Nikt nie chce przygotować dokumentacji projektowej na przebudowę dróg osiedlowych

Image

Miasto już dwukrotnie ogłaszało przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych: 100997R - Al. Jana Pawła II – droga osiedlowa, 101003R - ul. Wyszyńskiego i 100885R - ul. Partyzantów”. Niestety, nie udało się znaleźć wykonawcy.

W przypadku pierwszego przetargu do stalowowolskiego magistratu, drogą elektroniczną, wpłynęła jedna oferta. Nie była ona jednak możliwa do odczytania. W przypadku drugiego, nie zgłosiła się ani jedna firma, wobec czego miasto unieważniło postępowanie.

W ramach planowanej inwestycji mają zostać przebudowane 3 odcinki dróg osiedlowych. Pierwszy z nich obejmuje ok. 0,52 km i ma biec od ul. Wyszyńskiego, od skrzyżowania z ul. Mickiewicza w kierunku drogi osiedlowej Al. Jana Pawła II. Kolejny ok. 1,43 km odcinek dotyczy drogi osiedlowej Al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego (rondo przy sklepie Lidl) do skrzyżowania z ul. Poniatowskiego (w rejonie budynku Poniatowskiego 39) wraz z odcinkiem łączącym drogę osiedlową z Al. Jana Pawła II w rejonie KFC. Ostatni odcinek ma ok. 0,3 km i znajduje się na ul. Partyzantów. Droga przed samym hotelem „Hutnik” ma nawiązywać do oryginalnych założeń miasta modernistycznego, z zachowaniem oryginalnego charakteru i stylistyki, co ma swoje korzenie w art déco i modernizmie. Realizacja tej inwestycji nie tylko ulepszyłaby komunikację osiedlową, ale także poprawiłaby kwestię niewystarczającej ilości miejsc parkingowych oraz wzmocniłaby bezpieczeństwo.

Koszty związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej szacowane były na 150 tys. zł i w całości miało pokryć je miasto. W przypadku realizacji samej inwestycji, miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ja 2

niejaki krysz coś pisze o zielonej fali. W stalowej?

~Żal

@krysz, pewnie większość wie, że jesteś urzędnikiem. Jednak wyjdź poza schemat i pomyśl o BEZPIECZEŃSTWIE. Pomyśl pisowcu o zdrowiu i ŻYCIU. Jasno jest napisane o wyjeździe karetek. Korona z głowy nie spadnie jak ktoś poczeka na światłach. Jednak nie o koronie mowa, jak wyjeżdża karetka i jedzie ratować życie. Może kiedyś komuś dla ciebie bliskiemu nie zdąży?

art2deco

Projekty czekają w Warszawie :-)

krysz

Miasto-jaja, nikt ci czerwonego dywana nie zapewni jak jedziesz swoim autem w szczycie. Jak chwileczkę postoisz na światłach korona z głowy ci nie spadnie. Jak ci się śpieszy wyjedź 5 minut wcześniej. Ja też mam auto i też muszę dojechać do celu więc wyjeżdżam 5-10 minut wcześniej i droga pusta a światła na skrzyżowaniach tworzą zieloną falę. Niestety ale ptasiego mleka za darmo nie ma.

~Mieszkaniec

Organizacja samorodnych społeczników Nasze Miasto wystąpiła z apelem, pomożecie?

~Kasandra

A ja Wam zdradzę w czym rzecz ; Oddawane u nas drogi to buble /grubość podłoża pod asfalt / za wąskie /TIRY uszkadzają duże lusterka /, po miesiącu już "wykorytowane ", bez utwardzonych poboczy . Nadzór natomiast to odbiera, Wykonawcy boją się ponosić odpowiedzialności w przyszłości. Tymczasem P, Min, Ada,mczyk twierdzi, że szybkości i jakości dróg zazdrości nam już cały świat. Po przekroczeniu granicy w Świecku od razu widać różnicę. Co do grubości warstw pod asfalt można zasięgnąć info od drogowców i porównać do tych oddawanych w UE, czy USA, gdzie remontować nie trzeba zaraz, a wymienia się podłoże po ok 50 latach.

~Mieszkaniec

Wcale się nie dziwię bo jaka by nie była ta dokumentacja nie była to zawsze będzie niedobrze .

~Dyzma

Może już się przejechali nie raz na interesach w Stalowej.?? Patrząc na zadłużenie Miasta to nie przypadek!!

~Miasto

krysz- uważasz, że wojewódzkie drogi wiedzą, że w takiej stalowej źle działają światła? Kto powinien nad tym panować? Czy nie gospodarz?

krysz

jaja, świateł nie ustawia urząd miasta, nie wydziwiaj.

~jaja

Świateł nie potrafią ustawić tak, żeby karetki nie jeździły pod prąd bo korek na Żwirki, Mickiewicza - jadąc na wprost i na Nisko jest ogromny, a będą robić remonty ulic?????????????Nawet takie 0.3 czy 0.5 km?????????????????Bez jaj.

krysz

to w urzędzie miasta nie ma inżyniera budowlanego coby ogarnął ten temat? Nawet nie trzeba inżyniera, potrafi to technik budowlany.

wytacarz

MottodlaELYTY....dokładnie masz rację. W urzędach siedzi ogromną ilość pierdzistołków a jedynie czym się zajmuja to parzenie kawy i przeglądanie internetu. Biorą bardzo dobre pensje ze wszelkimi możliwymi dodatkami o jakich zwykły pracownik w szarej aluminiowej strefie może pomarzyć. Wysługa lat,jubileusze 13 pensja itd...lub premia 92 tys jaka dostała jedna Pani swego czasu.I to Oni pracownicy urzędu miasta powinni w ramach codziennych obowiązków wykonać taki projekt.

~andrzej

nikt nie chce wykonać dokumentacji projektowej ,to pewnie efekt zgody narodowej zaproponowanej przez tuska.

~Aqq

0,3 km ulicy Partyzantów? Zawsze była mowa o Wyszyńskiego.

~MottodlaElyty

Przepraszam, że ośmielam się zapytać, ale za co bierze pensję z naszych podatków ta szarańcza urzędników z budynków przy Wolności, Kwiatkowskiego i z Mostostalu? Czy chodzi o to, aby nie narobić się, nie brać żadnej odpowiedzialności urzędniczej na siebie, zlecać wszelkie projekty firmom zewnętrznym i tym samym na każdą decyzję mieć szesnaście podkładek zwanych du...chronami?