz.

~Obywatel

MYLISZ socjalizm , którego de facto nie jestem zwolennikiem z komunizmem, ba nawet celowo próbujesz postawić znak równości pomiędzy socjalizmem a komunizmem .

~cst

Przez MOJĄ wolność i takich jak MY ci umarł ktoś bliski. To daleko idące oskarżenie. To tak, jakbym ja winił ciebie, że nie znam angielskiego. Takie: "Jest mi źle, więc obrażę innych, żeby im tez było źle. To socjalistyczny sposób pojmowania odpowiedzialności zbiorowej. Ale ok, myśl co chcesz - cokolwiek sprawi, że poczujesz się lepiej. I żeby nie było, każda strata bliskiego jest bolesna, ale to nie powód, żebyś w to mieszał innych, którzy obok tej osoby nawet nie stali.
Nie karm trolla (muszę sobie to przypominać ilekroć zobaczę twój pseudonim i nawet nie czytać, co piszesz).

~Stajenny

Media mainstreamowe powinny być zdelegalizowane, ładnie ludziom piorą mózgi...

~Obywatel

Piszę do was waszym językiem ! inaczej się k..a nie da . Powtórzę po raz setny bo żyjemy w społeczeństwie bo to nauka przynosi nam cywilazcję wynalazki i medycyne , A NIE WASZE WIDZIMISIĘ ! I dlaczego obrażam ? bo przez was umarł mi ktoś bliski przez was de..e !! przez twoja choro pojmowaną wolność . miłego weekendu zdrowia dla wszystkich

~cst

Obywatel. Widzisz, ja ci naprawdę chcę dać szansę, a przynajmniej spróbować rozsądnie podejść do twojej postawy, w tych rzadkich momentach, kiedy próbujesz być merytoryczny. Ale ty zaraz coś musisz zepsuć, bo się musisz emocjonalnie poużalać i powywyższać. Już nie o mnie chodzi, na mnie to nie robi wrażenia, bo wiem skąd to się u ciebie bierze. Ale dlaczego obrażasz większość innych tylko dlatego, że nie myślą jak ty i jeszcze ci robią przysługę próbując cię konstruktywnie przekonać? To tak, jakby ktoś ci podał rękę, a ty na nią plujesz "bo tak". Stary, jak masz kompleksy to lecz je terapią, nie kosztem komentujących.
Nie każdy jest tak "światły" jak ty, że zna angielski, nawet w stopniu podstawowym, co nie czyni go gorszym. No ale niektórzy mają duże wewnętrzne poczucie niższości, bo gdyby nie mieli, to by nie czuli takiej potrzeby wywyższania.
Od tej pory oficjalnie wobec ciebie stosuję naczelną zasadę internetu: "nie karm trolli, oni tego pragną."
Powodzenia i opamiętania życzę.

~Obywatel

Ojej naprawdę tekst jest napisany prostym językiem . No no już wiesz ze 1 % hmmm wiec ludzie czytające te komentarze informacja dla was ; jeśli będziecie w tym 1% zarażonym od cst to spokojnie on i jemu podobni zrobili to specjalnie w pełni świadomi! I on już zna smertelenosc wirusa I już wie czy umrzeczie czy nie . Chłopie nie pi..l ze to będziesz tłumaczył to jest proste jak budowa cepa oskarżasz mnie ze czytam tylko media głównego nurtu tak czytam ale z całego świata. BBC nadaje również w australi usa i innych krajach anglojęzycznych. To wy przestańcie wierzyć ruskiej propagandzie .

~cst

Obywatel. Zuch! Jak chcesz to potrafisz. Zapoznam się i zobaczymy, co z tego wyjdzie (najwyżej użyję tłumacza gogle). Natomiast od razu powiem, że 1% to mniej niż 99% (dla uproszczenia, bo śmiertelność wirusa wynosi coś 0,03 (czy jakoś tak, nie pamiętam), a 99% nie powinno się podporządkowywać, tylko dlatego, że coś się stało 1%. Ale przeczytam i zobaczymy.

