Stalowa Wola kupi te grunty od gminy żeby oddać je Lasom Państwowym

Image

Ustawa podpisana została już przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Stalowa Wola dostanie tereny należące do Lasów Państwowych, na których jej zależy żeby rozwinąć na nich gospodarkę. Za to jednak trzeba oddać inne grunty Lasom Państwowych, a gdy tych brakuje, trzeba je gdzieś kupić.

Samorząd znalazł takie grunty w gminie Zaleszany, w miejscowości Kotowa Wola. Radni tej gminy zgodzili się na sprzedaż Stalowej Woli około 50 hektarów swoich łąk.

Miasto intensywnie szuka kolejnych działek. Prowadzone są m.in. rozmowy z samorządami położonymi wokół nadleśnictwa Rozwadów.

Interes, który robimy z gminą Zaleszany, to dobry interes, bo przecież tamtejsza gmina nie straci tych obszarów. Wprost przeciwnie, sprzeda, a dodatkowo zyska lasy, czyli teren zielony, z którego korzystać będą przecież sami mieszkańcy. I oto sposób żeby zjeść ciastko i mieć ciastko.

- W przypadku naszej gminy, te kilkadziesiąt hektarów, które dzisiaj są łąkami, będzie zalesione, będą tam lasy. Oprócz tego, że gmina Zaleszany korzysta finansowo, to skorzystamy jeszcze z dodatkowych działań, gdzie powstanie las. Nie wiem czy kiedykolwiek gmina Zaleszany byłaby zainteresowana zalesieniem kilkudziesięciu hektarów łąk z uwagi na to, że jest to duży koszt- mówił podczas sesji Rady Gminy Zaleszany Paweł Gardy.

Na sesji obecny był też prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zapewnił on o współpracy obu samorządów, bo przecież gmina posiada lotnisko w Turbi, z którego już teraz chętnie korzystają mieszkańcy całego powiatu, a mogą korzystać w przyszłości biznesmani, którzy ulokują w obszarze strefy swoje przedsiębiorstwa.

- Miasto Stalowa Wola wystąpiło pisemnie do gminy Zaleszany o możliwość nabycia, odpłatnie, na zasadzie bezprzetargowej terenów, które mogą stanowić obszar do przyszłego zalesienia, na którym może być prowadzona gospodarka leśna. Jest to realizacja ustawy, która została podpisana przez prezydenta RP pana Andrzeja Dudę w Stalowej Woli. Konstrukcja prawna tej ustawy pozwala nam na pozyskanie tego terenu w momencie, kiedy zostanie dokonana zamiana pomiędzy samorządem miasta Stalowej Woli albo Agencją Rozwoju Przemysłu z Lasami Państwowymi- mówił podczas sesji RG Zaleszany prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreślił włodarz naszego miasta Rada Miasta Stalowej Woli w najbliższym czasie pochyli się nad uchwałą o zakupie gruntów w Kotowej Woli. Prezydent chciałby, aby miasto wykupiło teren w ciągu kilku tygodniu. Potem już, w drodze decyzji komisji sejmowej, teren ten mógłby być przekazany Lasom Państwowym.

- Zgoda wysokiej Rady Gminy Zaleszany pozwoli na rozpoczęcie procesu zaproszenia pierwszych inwestorów do Stalowej Woli- mówił prezydent.

Na obszarze, który zostanie wylesiony w okolicy Stalowej Woli powstanie Strategiczny Park Inwestycyjny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~Kartaryna, prosisz o wyeliminowanie określeń typy które wymieniłaś, otóż nie, te określenia weszły na stałe do słownictwa i tak:
dojna zmiana- początek nazwy dał prezydent RP w Otwocku, cyt: " prezydent użył sformułowania "ojczyznę dojną racz nam wrócić panie". Naród odwrócił słowo dojną do zmiany jaka obecnie rządzi bo ci dopiero faktycznie doją tą ojczyznę.
hejter- to też najsłynniejsi hejterzy to rządowi, a i na tym forum też jest hejter z urzędu.
pisuary- to bardzo stara nazwa urządzeń w męskich ubikacjach, tylko adaptowano ją do nowego określenia,
koryto- to też bardzo stara nazwa popularnego naczynia adaptowana na nowy użytek.

~gogle

Nie mozna

~Kartaryna

Czy można prosić użytkowników o wyeliminowanie określeń typu "dojna zmiana. hejter, pisuary. koryto itp.Język polski jest tak piękny i ma taką różnorodność określeń, że można go używać dowolnie chcąc wyrazić myśl każdą.

art2deco

Co do Folksdojczów und Targowiczan i prześladowania Polaków i Węgrów w EU to @podatnik Janusz musi się podciągnąć z wiedzy empirycznej. Totalnym chodzi o to żeby było im tak jak było a Polacy chcą większy kawałek tortu za noszenie przez dekady woreczków.

maszynista

Czuc przekretem z daleka ,bo lasy panstwowe sa wlasnoscia wspolna to jak oddawac Panstwo oddaje sobie grunty.

e2rds

Jaja ktoś sobie robi, czy to nie te łąki co systematycznie wypalane jak i te przyległe łęgowiska. Przecież tam był obiecany wielki zalew jako zbiornik retencyjny i już się to zmieniło, teraz las chcą sadzić na tych mokradłach. To będzie głupiego robota, co troszkę podrośnie to ktoś podpali i tak w koło. Gmina Zaleszany to ma szczęście, że znalazła głupich którzy to kupią, tylko co z tym zbiornikiem obiecanym.

