Stalowa Wola kupi te grunty od gminy żeby oddać je Lasom Państwowym

Image

Ustawa podpisana została już przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Stalowa Wola dostanie tereny należące do Lasów Państwowych, na których jej zależy żeby rozwinąć na nich gospodarkę. Za to jednak trzeba oddać inne grunty Lasom Państwowych, a gdy tych brakuje, trzeba je gdzieś kupić.

Samorząd znalazł takie grunty w gminie Zaleszany, w miejscowości Kotowa Wola. Radni tej gminy zgodzili się na sprzedaż Stalowej Woli około 50 hektarów swoich łąk.

Miasto intensywnie szuka kolejnych działek. Prowadzone są m.in. rozmowy z samorządami położonymi wokół nadleśnictwa Rozwadów.

Interes, który robimy z gminą Zaleszany, to dobry interes, bo przecież tamtejsza gmina nie straci tych obszarów. Wprost przeciwnie, sprzeda, a dodatkowo zyska lasy, czyli teren zielony, z którego korzystać będą przecież sami mieszkańcy. I oto sposób żeby zjeść ciastko i mieć ciastko.

- W przypadku naszej gminy, te kilkadziesiąt hektarów, które dzisiaj są łąkami, będzie zalesione, będą tam lasy. Oprócz tego, że gmina Zaleszany korzysta finansowo, to skorzystamy jeszcze z dodatkowych działań, gdzie powstanie las. Nie wiem czy kiedykolwiek gmina Zaleszany byłaby zainteresowana zalesieniem kilkudziesięciu hektarów łąk z uwagi na to, że jest to duży koszt- mówił podczas sesji Rady Gminy Zaleszany Paweł Gardy.

Na sesji obecny był też prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zapewnił on o współpracy obu samorządów, bo przecież gmina posiada lotnisko w Turbi, z którego już teraz chętnie korzystają mieszkańcy całego powiatu, a mogą korzystać w przyszłości biznesmani, którzy ulokują w obszarze strefy swoje przedsiębiorstwa.

- Miasto Stalowa Wola wystąpiło pisemnie do gminy Zaleszany o możliwość nabycia, odpłatnie, na zasadzie bezprzetargowej terenów, które mogą stanowić obszar do przyszłego zalesienia, na którym może być prowadzona gospodarka leśna. Jest to realizacja ustawy, która została podpisana przez prezydenta RP pana Andrzeja Dudę w Stalowej Woli. Konstrukcja prawna tej ustawy pozwala nam na pozyskanie tego terenu w momencie, kiedy zostanie dokonana zamiana pomiędzy samorządem miasta Stalowej Woli albo Agencją Rozwoju Przemysłu z Lasami Państwowymi- mówił podczas sesji RG Zaleszany prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreślił włodarz naszego miasta Rada Miasta Stalowej Woli w najbliższym czasie pochyli się nad uchwałą o zakupie gruntów w Kotowej Woli. Prezydent chciałby, aby miasto wykupiło teren w ciągu kilku tygodniu. Potem już, w drodze decyzji komisji sejmowej, teren ten mógłby być przekazany Lasom Państwowym.

- Zgoda wysokiej Rady Gminy Zaleszany pozwoli na rozpoczęcie procesu zaproszenia pierwszych inwestorów do Stalowej Woli- mówił prezydent.

Na obszarze, który zostanie wylesiony w okolicy Stalowej Woli powstanie Strategiczny Park Inwestycyjny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ekolog

Do e2rds, to ty dziadku jesteś numer jeden hejter na tym portalu STALOWE MIASTO. Ciągle atakujesz ludzi o mądrych poglądach politycznych a popierasz oszołomów z lewactwa i pseudoliberałów. Zamiast zając się dbaniem o wizerunek naszego miasta to produkujesz wypociny obrażające wszystkich mieszkańców naszego miasta. Pamiętaj dziadu dobry ptak nie sra do swojego gniazda.

Triumph

Najpierw znajdźcie tych inwestorów i wtedy im wycinajcie po kawałkowi tych lasów. Bo jak wytniecie a inwestorów nie będzie to co? No chyba że wam i to chodzi by zgarnąć kasę za drzewo!?

e2rds

Cyt: "~Citt
Poczytajcie wpisy trolli opozycji.
Sloma z butów. ..
Rzekł bosy "~Citt"

~Tomcio

Właśnie dotarłem do tajnego dokumentu Totalnych, planu rozwoju dla miasta Stalowe Woli.

