4 chętnych na budowę hospicjum

Image

Do stalowowolskiego magistratu wpłynęły 4 oferty w ramach przetargu na budowę Hospicjum wraz z poradnią Medycyny Paliatywnej.

Na sfinansowanie tego zadania w budżecie miasta zabezpieczono nieco ponad 21,57 mln zł. Najtańsza oferta, którą otrzymał stalowowolski samorząd pochodzi od firmy z Rzeszowa i opiewa na sumę około 18,55 mln zł. Następna dotarła od przedsiębiorstwa ze Strzyżowa i wynosi około 19,52 mln zł. Dwie kolejne propozycje przekraczają kwotę jaką miasto planuje wydać na realizację tej inwestycji. Firma ze Strzelec Opolskich proponuje realizację zadania za około 29,74 mln zł, a firma z Jasionki wyceniła swoje usługi aż na 29,90 mln zł.

W najbliższym czasie nadesłane oferty zostaną zweryfikowane i zostanie wybrany wykonawca. Przypomnijmy, że miasto pozyskało na to zadanie 15 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Hospicjum jest obiektem wyczekiwanym przez mieszkańców od wielu lat. Obiekt ma być nowoczesny i dostosowany do potrzeb przyszłych pacjentów. Zostanie ulokowany obok Ambulatorium przy ul. Kwiatkowskiego. Znajdzie się w nim 25 łóżek dla osób ciężko chorych. Pokoje będą 1 i 2- osobowe i będą wyposażone w łazienki. W obiekcie znajdą się także m.in. pokoje zabiegowe, kaplica, jadalnia, stołówka, jak również izolatki, które będą wykorzystywane w przypadku osób zakażonych chorobami zakaźnymi.

- Będzie stworzona przychodnia Poradni Medycyny Paliatywnej, która będzie się znajdowała od frontu ul. Kwiatkowskiego. W ramach poradni będą 3 gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, rehabilitacyjny, oczywiście cała infrastruktura recepcji i holu. Ta poradnia będzie otwarta dla wszystkich. Będzie miała charakter poradni publicznej, powszechnej. W tym budynku będzie również siedziba hospicjum domowego. Będzie tam wypożyczalnia sprzętu specjalistycznego, rehabilitacyjnego, służącego dla osób paliatywnych, chorych. To będzie również przestrzeń edukacyjna, skierowana dla wolontariatu, dla tych, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla osób nieuleczalnie chorych- mówił podczas czerwcowych obrad Rady Miejskiej Lucjusz Nadbereżny.

Budowa Hospicjum wraz z poradnią Medycyny Paliatywnej będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie miał 3 miesiące na opracowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwolenia na budowę. W okresie 5 miesięcy od podpisania umowy z miastem ma powstać dokumentacja wykonawcza oraz projekt techniczny. Po zakończeniu tego etapu prac przyjdzie czas na prace budowlane, które mają trwać 24 miesiące.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~abracadabra

Hospicja są potrzebne a teraz to już pacjenci będą napływac lawinowo,ponieważ istnieje główna ,najwazniejsza,najmodniejsza choroba srovit. Inne no cóz.... przyjdz do lekarza za 5 miesiecy, przyjdz na badania za 3 miesiące, przyjdz na kontrolę za rok.

~Staruszek

FAjnie było, przeżyłem SE WYGODNIE 98 lat. wszystkich wykiwałem, tylko ta KOSTUCHA..... NIE MOGĘ JEJ WYKIWAĆ, JEST CWANSZA ODE MNIE.

~Do "ojciec"

Rozumię zmęczenie Pana, ale mogę podpowiedzieć rozrywkę ; Z MOPS wystarać się o zastępstwo do opieki i skorzystać z rozrywek specjalnie stworzonych dla seniorów.;Dom Aktywnmości /Rozrywek / dla Seniorów. Jest to chluba naszego miasta. Po powrocie z tego przybytku opuści Pana zły nastrój i będzie Pan pisał już same pochwały. dla władzy.

~Do Ojciec

Tak się składa, że wiem coś o opiece nad chorym w domu /8 lat / i wiem, że to praca trudna, ale agresją i ubliżaniem nie zmienisz tego stanu. Każdemu ponadto wolno pisać o swoich odczuciach.