~cst

Co do tego 5000 wkładu (jeśli to prawda), to czasami się tak robi, że spółka ma ma, powiedzmy 2 inwestorów po 48-49%, to się oddaje 1-2% komuś trzeciemu jako "języczek u wagi" i trochę zawór bezpieczeństwa, żeby jeden drugiego za łatwo nie zdominował. Jaka z tego korzyść nie do końca wiem, ale możliwe, że też chodzi o unikanie dodatkowych opłat w kraju, gdzie taki odział się znajduje.
Generalnie jest to robione tak, żeby z wysiłku wielu korzyść miało kilku - i zapewne chodzi o to samo z tą wycinką, inwestycjami itp. - ludowi się mami oczy, a kosztem ich i miejsc, gdzie żyją grube ryby pasą sobie tyłki i umaczają pyski w melasie. Na pewno o ogólne dobro tu nie chodzi.
Teraz ktoś pomyśli, że miejsca pracy itp. Poczekajmy kilka lat i sami zobaczycie - na polski teren wejdzie obcy pan, a polski pracownik będzie traktowany na własnym terenie jak obywatel trzeciej kategorii (pierwsza to "starsi i mądrzejsi". druga to polskojęzyczni kolaboranci, trzecia to tzw. "motłoch, który nie mam mieć nic i być szczęśliwy") Czyż nie takie są dziś trendy?

~Podatnik

Iwona co Ty bredzisz? Po pisuary popieprzyły prawo i pieniądze dla Polski są zablokowane. A na wyborach popędzimy dojną zmianę co od koryta nie może się oderwać.

~Iwona

Platforma wychodowala sobie Zielonych do zablokowania rozwoju prowincji i blokowania unijnego funduszu dla Polski.

Przypomniemy dziadersom na wyborach.

~Ryk 12

Bedzie wojna

~Zenon

Który to las wytną?

~Jacek

SK Nexilis ma również fabrykę w Malezji za ok 700 mln dolarów

~Podatnik

Ben- 5000 zł to chyba jakieś jaja. Znowu nas dojna zmiana i tłuste koty zrobią w konia. Dajemy się podejść jak dzieci. A inwestor jest jakiś szemrany. Z kapitałem 5000 zł to jakiś dziad. A pisuary się niezdrowo podniecają.

~Zaleszaniak

Odwieczne zakusy na gminę Zaleszany, przyłączyć do stalowej woli i po kłopocie. Sprzedawczyki pisowskie , trzeba dziury w budżecie łatać bo już nie ma się czego czepić, to trza po mału mienie wyprzedawać . To tylko wy potraficie .

~Ben

SK nexilis zamierza rozpocząć budowę fabryki folii miedzianej w tym roku a zkończyć budowę w 2024.
Zastanawia mnie jedno, odnoga tej firmy jest w Dzierżonowie A posiadane udziały w ilości 100 oscylują na kwotę 5000zł
(dane z wyszukiwarki KRS) czy to dużo ?

~Kasandra

W naszej gminie nie można przyporządkowywać Radnych do żadnej Partii. Jest to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji zmierzające do zapewnienia dobrobytu dla siebie, bliskich i ich pokoleń. Ta wystawa pod sądem z tabliczkami to kamuflaż taki. Powiązania są tak ścisłe, że niezależnie kto wygra ,ta sitwa będzie "trzyma władzę " dalej. Budowanie budynków nowoczesnych z przeznaczeniem na Sądy, administrację to tworzenie gniazdek dla swoich. Wynik głosowania w sprawie lasów uwidacznia nam do czego ta władza zmierza.

~Podatnik

Zamilczcie pisuary bo za co się weźmiecie to wszystko spieprzycie. Podwyżki, nepotyzm, łamanie prawa, skłócanie ludzi, pogarda to tylko początek waszych grzechów. Więc zamilczcie i więcej pokory .

~propozycja

No dobrze 50 ha mamy już zaklepane. Proponuję resztę dokupić od Wójta gm. Pysznica. Dzielnica H A B Z I N Y byłyby najlepsze tj brakujące 950 ha.

wyborca

Czy w tym mieście w ogóle jest opozycja???

~duckfuck

Ciekawe, a czy wiadomo dokładnie kto jest właścicielem tychże gruntów?

~Krzysiu

Sprywatyzować spółki skarbu państwa. Przestaną nas okradać. Przyjąć euro.

~Krzysiu

Sprywatyzować spółki skarbu państwa. Przestaną nas okradać. Przyjąć euro.

~Interes

Elita zawsze się wyżywi na obozach pracy, po co im konkurencja I utrata najlepszych wołów?

~Dodę

Kwiczy dzicz opozycyjna.
A jakie miejsca pracy od nich?
Nic.

~Lewy

Opozycja może nie pracować.

Jak zwykle ze socjalu żyć

~kris35

Śmierdzi pisdzielczą lichwą.

~MottodlaElyty

Gdyby głupota miała skrzydła to Kudłaty już dawno fruwałby nad kominami elektrowni. Kolejnym poronionym pomysłem będzie budowa pełnowymiarowego lotniska Okęcie 2 w Turbii. W konsekwencji krowy w gminie Zaleszany przestaną dawać mleko.

~Jacek

Pierwszą firmą będzie koreański SK nexilis produkujący folię miedziową do baterii w samochodach elektrycznych. Powiedział prezydent Nadbereżny w Pulsie biznesu

~Igor

Stan- dobrze powiedziane. Zaleszany będą miały i las i pieniądze a my smród, pniaki do karczowania i figę z makiem. Koreanczyk da nam tyle co Chińczycy albo i jeszcze mniej

Kutcha

Mieszkańcy zatrzymają tę wycinkę. Stawimy się na protest obowiązkowo!!!