Groził nożem przechodniom. Chciał pieniędzy.

Image

45–letni mieszkaniec Tarnobrzega usłyszał 6 zarzutów. Policjanci ustalili, że mężczyzna dopuścił się rozboju z użyciem noża oraz uszkodzenia pojazdów, do których strzelał z broni pneumatycznej. Będzie odpowiadał też za przestępstwo o charakterze seksualnym. Podejrzany, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

We wtorek (7 września) po godz. 12, tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny na ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. Dyżurny policji kilkanaście minut wcześniej otrzymał inne zgłoszenie, z którego wynikało, że ten sam sprawca, zaczepiał na ul. Targowej 15–letnią dziewczynę.

Na miejscu pojawiły się policyjne patrole. Ustalono, że 67–letni mieszkaniec Tarnobrzega szedł chodnikiem, wtedy został zaczepiony przez mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy. Napastnik groził mu nożem, szarpał go i ręką zadawał mu ciosy. Pokrzywdzony zdołał uciec z miejsca. Okazało się, że ten sam mężczyzna, kilka minut wcześniej zaczepił na pobliskiej ulicy stojącą przed barem dziewczynę. Napastnik stosując przemoc i groźby, doprowadził 15–latkę do poddania się innej czynności seksualnej.

Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania, sprawdzając przyległe ulice, skwery, place zabaw oraz klatki w pobliskich blokach. Równolegle policjanci sprawdzali nagrania z kamer monitoringu, zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz ustalili świadków przestępstw.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali groźnego napastnika. Okazał się nim 45–letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna był w przeszłości kilkukrotnie notowany za popełnione przestępstwa. Tarnobrzeżanin trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że 45–latek ma związek z jeszcze innymi przestępstwami. Funkcjonariusze dysponowali dowodami, że wiosną 2021 r. mężczyzna uszkodził dwa samochody, strzelając do nich z broni pneumatycznej. Wandal uszkodził karoserię aut oraz szybę. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę bliską 3500 złotych. Sprawca został przesłuchany, usłyszał 6 zarzutów.

Na podstawie zabranego materiału dowodowego, policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Wczoraj, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego 45–latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Qwert

Gdyby nie "wyrozumiałość" i widzimisię sędziego za pierwszym razem nie doszłoby do kolejnych przestępstw. Grożenie nożem nie jest miłe i da się no tym zapomnief, ale przecież ten k.tas zniszczył dziewczynie życie.

maszynista

Zaczepiał przechodniów mowiąc -Ziomek wyskakuj z 100 zlotych ,bo mam nóż.

krysz

a teraz powinien to odpracować

~obywatel

Zutylizować chwasta.

~Fafik

Pinokio też chce naszych pieniędzy i jak na razie nikt tego pod rozbój nie podciąga.

~taka prawda

jednego dewianta mniej. Dobrze ze go zlapali w czas Moglo by c gorzej.

~Kukle

Przydało by się takich utylizować.

maszynista

Recydywa ,bo kto w takim wieku wychodzi pod kamery i macha nozem na przechodniow.