Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku

Image

Do tego zdarzenia doszło w piątek 3 września 2021 roku około godziny 17:15. Ranny został około 35- letni mężczyzna, sprawca zbiegł.

Mężczyzna prawdopodobnie jechał rowerem ulicą Niezłomnych. Gdy przekraczał uliczkę wiodącą do kompleksu handlowego, został potrącony przez kierującego samochodem. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Rowerzysta zdołał jeszcze oprzeć rower o barierkę na parkingu przy sklepach. Później poczuł się źle.

Wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Poszkodowany był w szoku, ma rozległą ranę głowy i ręki. Kierujący samochodem nie udzielił mu pierwszej pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia. W tym miejscu jest jednak monitoring i ustalenie kto siedział „za kółkiem” nie było trudne.

Rannemu ZRM udzielił pierwszej pomocy na miejscu. Potem mężczyzna został odtransportowany do stalowowolskiego szpitala.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rak

Do określenia winy za zdarzenie są odpowiednie służby, które wiedzą o wiele więcej, niż w tym artykule jest napisane. Na pewno jeżeli rowerzysta popełnił wykroczenie to zostanie za nie ukarany. Natomiast artykuł jest o czy innym i kierowca sam się pogrążył swoim zachowaniem. No chyba, że jak pisał zlopec był w szoku, no to wtedy nie postąpił źle umiech

~Pytam???

Rak. A dla mnie oprócz tego, że kierowca być może uciekł z miejsca wypadku, istotne jest również to jak do niego doszło! I dlatego pytam czy rowerzysta złamał przepisy czy nie? Bo kierowca zrobił źle że nie udzielił pomocy, ale czy za spowodowanie wypadku powinien być uznany kierowca czy rowerzysta, a może obaj? A co do udzielania pomocy to już Ci pisałam że równie naganne jest nie udzielenie pomocy komukolwiek kto choćby zasłabł idąc ulica, a takiej znieczulicy jest pełno.

~rak

"~rak zwracam honor. masz racje we wszystkim. sorka !" - Dziękuję zlopec.

zlopec

Już każdy zaorał RAKA a ten dalej swoje. nigdy mu się to chyba nie znudzi ale cóż ten typ tak ma...

~rak

~Pytam??? napiszę ci jeszcze raz bo widzę, że nie rozumiesz o co mi chodzi. Zgadzamy się co do winy kierowcy dotyczącej ucieczki z miejsca wypadku. Nie interesuje mnie, którą uliczkę przekraczał, czy włączał się do ruchu itp., bo nie to jest przedmiotem artykułu. Swoją ucieczką kierowca się pogrążył i nie ma znaczenia, że rowerzysta jechał, frunął czy też niósł rower na plecach. Być może rowerzysta powinien być ukarany, ale nie to jest przedmiotem artykułu. Gdy kierowca nie zapnie pasów, a nie ma lekarskiego zwolnienia powinien dostać mandat, tak jak rowerzysta gdy nie włączy światła lub jeździ bez kasku o ile jest to faktycznie nakazane (nie wiem, nie jeżdżę rowerem). Nie tłumaczę rowerzystów za niestosowanie świateł i kasków (proszę mi tu skopiować jakąś moją wypowiedź, w której to robię) i nie wyśmiewam tych obowiązków. Wyśmiewam jedynie J23, który w każdym artykule dotyczącym bezsprzecznej winy kierowcy powołuje się na brak świateł rowerzysty i kasku. Tak jak by można było ich przejechać bo nie maja światła. To tyle. Zdanie „Słowo reportera który nie widział ale się dowiedział przeciwko komuś kto twierdzi że widział” oraz „Więc kto go nie ochronił? Auto czy sam się nie ochronił być może nie zakładając kasku i być może wjeżdżajac rowerem tam gdzie mu nie wolno” pozostawię bez komentarza. Nie będę się zniżał do tego poziomu. Pozdrawiam

~rak

Masz racje. Lepiej nie. To juz nic nie da.

~Pytam???