Sadzimy lasy, dużo lasów dla siebie. Ciemny lud wyjedzie za dobrą pracą.

~Masakra

No to gmina Zaleszany faktycznie może mieć korzyść, na dzisiejszych nieużytkach za kilkadziesiąt lat beda mieli piękny lasek, a gmina Stalowa Wola będzie miała kolejną fabrykę,emitujacą do powietrza Bóg jeden wie co?

~wiechu

Pan prezydent podobnie jak premier serwuje historyjki dla małych dzieciaków. Oto mieszkańcy Zaleszan będą wniebowzięci,gdyż za 50 lat będą mieć 50 ha lasu.Kotowa Wola już przebiera nóżkami na podobną ofertę. Do tego dochodzi Turbia,gdzie rzesza inwestorów będzie parkować prywatne samoloty,przez co lotnisko niebotycznie się rozrośnie. A te biedne zwierzęta,ptactwo,różne chrząszcze z wyciętych 1000 ha Puszczy Sandomierskiej? Zapewne przeniosą się na nowo zalesione tereny.

~Memlony

Radni! nie przejmujcie się lamentami Totalnych trolli.

Oni wiedzą ze juz na powierzchnie nie wypłyną gdy tylko Unia złamie umowy traktatowe i okradnie Polaków z pieniędzy.
Dziedersi wyjadą ze znienawidzonej RP za córką Kopaczowej umiech

~RST

Cytuję w oryginale: ~Iwona
"Platforma wychodowala sobie Zielonych do zablokowania rozwoju prowincji i blokowania unijnego funduszu dla Polski.

Przypomniemy dziadersom na wyborach."

Tu mamy pisowskiego wyznawcę - tytana intelektu:
"wychodowala" zamiast wyhodowała
"Przypomniemy" zamiast przypomnimy
To do takich wyborców kierowany jest rządowy przekaz i nasze podatki.
Cieszą się, że jest ich więcej, a przecież demokracja...

~Obserwator

Anarchisci Tanajno zostali aktywizowani. Zieloni do boju ;-)

~MNSZ

No to 50 ha już mamy zaklepane na ulokowanie produkcji folii aluminiowej, reszta czyli 950 ha to drobnostka. Kupimy gdziekolwiek.

~cst

Jakby jeszcze ktoś nie wiedział: celem każdej władzy (w przypadku PL każdej z 4 głównych ugrupowań) chodzi niezmiennie o to samo: uniemożliwić obywatelowi samodzielność gospodarczo-finansową, czyli UZALEŻNIĆ OBYWATELA OD WŁADZY. Władza ma być dla obywatela bogiem i "wszystko we władzy, nic poza władzą, nic przeciwko władzy" (parafrazując słowa twórcy faszyzmu Benito M.). Reszta to tylko miłe słówka i dodatki służące temu celowi. Jak ktoś tego nie widzi, jest naiwny, krótkowzroczny albo zadaniowany.
Patrząc z tej perspektywy zabawnie wygląda, kiedy się przeciwnicy danej opcji sprzeczają z przeciwnikami innej - jak dzieci porównujące się kto ma lepsze zabawki, kiedy rzeczywistym problemem nie jest to, co myśli sąsiad, tylko ci, którzy wg zasady "dziel i rządź" propagują napuszczanie jednych przeciw drugim - socjaliści, komuniści, marksiści.
No ale jak komuś poprawia samopoczucie krzyknięcie paru obraźliwych i emocjonalnych słów w kierunku kogoś, tylko dlatego, że ma inne zdanie to jego sprawa. Niech wie, że robi dokładnie to, co propagandyści chcą, żeby robił.

~Mieszkaniec

Elita zawsze się wyżywi na obozach pracy, po co im konkurencja I utrata najlepszych wołów?

~rozwadowianin

Czemu wcześniej Zaleszany nie zdecydowały się na zalesienie tych terenów?
Nie chciało się, nie byli kumaci, żeby takie coś zrobić?
Wójt i radni skupili się w Zaleszanach na bezmyślnym przychodzeniu na sesje, pobieraniu diet.
Żadnej własnej inicjatywy!

