Pojazdy zabytkowe już w naszym mieście

Image

W piątek rozpoczęła się V Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na Plac Piłsudskiego zajechały piękne, niemal magiczne samochody. Dziś mieszkańcy mogli poczuć powiew minionych epok.

Pomysł nie jest nowy, bo to już 40- letnia tradycja, jeśli chodzi o rozgrywanie na terenie Stalowej Woli eliminacji MPPZ. Po drodze było trochę zmian, bo wcześniej mieliśmy Turystyczne Motorowe Mistrzostwa Polski Weteranów Szos, ale nie o nazwę tu chodzi, a o historię, pasje i piękną zabawę, która powinna być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Funkcję Komandora V rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych objął sam Stanisław Popowicz, który serce bez wątpienia ma w kształcie samochodu. W końcu jest doświadczonym zawodnikiem i zwycięzcą Grand Prix Lwowa.

Dziś uczestnicy rajdu poznawali walory turystyczne województwa podkarpackiego odwiedzając m.in. słynący z długiej i bogatej tradycji flisactwa region Ulanowa. A już jutro kolejne przygody. Z czasów przeszłych przenieść się trzeba będzie w te współczesne. Zawodnicy udadzą się bowiem na tereny Huty Stalowa Wola, zapoznają się z nowoczesnymi produktami przemysłu, które są wizytówką Podkarpacia. Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia będzie tradycyjny Konkurs Elegancji pod Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli.

Rajd zakończy sobotnia parada pojazdów zabytkowych ulicami miasta Stalowej Woli o godzinie 16:00 (Okulickiego, Poniatowskiego, Żwirki i Wigury, Ofiar Katynia). Wyjdźcie więc na ulice, pozdrawiajcie, machajcie rękami, chorągiewkami i podziwiajcie styl, klasę i elegancję!

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~zlot

Wypad z tymi wrakami z ulic

~Bananek

Czas zapytać ile to kosztuje podatnika bo to nowa tradycja z Naszego Miasta.

~jasio

to tutaj wolno tak pisac o 4 literach = dno nie kórtóla

daniell

do " Jasio" :
Chyba Ci żal i zazdrość dupę ściska - weź coś na przeczyszczenie i wrzucić na luz

~jasio

a jak koniecznie chcim sie zajmowac czym starym to w pierszej kolejnosci tyle jest starszych ludzi wymagajacych ipieki i pomocy ze plakac sie chce

~jasio

swietna okazja zeby wylapac to dziadostwo co na darmo pali benzyne i truje i dac do huty na przetop a sympatykow dac miotly i nie wyczyszczom miasto