Rak. Ze kierowca zostanie ukarany to nie ma wątpliwości. Ale ja się pytam? Gdyby jechał jezdnia to która uliczkę by przekraczał? A jak jechał chodnikiem to przekraczał wjazd na parking jadąc rowerem w miejscu gdzie powinien być pieszym? I na te pytania odpowiedział mi ktoś kto podobno widział. Skoro w artykule to nie jest powiedziane czy jechał jezdnia czy chodnikiem to do końca nie wiemy jak było. Słowo reportera który nie widział ale się dowiedział przeciwko komuś kto twierdzi że widział. To że kierowca zrobił źle, że być może odjechał nie udzielając pomocy, nie znaczy że rowerzysta nie powinien być ukarany za złamanie przepisów których sam ma obowiązek przestrzegać. A co do świateł i kasku które tak wysmiewasz gdy o nich pisze J23,a które są obowiązkiem rowerzystów to gdy kierowca auta nie zapina pasów i nie włącza świateł to dostaje za to mandat i punkty, a u rowerzystów brak stosowania się do tych obowiązków tłumaczycie i głupio się śmiejecie ze ktoś zwraca na to uwagę, zamiast mówić jakie to ważne. Potem jest taki efekt że dzieci wstydzą się założyć kask żeby ktoś ich nie wyśmiał. Ale to tylko na prowincjach takie kompleksy bo w Warszawie nie uświadczysz rowerzysty bez kasku. A gdyby ten rowerzysta miał kask, to może uniknąłby urazu głowy? Więc kto go nie ochronił? Auto czy sam się nie ochronił być może nie zakładając kasku i być może wjeżdżajac rowerem tam gdzie mu nie wolno?

zlopec

oby nie !!! po co ma ktoś w stosunku do mnie ironizować smiech2smiech2smiech2

~rak

"~rak zwracam honor. masz racje we wszystkim. sorka !" - Dziękuję zlopec. Ucz się od najlepszych, a może Tobie kiedyś ktoś tak napisze.

zlopec

to była ironia ale widzę ze nawet tego nie jesteś w stanie ogarnąć wiec niż już nie ogarniesz. pozamiatane smiech2

~rak

~J 23 napiszę to jak siedmiolatkowi. Komentujesz artykuł - "Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku". I te twoje analizy o włączaniu się do ruchu, jeździe po chodniku czy jeszcze innych kosmitach wsadź sobie w ... buty. Jak pojawi się artykuł "Rowerzysta wjechał w samochód i uciekł z miejsca zdarzenia" to sobie wylejesz te żale i smutki na rowerzystów.

~rak

~Qwerty właśnie próbuję to powiedzieć takim jak zlopec czy J23 i jeszcze inni, ale grochem o ścianę.

~rak

"masz racje we wszystkim. sorka !" - Dziękuję. W końcu. Nauka nie poszła w las.

~olo

"Do ~Olo Jak zwykle gdy brakuje argumentów to pojawiają się ataki personalne. Nawet nie zamierzam tego komentować. Nie jesteś w stanie mnie obrazić. Jak to kiedyś było "wieśniak nie mógł wyzwać na pojedynek szlachcica"." - no właśnie skomentowałeś - to po pierwsze. Po drugie gdzie wg ciebie są ataki personalne w mojej wypowiedzi. Są właśnie same argumenty i do tego jeszcze w bardzo uprzejmej formie. Po trzecie to nie wyzywaj jak nie potrafisz przegrywać.

~Qwerty

Nie rozumiem dlaczego komentarze są zupełnie nie na temat, w artykule nie ma mowy o tym jak poruszał się rowerzysta, jak kierowca, wszyscy sobie mocno dodają jakieś niepotwierdzone informacje. J23 kompletnie nie na temat, wyskakuje z statystykami i do tego przekłamuje dane o jakieś 20%.

