Strój medyczny - czym się kierować przy jego wyborze?

Materiał zewnętrzny Image

Wybór odpowiedniego stroju medycznego to kwestia kluczowa w odpowiedzialnych zawodach związanych z opieką zdrowotną pacjentów. Lekarze i pielęgniarki przy zakupie odzieży muszą zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii o których można przeczytać w tym artykule. Sprawdźmy co jest ważne jeśli chodzi o zakup stroju medycznego.

Wygoda użytkowania

Niebagatelne znaczenie ma wygoda. Niezależnie czy jest to jedynie mundurek medyczny lub bardziej obcisła część garderoby. Osoba piastująca stanowisko związane ze zdrowiem pacjentów musi czuć się dobrze w tym konkretnym stroju, który nosi w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Odzież musi utrzymać odpowiedni komfort termiczny, a przy tym nie stanowić problemu w trakcie upalnych dni. Lekki, przewiewny strój jest idealnym wyborem i właśnie po takiego rodzaju ubrania sięgają lekarze, pielęgniarki i pozostała załoga szpitali oraz ośrodków medycznych.

Ochrona

To czym wyróżnia się strój medyczny od pozostałej garderoby to przede wszystkim zwiększona ochrona przed szkodliwymi substancjami, drobnoustrojami, płynami ustrojowymi i tym wszystkim z czym na co dzień ma kontakt osoba pracująca w placówce medycznej. Stroje tego typu są specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać maksimum ochrony, a przy tym są elastyczne i nie sprawiają problemów podczas pracy. Przy wyborze odpowiedniego ubrania warto więc kierować się tym jaki poziom ochrony może zaoferować.

Kolor stroju

Przeglądając oferty sklepów z odzieżą medyczną można dojść do wniosku, że praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Stroje niekoniecznie występują w jednostajnych kolorach i bez większego trudu można wybrać ubiór odpowiadający bardzo konkretnym gustom. Natomiast w przypadku kolorów to warto po prostu wybrać barwę dostosowaną do rodzaju wykonywanej pracy, a także do pozostałej ekipy, która wykonuje podobne obowiązki. Warto jednakże pamiętać, że zbyt jaskrawy ubiór zwraca uwagę, natomiast ciemniejsze barwy, szczególnie całkowicie czarny, wizualnie wyszczuplają sylwetkę.

Dodatki

W niektórych przypadkach można spotkać się ze strojami medycznymi, które wyposażone są w specjalne dodatki. Mowa tutaj o pojemnych kieszeniach, dodatkowych zapięciach i innych elementach, które dla wielu pracowników służby zdrowia okazują się niezbędne. W ten sposób z łatwością można mieć zawsze pod ręką kartotekę pacjenta, telefon oraz różnego rodzaju akcesoria i niewielki sprzęt medyczny. Kupując ubiór warto więc przyjrzeć się temu w jakiego rodzaju dodatki jest wyposażony i czy realnie tego typu elementy mogą stanowić dla nas kluczowy element w pracy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =