Ciekawe studia podyplomowe - sprawdź, które kierunki warto studiować.

Materiał zewnętrzny Image

W okresie pomaturalnym niewiele osób wie jakie studia wybrać, oraz które kierunki zapewnią nam stabilne zatrudnienie i będą spójne z naszymi zainteresowaniami. Inaczej jest w przypadku studiów podyplomowych, które zazwyczaj wybieramy bardziej świadomie, chcąc poszerzyć nasze kwalifikacje, rozszerzyć wiedzę, którą już posiadamy lub poznać od strony teoretycznej, to co już robimy w praktyce.

Studia podyplomowe w pigułce.

Dla osób, które nie spotkały się z tym terminem, chcemy przedstawić kilka faktów dotyczących studiów podyplomowych. Warunkiem zapisu na nie jest ukończenie studiów wyższych, czyli otrzymanie tytułu magistra, inżyniera lub licencjata. Studia podyplomowe trwają nie krócej niż 2 semestry, najczęściej nauka kończy się po 2 latach, czyli 4 semestrach. Zwieńczeniem studiowania podyplomowego jest egzamin lub zaliczenie w postaci pracy podyplomowej. Ponieważ tego typu edukację zazwyczaj praktykują osoby pracujące zawodowo, wiele podyplomówek odbywa się w trybie niestacjonarnym, czyli w weekendy.

Jakie studia podyplomowe wybrać?

Jeśli wiecie już, ile trwają i w jakim trybie odbywają się studia podyplomowe, czas wybrać kierunek, który będzie nie tylko użyteczny, ale także ciekawy. Nie warto tracić czasu na specjalizacje, które nie dadzą nam dodatkowych profitów w pracy lub nie będą spójne z naszymi zainteresowaniami i tym, czym chcemy zawodowo się zajmować. Wiele zawodów wymaga od pracowników ciągłego podnoszenia własnych kwalifikacji, a kursy mogą nie obejmować zbyt rozległej wiedzy. Taka sytuacja ma miejsce w szkolnictwie, gdzie wręcz wymagane jest ukończenie jednych bądź wielu kierunków studiów podyplomowych. To, które studia zapewnią nam dodatkowe godziny pracy z dziećmi i młodzieżą warto przedyskutować z dyrekcją szkoły, aby mieć pewność, że studia podyplomowe, które wybierzemy, będą pomocne w pracy w szkole. Studia podyplomowe możemy wybrać także z myślą o zmianie miejsca zatrudnienia - edukacja oraz samorozwój to coś, co doceni każdy pracodawca! W tym celu warto wybierać kierunki studiów podyplomowych, które są poszukiwane na rynku pracy.

Gdzie zapisać się na studia podyplomowe?

Wybór kierunku studiów podyplomowych to nie jedyna decyzja, którą musisz podjąć. Aby w stu procentach wykorzystać czas na naukę podyplomową, warto zebrać opinie o szkołach podyplomowych oraz poznać program nauczania danego kierunku. Taką możliwość daje swoim przyszłym studentom Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji, gdzie znajdziecie wiele ciekawych kierunków studiów podyplomowych związanych z dietetyką, edukacją czy doradztwem zawodowym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =