Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

Image
Zdecydowane postawy świadków, przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Zatrzymany 58-letni mężczyzna, który kierował volkswagenem, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, zaś 64-latek kierujący oplem - ponad 2 promile. Obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę, po godz. 14, w Stalowej Woli. Dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innego uczestnika ruchu. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że kierowca volkswagena miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgłaszający oświadczył, że wyjeżdżając z drogi osiedlowej, zauważył jadącego volkswagena, którego kierowca nie mógł zachować prostego toru jazdy. W związku z tym postanowił pojechać za nim. Po przejechaniu pewnej odległości, volkswagen zatrzymał się na przyblokowym parkingu, a kierujący nim mężczyzna próbował odejść. Zgłaszający uniemożliwił mu to, a jego pasażer wezwał policję.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia, po godz. 19, w miejscowości Jastkowice. Dyżurny otrzymał informację o ujętym nietrzeźwym kierowcy opla. Mężczyzna, przed przyjazdem patrolu, oddalił się, jednak w wyniku podjętych czynności, szybko został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wskazało, że 64-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego uwagę zwrócił problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy przez kierującego oplem. Wówczas pojechał za nim, a kiedy pojazd się zatrzymał, podbiegł do niego i zabrał kierowcy kluczyki.

Po raz kolejny zdecydowane reakcje świadków, przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy mogli doprowadzić do tragedii na drodze. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, mężczyźni poniosą teraz odpowiedzialność przed sądem. Ponadto, 64-letni kierowca opla odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Gaga

Ps emionki nie weszły ...brawa

~Gaga

???? Brawo ???? dla ludzi którzy nie zostaną obojętni na pijanych kierowców wielki pokłon w ich stronę A dla pijanych kierowców proponuje bardzo surowe moze wtedy nabrały by rozumu bo mogła zginąć przez nich niewinna osoba.

~Sprawiedliwy

Ponawiam apel.Posłowie, Senatorowie, Panie Prezydencie czy wreszcie zabierzecie się za tych "MORDERCÓW" PIJAKÓW ( tak, to trzeba nazwać, oni samochód, mają jako narzędzie zbrodni). Ci Mordercy powinni tracić pojazd oraz dostać solidny wyrok, płacić renty inwalidom i mieć zakaz jazdy samochodem min. przez 10 lat!!!!
Dodatkowo, powinni być karani, wszyscy ( szczególni najbliżsi z Rodziny lub przełożeni z Pracy) , którzy widzieli i tolerowali wsiadanie takiego Mordercy za kierownicę. Czy ktoś wie, jaki jest ostateczny wyrok tego młodego Mordercy, syna emerytowanego Policjanta, co zapił w Stalowej Woli na ul. Energetyków, starszego klienta przy kiosku, obok Elektrowni?.

maszynista

U nas na wsi w sobote ,niedziele wszyscy na promilach do sklepu jadą.Auto jest to kilometr do sklepu można dojechać ,po co chodzić piechotą.

b.l.u.e.

Maszynista to troll, bo chyba nie ma aż tak nie myślących.

~123 olo

Do piszącego pod hasłem maszynista zanim coś napiszesz pomyśl jak masz czym.Dzieki takim ludziom i postawie można wyeliminowac drogowych morderców i może tobie i twoim bliskim nic się nie stanie.inaczej byś pisal gdybyś stracił kogoś bliskiego za sprawą pijanych bandytów drogowych.mysl to nie boli

e2rds

maszynista, gdyby głupota miała skrzydła niepotrzebny by ci był samochód.

~ted

no teraz zobaczymy równość prawa dwa pijaczki i gwiazdka Beata K

maszynista

Widac że ORMO dalej dziala w mieście .Teraz maja telefony komorkowe , a za Gierka nie mieli .W pracy jeszcze można pić ,bo donosiciele nie mogą caly czas nas obserwować.

b.l.u.e.

Brawo!!!