~Ojciec

Zapraszam na 24h do dziecka nieuleczalnie chorego które nie mówi nie chodzi które jescze ma.inne choroby i nie mów co dla.mnie ważne bo ty kładziesz się spać i śpisz a ja muszę spać na zapałkach. Chcesz się napić pijesz ja nie mogę bo muszę być w gotowości do wyjazdu w razie potrzeby urlop masz ja nie praca na 2etaty praca i dom. Zamienisz się i wsadź sobie w dupę te pieniądze bo przecież wiesz czego potrzebują rodzice czy opiekunowie osób paliatywnych. Szkoda na tłumaczenia bo anonimowość jest dla.was.fajna bo za nic nie odpowiadacie

~Ojciec

Hipokryci tylko kasa i kasę wylewanie pomyj bo tu można nie bo jestem anonimowy.

~Do "ojciec"

W żadnym wpisie nie ma informacji, że miasto płaci za usługi. Nie ma również w treści artykułu. Każdy dorosły słyszał o NFZ, Pieniądze jednak są b, ważne dla każdego człowieka. Dla ciebie "Ojcze " z pewnością również - więc nie udawaj.

~emerytka

baju baju bedziesz w raju! nie wierze w ta inwestycje obiecywana przez niemal 30 lat, wyskoczy znowu inwestycja jakiegos niepotrzebnego cudactwa ale jest okazja aby paplac o takiej troscy w mocno starzejacym sie spoleczenstwie w naszym miescie. Aby bronic sie przed pojsciem do kazdego hospicjum nalezy wczesniej leczyc skutecznie ludzi chorych a z tym jest u nas ogromny problem.

jusek

Czytam-"Będzie tam kaplica".Dlatego pytanie-dla wyznawców jakiej religii? Wiem. Głupie pytanie...Wiadomo po co.Następny klecha dostanie etat.Za 4-5 tysiaków m-c?

~Ojciec

Tylko kasa się dla was liczy zobacz jeden z drugim na finansowanie takich ośrodków to nie idzie z kasy miasta nie miasto płaci za świadczenia które hospicja wykonują. Żeby wypowiadać się w ta delikatnej kwestii najpierw się przygotujcie a nie szczekacie. I to nie wina miasta tylko chorego systemu durnych przepisów.

~Ojciec

Zapraszam na jeden dzień do osoby w domowym hospicjum wielu z was dużo gada ale jakby ktoś spróbował postawić się na miejscu rodzica takiego dziecka. Hipokryci

~mnbv

No właśnie wolontariusze /po III zmianie w Stalszmicie np / pójdą pielęgnować chorych pacjentów w celu obniżenia kosztów utrzymania hospicjum. Dobry pomysł, aby zatrudniać nowych urzędników i przydzielać im niebotyczne nagrody za ciężką i odpowiedzialną robotę.

~emi

To będzie również przestrzeń edukacyjna, skierowana dla wolontariatu, dla tych, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla osób nieuleczalnie chorych- mówił podczas czerwcowych obrad Rady Miejskiej Lucjusz Nadbereżny.Zobaczymy ile pisirow katolikow sie zglosi na taka pomoc .Znajac pisokatoli zero,bo na tym kasy nie ma.

~Polonista

Czy stołówka i jadalnia to coś innego?

~Matka

Do Ojciec. Pewno myślisz, że to o OIOM chodzi, a to tylko dla pacjentów leczonych paliatywnie. Cena porównywalna do Domu Aktywności Seniora. - tzn MAX możliwości wydania pieniędzy.

~Ojciec

To chyba nie wiesz ile kosztuje sprzęt z własnego doświadczenia wiem że nie mało i nie ma nic za darmo

~Ojciec

To chyba nie wiesz ile kosztuje sprzęt z własnego doświadczenia wiem że nie mało i nie ma nic za darmo

~Ojciec

To chyba nie wiesz ile kosztuje sprzęt z własnego doświadczenia wiem że nie mało i nie ma nic za darmo

~PawloSt

Aż 20 mln. zł, a tylko 25 łóżek ????