~Obywatel

Marcus Birks: Funeral for one-time Covid sceptic BBC news znajdziecie artykuł . Dla tych co znają angielski ale już wyjaśniam o co chodzi . Gość 40 lat !!zaprzeczał istnienia wirusowi ale jak się zaraził i leżał już na intensywnej terapii to jakoś zmienił zdanie i na temat wirusa I na temat szczepionek niestety zmarł . Jak k..a myślcie jak się na to umiera ? Przyjemnie prawda . I macie dowody naoczne przypadki tak samo na lokalnym podwórku.

~cst

Obywatel. I ja i co poniektórzy tutaj moglibyśmy cię tu wypunktować, czy jakby to powiedziała młodzież "zaorać", ale sam to sobie robisz lepiej, niż byśmy byli w stanie. Powiem tylko tyle, że jakby odwrócić role i my byśmy pisali tak, jak ty, to ty byś był pierwszym, żeby po nas jechać. I zapewne nie zostawiłbyś na nas suchej nitki bardziej, niż my na tobie.
Natomiast nadal nie widzę żadnego merytorycznego argumentu z twardymi danymi. Cały czas ta sama emocjonalna śpiewka. Wysil się na coś merytorycznego - może to być nawet cytat. Kopiuj-wklej i gotowe. Postaraj się, wierzę w ciebie (powiedzmy).

~Obywatel

Ha ha ha . Nie jestem zwolennikiem pisu jestem zwolennikiem uni europejskiej wręcz chce pragnę zachodu tutaj w Polsce nie żadnego wschodu ! Zachodu północy! Ja pier..le bylem w Skandynawii angli Niemczech Francji ja chce to w Polsce! Chce ich socjalizmu chce stracić prace i mieć zagwarantowany zasiłek dla bezrobotnych chce dostać mieszkanie komunalne jak w Finlandii gdy mnie na niego stać? Chce urlop 3 tygodnie ciągiem. Chce państwa świeckiego! Chce nie umierać w kolejce do lekarza ! Tak chce tego socjalizmu europejskiego ! A wy ruskie trole całujcie putinka w d..ke !

maszynista

Ten caly covid to straszenie w telewizji ,powoduje co najwyzej katar lub bezobjawowy.Skonczcie z tym liczeniem zarazonych,bo wiekszosc bezobjawowa a kto ma katar to mu wychodzi covid w tescie.

~Max

cst. A sprobuj coś wytłumaczyć mrówce ? umiech Grunt, że inni przeczytają i może wyciągną jakieś wnioski. Może się nie zaszprycują albo swoich dzieci jeżeli stoją przed takim wyborem i się zastanawiają. Więc jak to mówi Pospieszalski-warto rozmawiać umiech

~cst

Max. No jakby doliczyć te wszystkie poukrywane podatki w cenach wszystkich produktów i usług to rzeczywiście wyjdzie tego więcej niż 40%. Nawet chłop pańszczyźniany w dawnych czasach miał przynajmniej chałupę na własność. Zauważyłeś zresztą, że w PL podatki nie rosną? Rosną opłaty, dodatki, akcyzy i stawki. I potem socjaliści śmieją się ludowi w twarz, że "o co wam chodzi?". A lud to kupuje, bo w końcu "pincet plus majo i dopłaty".
Ale wiesz co jest najgorsze? Że ok mnie łatwo ty czy inni przekonacie, wystarczy że podasz twarde dane i merytorycznie zbudujesz wywód. Ale spróbuj sobie przekonać takich jak ten tu obywatel, który zainwestował rozum w swoją bajkę i im bardziej masz rację tym bardziej on swoje. Takich jest więcej. I przez tego typu zacietrzewionych mamy w tym kraju to,co mamy. I to nie ma znaczenia czy to zwolennik pis, po czy czegokolwiek innego. Socjalizm niejedno ma imię, a lud dalej głuchy.
Ale i ja i ty będziemy próbować jak możemy - może kogoś fakty i dane ruszą.

~Max

Cst, państwo to znaczy najlepiej zorganizowana mafia we wszystkich podatkach pośrednich i bezpośrednich zabiera każdemu legalnie pracującemu Polakowi dużo więcej, bo 80% !

