Remonty w szkołach Powiatu Stalowowolskiego

Image
Kolejne obiekty sportowe w szkołach Powiatu Stalowowolskiego przeszły prawdziwą metamorfozę. Mowa o zapleczu i sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, a także kompleksie sportowym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej.

Powiat Stalowowolski zakończył właśnie sporą inwestycję oświatową, składającą się z 3 części:

– remontu sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym przy Zespołu Szkół nr 3 w Stalowej Woli,

– przebudowy i remontu kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stalowej Woli

– budowa siłowni terenowej przy Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli.

– Sport to zdrowie, dlatego dbamy o zaplecze sportowe naszych szkół i jednostek oświatowych. Mam tylko nadzieję, że szkoły znowu nie będą zamykane ze względu na pandemię i w rozpoczętym roku szkolnym młodzież będzie wreszcie mogła z nich w pełni korzystać – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W pierwszej kolejności, w ramach opisywanego zadania, udało się wybudować siłownię terenową przy ZPO-W. Składa się ona z 9 podwójnych urządzeń sportowych oraz stołu do tenisa stołowego. Są też ławki, stojaki na rowery, czyli wszystko, co w takim miejscu jest potrzebne. Siłownia była gotowa już wiosną, a jej wykonawcą była firma Fit Park z Torunia.

Prace w szkołach można było natomiast rozpocząć dopiero po zakończeniu matur. I tak, w popularnym „ekonomiku” w ramach remontu wykonano: remont dachu nad salą gimnastyczną i zapleczem socjalnym, wykonanie nowej podłogi sportowej, wymianę kotar grodzących i siatek ochronnych, montaż nagłośnienia w sali gimnastycznej, doposażenie siłowni, wymianę wewnętrznej stolarki drzwiowej, malowanie oraz wymianę podwieszanych stropów.

– Czekaliśmy na ten remont, ponieważ nasza sala ma już 19 lat i była dość intensywnie eksploatowana. Największym problemem był jednak przeciekający dach. Teraz jest już naprawiony, mamy nową podłogę sportową, a cały obiekt wygląda wewnątrz jak nowy. Znowu będzie mógł długo służyć nie tylko naszym uczniom, ale i lokalnej społeczności – mówi Paweł Ciołkosz, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli.

Jeszcze większy zakres robót wykonano w ramach remontu i przebudowy kompleksu sportowego I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Tu prace objęły: naprawę tynków i malowanie hali sportowej, a także remont posadzki wraz z malowaniem linii boisk oraz montaż zabezpieczeń ścian pod koszami. Remontu doczekało się również zaplecze hali wraz z łącznikiem, gdzie wymieniono drzwi oraz systemy otwierania okien, doposażono również siłownię w profesjonalny sprzęt sportowy. Ale to nie koniec, ponieważ inwestycja objęła również sale pomocnicze, w których naprawiono tynki i posadzki oraz wykonano malowanie. Młodzież ucieszy zapewne fakt, że w jednej z pomocniczych sal sportowych powstała imponujących rozmiarów ścianka wspinaczkowa.

– Podchodzimy z dużą dbałością do bazy sportowej w naszej szkole. Zależy nam, aby młodzież rozwijała się nie tylko pod względem intelektualnym, ale także dbała o sprawność fizyczną. Staramy się oferować uczniom jak najwięcej możliwości, stąd między innymi pomysł na rozbudowanie siłowni, czy wybudowanie ścianki wspinaczkowej, z której jesteśmy szczególnie dumni. I te działania przynoszą skutek – nasza młodzież chętnie uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego, tylko ok. 7 procent uczniów przynosi zwolnienia lekarskie. W dzisiejszych czasach to naprawdę dobry wynik – mówi Mariusz Potasz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Wykonawcą prac przeprowadzonych w ZS3 oraz ILO była firma Invest Biuro z Rzeszowa. Opisywana inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 642 600 zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020. Całkowita wartość zadania to 1 384 072 mln zł, z czego 741 472 zł stanowi wkład własny Powiatu Stalowowolskiego.

– To kolejne nasze tego typu inwestycje, przypomnę tylko, że w ostatnich latach wyremontowaliśmy również salę gimnastyczną w Zespole Szkół Nr 2 oraz wybudowaliśmy boisko wielofunkcyjne w Zespole Szkół Nr 1. Teraz metamorfozę przeszły kolejne obiekty, ale na tym nie poprzestaniemy. W przyszłym roku, również przy pomocy środków z programu Sportowa Polska, przebudujemy salę sportową wraz z zapleczem w Centrum Edukacji Narodowej, a w planach już mamy przeprowadzenie podobnej inwestycji w Zespole Szkół Nr 1 – zapowiada starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkanka

To bardzo piękne- stawianie na kondycję fizyczną w dobie pandemii. Ale może należałoby zacząć od podstaw- warunków w salach szkolnych. Zajęcia lekcyjne klas 7 i 8 PSP 11 w Stalowej Woli odbywają się w PIWNICY SLO. Nasza młodzież siedzi w salach PIWNICZNYCH z okienkami tuz nad ziemią, świetlówkami na ścianie (bo pomieszczenia są niskie) i byle jaką wentylacją przez 7 godzin lekcyjnych. Witamy w szkole XXI wieku.

~Duduś

Remonty ktoś ma nadwyżke

~Duduś

Remonty ktoś ma nadwyżke

~mietek

Jaki remont? Jaka wymiana podłogi? Przecież to jest całkiem nowa sala!! JPRD