Czy stracimy aż 24,6 mln zł przez głupotę?

Image

Tyle może umknąć Podkarpaciu w wyniku nieuchylenia dokumentu, który mógłby być odbierany jako łamiący prawa człowieka. Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z 5 województwami, w tym z naszym, w sprawie wypłat środków z programu REACT-EU.

Stracić może województwo: podkarpackie, łódzkie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie. W przypadku Podkarpacia chodzi o Samorządową Kartę Praw Rodzin przygotowaną przez Ordo Iuris, w innych województwach- albo o wspomnianą kartę, albo o uchwały anty- LGBT przyjęte przez całe województwa, poszczególne gminy lub powiaty. Komisja kazała się wytłumaczyć, wyrażając zaniepokojenie, czy aby te akty prawne nie naruszają czasem prawa UE dotyczącego niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Zdaniem KE należy przeprowadzić szczegółową analizę zgodności wspomnianych uchwał z prawem UE. Sprawa ciągnie się od lutego br. Polska podobno wciąż nie dostarczyła wymaganych informacji. Komisja Europejska dała czas regionom na wycofanie się z deklaracji anty-LGBT do jutra. Sprawę badali dziennikarze Wyborczej. Dotarli do podkarpackich polityków, którzy nie widzą za bardzo problemu. W ich opinii na Podkarpaciu nie było przypadków łamania prawa i dyskryminowania kogokolwiek ze względu chociażby na orientację seksualną. Stosowne wyjaśnienia zostały wysłane do komisji. Urząd Marszałkowski wyjaśnienia wysyłał aż trzykrotnie. Samorządowa Karta Praw Rodzin nie została uchylona.

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) to porozumienie polityczne zawarte na wniosek Komisji Europejskiej dotyczący zapewnienia większych środków na wsparcie osób najbardziej potrzebujących w Europie na etapie odbudowy. Pieniądze mają pomóc (być uzupełnieniem) w walce ze społecznymi i gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa – na potrzeby programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~www

Tu nie chodzi o PiS czy PO. Czy ktoś z komentujących idąc na referendum unijne miał świadomość tego, ze UE będzie mówić nam co mamy robić w kwestiach światopoglądowych (np. oczekując zgody na promowanie ruchu LGBTQ) i grozić karami finansowymi w tych sprawach? Bo ja nie. I choć PiSu nie lubię to sprzedać swojej moralności nie zamierzam bo nie jestem [....]

A wojnę ideologiczną to tu nam wprowadza ubogacony zachód. Niech sobie żyją tam jak chcą, ale wara od tego jak my żyjemy, bo pod kątem światopoglądowym Polska jest jednym z kilku ostatnich normalnych krajów w unii.

Przeczytajcie sobie sami Samorządową Kartę Praw Rodzin a zobaczycie, że tam nie ma niczego czego powinniśmy się wstydzić.

~Obywatel

Do hahaha . Dokładnie ! Niech Ci to tak nawoluja je..c unie przejadą się po okolicznych miejscowiasach i spytają ile.osob postawiło domy kupiło mieszkania rozkręciło swoje biznesy dzięki funtom albo euro na które harowali w UE! Pomyślcie co by Ci mlodzi po szkole mieli tu robić?!

~Obywatel

Do hahaha . Dokładnie ! Niech Ci to tak nawoluja je..c unie przejadą się po okolicznych miejscowiasach i spytają ile.osob postawiło domy kupiło mieszkania rozkręciło swoje biznesy dzięki funtom albo euro na które harowali w UE! Pomyślcie co by Ci mlodzi po szkole mieli tu robić?!

~Obywatel

Brawo wy ! Spierdziałe dziady , którzy dla słupków poparcia rozpętają wojnę ideologiczna wciągną w nią połowę społeczeństwa, stracą fundusze , a później jak tchórze chowają się po spółkach panstowych i innych posadkach ustawieni do końca kadencji albo i dalej !

~hahaha

Patrzcie jak się ci co to w niedziele księdzu butki i klamkę pucują rzucili! Tak tak Je$@ć unie! TAK! A gdzie siedzą wasze dzieciaki? No cóż w raichu, Hollandi czy Irlandi na zmywaku bo w wielkiej Polsce pracy nie ma. Ale same sukcesy rząd ogłasza bo ależ to niskie bezrobocie! powodu jakim jest emigracja już nie podadzą. Wszystkim którym tak unia przeszkadza proponuje wyprowadzkę na białoruś, tam takie poglądy i poziom inteligencji jak wasz pasuje.

~wiechu

Banda próżniaków z Ordo luris niech w końcu zajmie się czymś pożytecznym,a nie narzucaniem swoich chorych poglądów. Polecam tym oszołomom (piszącym poniżej również) portal Siepomaga. Tam macie okazję się wykazać,zrobić coś naprawdę dobrego dla skrzywdzonych przez los,głównie dzieci. Macie ogromne pole do działania.

~cst

1) Co do (dodrukowywanych) unijnych papierków, jeśli czegoś się wcześniej nie ma, to jak można to stracić?
2) dlaczego obywatele, którzy nic z tym nie mają wspólnego, mają ponosić konsekwencje?
3) w jaki sposób prawa mniejszości są łamane? Homoseksualizm nie jest penalizowany od 1932r, a zadaniowani zboczeńcy mogą bezkarnie robić protesty, więc o czym mowa?
Mniejszości są mięsem armatnim dla socjalistów, a lud myśli, że tu o jakąś walkę o dobro chodzi. Jeśli już to o dobro socjalistów.

~Alex

Wyjdzmy z tego durnego kolchozu i rozliczmy zdrajców tych co nie zdążą uciec

maszynista

Wazniejsze jest blokowanie LGBT a kase niech sobie wsadza .Precz z LGBT.

~Pytanie

A czy Polska może zawisic wpłacanie składki członkowskiej z tytułu łamania przez KE polskiego prawa ? ps Czy KE odda do budzetu Polski srodki z podatku od sklepów wielkopowierznhniowych po przegranej w SADZIE ?

~Jeb.c unie

Jak w tytule