~cst

Obywatel.
1) Co jak co, ale ja wolę być nazywany od zabobonów, zaścianków itp. i sam o sobie stanowić (na tyle na ile mogę w tym pięknym kraju, ale rządzonym przez skur..eli), niż się popdporządkowywać socjalistom (którzy NIC mi nie dają, a tylko zabierają 40% tego co wypracuję, "bo tak") w imię "postępu". Twoje nazewnictwo wcale nie czyni mojego życia gorszym.
2) My jesteśmy "niereformowalni" jeśli chodzi o nazewnictwo i emocje jako przykrywka do braku merytorycznych argumentów i twardych danych. Ty jesteś "niereformowalny" jak ktoś ci podsuwa merytoryczne argumenty i twarde dane (nie mówię o sobie - są tutaj w tym lepsi). Jak sądzisz, komu oficjalna propaganda weszła bardziej?
3) Intencję stojącą za większością "argumentów" zwolenników szczepień da się streścić jednym zdaniem: "Rób tak jak ja chcę i się zaszczep, żebym ja się poczuł(a) ze sobą lepiej, ty [i tu cała gama epitetów]"
4) My cię nie nazywamy za to, że masz inne zdanie i pozwalamy ci robić co sam chcesz. Dlaczego masz o to taki "ból duszy", że ciągle musisz używać upraszczającego i stereotypizującego nazewnictwa i próbować redukować skomplikowane procesy do prostackich zdań?
5) Możliwe, że jesteś trollem i cieszysz się z atencji, którą dostajesz. Pokazałeś, że nic merytorycznego na ciebie nie działa, więc poważnie rozważam zaprzestanie uświadamiania cię, bo to się mija z celem.
5) Powodzenia w wyprowadzce.

~Pieczarka

Te wyborca, zdajesz sobie sprawę w jak małym mieście żyjesz? umiech Kapusiostwo nie popłaca

~Obywatel

Patologia... wstyd zacofajnie zabobon i kościół katolicki robi swoje . Wyprowadzam się jesteście niereformowalni .

~EDI

BRAWO RADNI Z NOWEJ DĘBY
SZCZEPIONKOWEJ MAFII WYPADAJĄ ZĘBY
ZA DUŻO PRAWDY USŁYSZELI I POPAPRAŃCY
Z YOU TUBA JĄ ZDJĘLI
PRAWDZIE UST NIE ZAMKNIECIE
SZCZEPIONKOWE ŚMIECIE!!!
PRAWDA WAS WYZWOLI
Z KŁAMSTWA, ŚCIEMY ,
SZCZEPIONKOWYCH TROLLI !!!
A WASZA PYCHA I MAMONA
ŻĄDZA PIENIĄDZA NAS NIE POKONA!!!

~EDI

A SZCZEPIONKOWEJ ŚCIEMY NIE CHCEMY I

NIE ŁYKNIEMY!!!

JEDNO CO POTRAFICIE TO ZA NASZE

PIENIĄDZE NISZCZYĆ
NASZE ZDROWIE NISZCZYĆ NASZE ŻYCIE!!!
MY SZCZEPINONKOWEJ ŚCIEMY NIE CHCEMY I

JEJ NIE ŁYKNIEMY
I WASZA SZCZEPIONA NAS NIE POKONA !!!

~EDI

NA WAKACJACH COVIDA NIE MA
A PO NICH RUSZA SZCZEPIONKOWA ŚCIEMA
I NIEDZIELAKA CZWARTA FALA WKRACZA
I EKRANOWA ŚCIEMA ZNOWU WRACA!!!
GRYPY ,ANGINY ,ZAWAŁÓW WYLEWÓW ITP NIE

MA!!!
JEST TYLKO COVIDOWA ŚCIEMA !!!
MEDIA NAM "TŁUMCZĄ"KŁAMIĄ,ŚCIEMNIAJĄ,

MATACZĄ
BO U NICH NOP-ÓW NIE MA JEST TYLKO ZA

TO COVIDOWA ŚCIEMA!!!