Graffiti Jam w Stalowej Woli

Image

Życie nie musi być bezbarwne i nudne. Wokół przecież panuje zbyt wiele szarości. W sobotę grupa zdolnych grafficiarzy pokazała nam, że na świat można patrzeć w zupełnie inny, niezwykły wręcz sposób.

11 września 2021 roku w Stalowej Woli zorganizowany został pierwszy od kilkunastu lat Graffiti Jam. Z farbą w dłoni stanęli artyści niezwykli, utalentowani, z dużą wyobraźnią i wyrobionym smakiem. Piękno może mieć przecież różne oblicze. Pokazali to nie raz i nie dwa nasi lokalni mistrzowie sprayu, którzy chociażby przed świętami serwują nam na stacjach transformatorowych dawkę humoru i podnoszą poziom radości w organizmie. Po Stalowej brykały już i zające, i Mikołaje, i toczyły się wielkanocne jaja. Była też tematyka poważna, jak chociażby wielki fresk z podobizną Lucjana Treli, który wciąż cieszy nasze oczy.

A w sobotę zaprezentowali się artyści nie tylko lokalni, ale i z Rzeszowa, Tarnobrzega i Kielc. Impreza miała charakter otwarty, a to znaczy, że każdy mógł przyjść i przyjrzeć się jak wygląda tworzenie graffiti. Dla przyjemności zorganizowano także występy lokalnych grup hip- hopowych i breakdance. Bo przecież przyjemnie się tworzy, gdy atmosfera wokół ku temu sprzyja. Dzieła obejrzeć można na stalowowolskim targu (blaszaki za ciągiem sklepów).

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

Kto pamieta jak cale miasto bylo wysprejowane w latach 90 tych w napisy kibicow zwiazane z klubem Stal i napisy antyżydowskie?

~Władek

Wreście się coś w mieście dzieje tylo siem teroz w mieście dzieje nie to co za peło ino by grabiły brawo lucek

Andrzejwts

WKOŃCU! ktoś pomalował te szpetne, szare budy! Brawo Osiedlowe Freski!

~Stan

~Nonono Twoją duszę ucieszyłyby same JPII-gie na każdej ścianie?

maszynista

Antek Bddz i Rogal najlepiej malowali.

~Gonzo

Mieszkaniec zasłon i ty papugę tylko tyle ci zostało

~BLI

nareszcie ktoś przełamie szarość i smutny klimat Hali Targowej .Młodzi ludzie maja pasje i powinni więcej brać udział w życiu miasta .Leśne ludki już nic nowego nie wymyślą.

~Żmija

Jak zwykle znajdą się dziwaki i mędrcy stalowej nic się nie podoba tylko krytyka nawet że maski mają pomyśl dlaczego to nie boli oszołomie

~Andrzej

Zajeb..sprawa! Batman mega!

~Obywatel

Brawo młodzi ! Jak najbardziej popieram . Street art w legalnym wydaniu . Nie dawać się starym pierdzie...om , tkwiącym mentalnie w XIX wieku . Więcej takich inicjatyw ciekawych wydarzeń i miejsc dla młodych , żeby zapobiec ich ucieczce do większych metropoli .

~boby

Super !!! Pięknie !!! Super !!!

~Nonono

Brzydkie to. Jakieś bohomazy. Podpisy z powykręcanymi literami gdzie nie da rady rozpoznać słów. Nie upiększa to miasta w żaden sposób.

~złomiarz

Kle , przeczytaj co nabazgrałeś. Sam bredzisz jak prostak.

~mieszkaniec

zasłoniete twarze jak przestepcy i wandale

~Kle

Popieram graffiti. Dobre graffiti pozbawia prostaków przed malowaniem swoich bohomazow.

~marcin

czemu zasłoniliście ich twarze? robili to nie legalnie? to na policję to zgłoście