Czy stracimy aż 24,6 mln zł przez głupotę?

Image

Tyle może umknąć Podkarpaciu w wyniku nieuchylenia dokumentu, który mógłby być odbierany jako łamiący prawa człowieka. Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z 5 województwami, w tym z naszym, w sprawie wypłat środków z programu REACT-EU.

Stracić może województwo: podkarpackie, łódzkie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie. W przypadku Podkarpacia chodzi o Samorządową Kartę Praw Rodzin przygotowaną przez Ordo Iuris, w innych województwach- albo o wspomnianą kartę, albo o uchwały anty- LGBT przyjęte przez całe województwa, poszczególne gminy lub powiaty. Komisja kazała się wytłumaczyć, wyrażając zaniepokojenie, czy aby te akty prawne nie naruszają czasem prawa UE dotyczącego niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Zdaniem KE należy przeprowadzić szczegółową analizę zgodności wspomnianych uchwał z prawem UE. Sprawa ciągnie się od lutego br. Polska podobno wciąż nie dostarczyła wymaganych informacji. Komisja Europejska dała czas regionom na wycofanie się z deklaracji anty-LGBT do jutra. Sprawę badali dziennikarze Wyborczej. Dotarli do podkarpackich polityków, którzy nie widzą za bardzo problemu. W ich opinii na Podkarpaciu nie było przypadków łamania prawa i dyskryminowania kogokolwiek ze względu chociażby na orientację seksualną. Stosowne wyjaśnienia zostały wysłane do komisji. Urząd Marszałkowski wyjaśnienia wysyłał aż trzykrotnie. Samorządowa Karta Praw Rodzin nie została uchylona.

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) to porozumienie polityczne zawarte na wniosek Komisji Europejskiej dotyczący zapewnienia większych środków na wsparcie osób najbardziej potrzebujących w Europie na etapie odbudowy. Pieniądze mają pomóc (być uzupełnieniem) w walce ze społecznymi i gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa – na potrzeby programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olo

a i moze ci sami co przyznali dotacje dla 40 parafii w podkarpackim na fotowoltaiki, podobno to akcja wspólnoty i cały zarząd podkarpackiego do niej należy, to wyglada na mafię.

~olo

Podajcie moze nazwiska tych mądrali co to wymyslili i przegłosowali.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, nie rób z siebie niekumatego, nie setki, tylko pseudointeligent pod ponad 80 nickami to jeden i wiem co piszę, ubodło cię to co napisałem i dobrze, tak ma być. Ty niestety zostawiasz jako pseudointeligent po sobie taki smrodek i łatwo cię wytropić, a pewnych przywar w pisaniu niełatwo się pozbyć Wodzu.

~taka prawda

Do e2rds, tobie dziadku wszystko się ze starości myli. Piszą do do ciebie b setki adwersarzy a ty wszędzie widzisz tylko inteligenta. Gdybyś był mądry to byś sprawdził tylko adresy IP na tym portalu i byś wiedział ilu internautów się z ciebie śmieje.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, nie mogę sobie darować uszczypliwej uwagi pod twoim adresem na słowa, cyt: "Tylko komu ja to tłumaczę i kogo uczę.". Czy ty uważasz, że taki tuman finansowy co myli mln z mld, wymyśla tysiące bloków w Stalowej Woli i w każdym po co najmniej 6 wolnych mieszkań, co ma wizję hali pod dachem o powierzchni 100 ha jest mądry i może kogoś, czegoś nauczyć, przecież to tuman taki patentowany jak to się kiedyś mówiło. Ja tylko dziwię się, kto zatrudnił cię w urzędzie, przecież ty nawet do pasienia kur nie nadajesz się.

e2rds

~lekarz vel taka prawda vel pseudointeligent, widzisz, ja od czasu do czasu robię sobie lewatywę i nie na Wyszyńskiego tylko w domu i o dziwo, jak zrobię lewatywę, to za każdym razem pozbywam się albo "~lekarz-a", albo "~taka prawda" i ty wiesz jaki to ma dobry wpływ na samopoczucie. A spółki skarbu państwa do jest dojna krowa dla Palca i Sznura i w większości to dopłacają głąbie do nich podatnicy bo tak dojone są nierentowne, a swoją nierentowność opłacają większym kosztem produktu, przykłady: energia elektryczna, gaz, paliwa i wszystkie produkty z nimi związane, do węgla również podatnik dopłaca i już pisałem, nie rób z siebie "użytecznego idioty".
Palec i Sznur tylko mają pieniądze jak dodrukują i powiększą inflację, lub dostaną z UE, podzielą między swoich bo im się należy, a co zostanie to otrzyma pospólstwo w zamian za głosy. Pozdrawiam.

~taka prawda

Do e2rds, po co się bez przerwy kompromitujesz , jeśli uważasz , że partia PIS ma pieniądze tylko z podatków które płacą POLACY. Przecież PIS rządzi a do rządzących należą wszystkie spółki państwa a one zarabiają majątek codzień i nie z podatków tylko z działalności. Gdyby rządzący mieli pieniądze tylko z podatków to już dawno byśmy byli największymi dziadami na świecie. Tylko komu ja to tłumaczę i kogo uczę.

~lekarz

Do e2rds, większego idioty [użytecznego dla opozycji] jak ty w naszym mieście nie ma. Nie tylko potrzebujesz pilnie lekarza psychiatrę ale też lekarza okulistę. Zgłoś się do przychodni na WYSZYŃSKIEGO i na dzień dobry dostaniesz lewatywę a jak ci nie pomoże to na odejście czopki. Ja wiem , że w twoim wieku ludzie są ślepi jak ty nie widzisz , że w ostatnich 6 latach zrewitalizowaliśmy całe miasto. Kiedy rozmawiam z wszystkimi mieszkańcami naszego miasta to wszyscy wychwalają naszego PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO pod niebiosa. A skończy się to tym , że obecny prezydent dostanie 90 procent głosów w przyszłych wyborach na prezydenta STALOWEJ WOLI.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, jak to przeczytałeś to masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia, bo twoich głupot nie bardzo mi się chce czytać.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, głąbie i tumanie finansowy w jednym, cyt:"Czy dziadu twoje wnuczki i ty nie bierzesz kasy od PIS za darmo?" czy ty głąbie nie wiesz, że Palec i Sznur dysponują tylko, powtarzam, dysponują tylko pieniędzmi z podatków, więc głąbie i tumanie finansowy wypłacają pieniądze tylko te co podatnik im wpłaci z podatków, ale skąd taki "użyteczny idiota" może o tym wiedzieć.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie,czy ty możesz przynajmniej raz nie robić z siebie niekumatego d.bila bez rozumu. Napisałem na koniec 2015 roku dochodził do 1 bln zł, to jeszcze podwyższyłem zadłużenie jakie zostawiła PO, a faktycznie to tak to wygląda:
Państwowy Dług Publiczny (PDP) na koniec 2001 roku wynosił 312,8 mld złotych
PDP na koniec rządów PO i parę miesięcy Palca i Sznura, czyli na koniec 2015 roku wynosił 834,541 mld złotych.
PDP na koniec 2019 roku wynosił 1045,12 mld złotych.
A na koniec czerwca 2021 roku wynosił 1401,62 mld złotych.
Ty głąbie nic a nic nie kumasz, policz sobie głąbie, że przez okres 14 lat różnych rządów PDP wzrósł o 521 mld złotych, a przez niecałe 6 lat Palca i Sznura wzrósł o 567 mld złotych.
Stalowa Wola jest też odzwierciedleniem wzrostu zadłużenia od kiedy rządzi twój pryncypał i do tego gó.no zrobiono z inwestycji poza rozrywką.
Kiedy ty przestaniesz robić z siebie takiego jak to ty często mówisz "użytecznego idiotę" na tym forum

~ktoś

Karta Praw Rodzin nie jest potrzebna bo wystarczy przestrzegać konstytucji i będzie git.