~Login

Do ~ art2deco
Co ty tutaj wyjeżdżasz z Targowicą ? Wiesz kto podpisał ten akt ? Elity i hierarchowie kościoła katolickiego . Gdy Kościuszko postawił kilku biskupów przed sądem i za zdradę Ojczyzny dostali wyroki kary śmierci , to jeden z biskupów poprosił o możliwość samobójstwa w celi więziennej , bo nie mógł znieść tego że będzie prowadzony na miejsce egzekucji wśród ludu , który będzie pluł mu w ryj !

~hehe

Patrząc na fotkę rozumiem, że zasieją las na lotnisku w Turbi.

~EDI

GDZIE WASZA NIESKAZITELNA PRAWDOMÓWNOŚĆ WASZE TAK ZWANE WARTOŚCI
MIAŁO BYĆ PO RÓWNO A JEST JAK ZWYKLE JEDNO WIELKIE GÓWNO A TU MAMY 50 ha ZA 1000ha W ZAMIAN NO I CHYBA PANOWIE WŁADZA MACIE ŚWIADOMOŚĆ ŻE LAS ZANIM UROŚNIE UPŁYNIE MINIMUM 20-30 LAT
A EKOLOGII JAK NIE BYŁO TAK NI MA I JAK WIDAĆ NADAL NIE BĘDZIE--> JEST ŚCIEMA EKOLOGII NIE MA !!!!

~Citt

Poczytajcie wpisy trolli opozycji.
Sloma z butów. ..

~goll

Zakwiczą się te hejtery opozycyjne na śmierć.
A przypominam stalowowolska opozycja głosowała ZA TYM.

e2rds

~Hopp skoczył do pisuaru i myśli że jest pod prysznicem, wszyscy brudni, a on taki inteligentny i czysty.

~Brat

Urszula, zaszczepiłaś się już wreszcie?

~Brat

Urszula, zaszczepiłaś się już wreszcie?

~EDI

GDZIE WASZA NIESKAZITELNA PRAWDOMÓWNOŚĆ WASZE TAK ZWANE WARTOŚCI
MIAŁO BYĆ PO RÓWNO A JEST JAK ZWYKLE JEDNO WIELKIE GÓWNO A TU MAMAY50 ha ZA 1000ha W ZAMIAN NO I CHYBA PANOWIE WŁADZA MACIE ŚWIADOMOŚĆ ŻE LAS ZANIM UROŚNIE UPŁYNIE MINIMUM 20-30 LAT
A EKOLOGII JAK NIE BYŁO TAK NIE MA I JAK WIDAĆ NADAL NIE BĘDZIE--> JEST ŚCIEMA EKOLOGII NIE MA !!!!

~do Szuwarek

Im droższe inwestycje tym więcęj pisowcy mogą ukraść.Czego jeszcze nie rozumiesz.

~Hopp

Po wpisach zwolenników totalnej opozycji widać, że to zwykły motłoch jest. Słownictwo rynsztokowe, syf i kłamstwa...

~Mui

Brawo niech miasto się rozwija

jusek

Sprzedajesz za "29 srebrników" ?To nie zdrada.He,he...

~Szuwarek

Po ile to bagno kupimy? Pewnie będzie drogo smiech2

~aws1

To może na tych gruntach wybudować fabryki a lasy koło miasta niech sobie rosną, na korzyść nas wszystkich i przyrody Panie Prezydencie

~wlasciciel

ale te łaki w Kotowej Woli to jest prywatna własność./ wiec ja Rada Gminy Zaleszany moze je sprzedać miastu STW????

~Kataryna

Do mojego słownictwa w/w określenia / i nie tylko te / nie weszły i nie wejdą. Akceptujący możecie używać je i cieszcie się z tego. Ja przy okazji zacytuję wypowiedż poseł Kidawy Błońskiej nawiązując do tematyki ; "Gdyby natura chciała to nie
"tworzyłaby u nas lasów , tylko w gminie Zal,eszany" Pytam więc - dlaczego w Stalowej tak pod prąd naturze właśnie ?