~taka prawda

Do e2rds, oszołomie nie kompromituj się na maksa. Bo najpierw wypociłeś , że PIS dostał 1 bilion złotych długów po PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ [partii oszustów albo patologii obywatelskiej] a potem gęgasz jak PIS rządzi. Co do GRECJI to wszyscy POLACY marzą aby u nas było tak jak w GRECJI ,oszołomie. Czy dziadu twoje wnuczki i ty nie bierzesz kasy od PIS za darmo? Dzięki czemu stać cię na wyjazdy nad morze co roku o czym marzy większość POLAKÓW.

~~~123

przez pis bandę st wola dalej będzie zaściankowa

~12nt

Jaką głupotę? Głupota to jest opozycji, która donosi na Polskę. Nie mogą normalnie wygrać wyborów, więc szantażują Polskę pieniędzmi.

~xyz

Głupota to jest opozycji, która donosi na Polskę. Nie mogą normalnie wygrać wyborów, więc szantażują Polskę pieniędzmi, które nam się należą, bo spora jako Polska wpłacamy.

e2rds

Nam nie potrzeba unijnych pieniędzy, u nas sytuacja finansów publicznych jest wyśmienita. Tak wygląda narracja rządzących, a prawda wygląda tak na koniec czerwca 2021 roku:

Dług PDP wynosił na koniec czerwca 1 152 192 mln zł - podaje MF. Ale jest inny wskaźnik, który określa całkowitą wartość zadłużenia. To zgodny z definicjami międzynarodowymi, w tym unijnymi dług general government, który określa jakie łączne zobowiązania przyjęły na siebie finanse publiczne. Na koniec czerwca wynosił 1 401 620 mln zł - wynika z danych MF.
Na marginesie i to nie jest pełnia prawdy, bo przecież są jeszcze zobowiązania państwa względem przyszłych i obecnych emerytów. Te uwzględnia licznik długu FOR, który dobił właśnie do kwoty 4 807 949 mln zł.
Jak rząd Palca i Sznura w 2015 roku obejmował władzę, to ten dług dochodził do 1 bln zł. Obrazowo, gdyby ułożyć banknoty 100 złotowe jeden przy drugim, tak jak się układa w banku w paczkach, to obecny dług miał by 1401 km długości, czyli Polska wyłożył by od granicy w Zakopanem po Władysławowo, z powrotem i jeszcze z powrotem do Zawiercia, wspaniale rządzi Palec i Sznur, a pospólstwo klaszcze z radości bo dają, dług sięga 57,5 % PKB do 60 % konstytucyjnych niedaleko i będzie druga Grecja.

~Obywatel

Jedz na Ukrainę Białorusi moldawie Bośnię albanie zobacz jak sobie tam radzą bez pieniędzy z Unii!!! A właściwie nie o pieniądze się tu tylko rozbija ale głównie o PRAWORZĄDNOŚĆ prawo ma.chronic nasjalbszych każdy ma być równy. A idz popyskuj w Rosji na władze ciekawe co się stanie . Idz powiedz ze żyjesz w biedzie poqiedz ze miałeś nieuczciwy proces sądowy!

~Obywatel

Jedne z Najwyższe bezrobocie ma Podkarpacie w kraju, ale lepiej się zajmować walka z osobami lgtb . Jak ludzie mogą na nich głosować! Służba zdrowia do poprawy , bezrobocie wśród młodych, brak perspektyw dla młodych , poprawa estetyki miasta itd tyle rzeczy do zrobienia ale nie k..a mac ! Nie oni poprostu lubią średniowieczne wojenki .

~ktoś

Po co nam kasa z Unii? Przecież sami sobie świetnie poradzimy bez Unii. Mamy na tyle świetną gospodarkę, że nic nam nie jest potrzebne z zachodu a jak coś nam zabraknie to sobie sami wyprodukujemy. Nawet samochodów nie powinni do nas zwozić bo będziemy mieli swoje, nasze wyprodukowane w lesie, który wytną.

~Fair play

Respect!!!

~wiechu

krysz
Chcesz mi wmówić że to,co wyczynia K.Godek wraz z tym szemranym towarzystwem,ma cokolwiek wspólnego ze wspieraniem rodziny? Osobiście pomagam w miarę możliwości rodzicom,głównie ciężko chorych dzieci,których tragedii nie widzi Ordo luris oraz rządzący.

Wojtek88

Dlaczego głupotę?

Triumph

A widzieliście ile młodzieży chodzi po stalowej z tęczowymi torebkami? Już nie mogę się doczekać aż pisowski ciemny elektorat wymrze i zaczną rządzić młodzi inteligentni ludzie

~jebc unie

walić w kakao unie cało

~stalowiak

Od razu widać ,ze nie modli sie autor przed pisaniem każdego artykułu, nie to co Zarząd Wojewodztwa, który każde posiadzenie rozpoczyna od modlitwy i to widać jak sie rozwijamy, tylko trochę mało ostatnio buduje się kapliczek, oczwiście z piniedzy Miasta.

~Rolnik

Dla ciemnoty widły a nie pieniądze

~Allo

Jeśli rodzina jest glupota to gdzie my żyjemy.

~aaa

~Heniek
czyżbyś miał na myśli lekcje religii?

~lol

Rozumiem, że te wypociny zostały wygenerowane przez jakiś system, bo żaden baran się nie podpisał.