~_Bobo

Zauważam pewną nadinterpretację: ja podaję czyste dane z raportu - J23 pisze, że wyciągam wnioski.
Zauważam pewną niespójność: czytałem różne wpisy J23 i odnoszę wrażenie, że J23 to dwie różne osoby:
- raz potrafi napisać długi tekst poprawną polszczyzną (no, może czasami bez znaków przestankowych), użyć fachowej termonologii itp.,
- a innym razem używa języka obraźliwego, wręcz prostackiego.
Może ktoś się pod kogoś podszywa.
Co do statystyki (owszem na studiach): nauczono mnie na niej, że jest: cała prawda, tylko prawda, prawda, g____o prawda i statystyka. Teraz dowiedziałem się, że jest jeszcze prawda wg J23 (tylko nie wiem, którego?)

~J 23

Do ~Olo Jak zwykle gdy brakuje argumentów to pojawiają się ataki personalne. Nawet nie zamierzam tego komentować. Nie jesteś w stanie mnie obrazić. Jak to kiedyś było "wieśniak nie mógł wyzwać na pojedynek szlachcica".

~J 23

Do ~Rak - nie gorączkuj sie. ~zlopec pisze, że nie ma jeszcze informacji potwierdzonych co do tego czy faktycznie kierowca uciekł. Jeżeli uciekł to grożą mu za to poważne konsekwencje i zostanie ukarany. Poniżej pisał jakiś świadek, że kilka minut był na miejscu. Pisał też, że rowerzysta jechał chodnikiem - więc wjeżdżając na jezdnię włączał się do ruchu - kierowcom nie muszę przypominać, że należy wtedy ustąpić pierwszeństwa innym pojazdom. Rowerzyści pewnie wsiadając na rower zapominają o przepisach.

zlopec

a skąd wiesz ze był nachlany?? no chyba ze to ty jesteś tym kierowca to co innego. zwracam honor. masz racje we wszystkim. sorka !

~Olo

Bobo nie zadzieraj z J23 bo statystycznie to pewnie niespełniony nauczyciel przedmiotów nikomu niepotrzebnych. A procentowo populacja generalna do której odnoszą się te procenty nie jest jednorodna więc leżysz. A coś mi mówi, że frakcje i estymacje z próby pozwalają na stwierdzenie że J23 to kierowca TDI, który wyjeżdża z garażu tylko na sumę w kościele.

~Rak

Zlopec - Nie no jak jest taka możliwość że był w szoku to co innego. To wina rowerzysty że wprawił biedaka w ewentualny szok, a ten uciekł z miejsca wypadku. Jak kierowca był ewentualnie nachlany to wina rowerzysty, że nie miał kasku i oświetlenia, a jak kierowca dostał ewentualnego szoku to też wina rowerzysty, bo go naraził na ewentualny szok. Zlituj się człowieku i daj spokój z tymi bredniami.

~J 23

Do Bobo Człowieku, powiem najprościej jak umiem. Ty wrzuciłeś procenty - to nie jest porównywalne bo populacja generalna do której odnoszą się te procenty nie jest jednorodna. Kierowców jest najzwyczajniej więcej i więcej kilometrów przejeżdżają oraz więcej czasu spędzają na drogach - także w trudnych warunkach w zimie, gdzie rowerzyści nie jeżdżą praktycznie. Rozumiesz to? Nie można wyciągać takich wniosków jakie Ty wyciągasz z tych procentów. Poczytaj sobie coś o frakcjach, estymacjach z próby itd. Jak byleś na studiach to może miałeś coś takiego jak statystyka. Ja natomiast podałem dane bezwzględne i tylko o nich mówiłem (wnioskowałem) - nie tak jak Ty o populacji generalnej z niereprezentatywnej dla danego zjawiska próby. Wskazałem tylko, że rowerzyści spowodowali wypadki, w których zginęło 132 osoby tj. prawie tyle ile zginęło w wypadach spowodowanych przez pijanych kierowców. Nie wyciągałem nieuprawnionych teoretycznie wniosków o populacji generalnej - tak jak Ty to robisz. To nie jest tak , że moje dane są dobre a Twoje złe. Ty zwyczajnie wyciągasz wnioski co do których nie masz podstaw na podstawie tych danych. Ale tu odsyłam do nauki.

~_Bobo

Źródło danych to samo:
- statystyki podwawane przeze mnie są złe,
- statystyki podawane przez J23 są super.
Chyba winę trzeba zwalić na KGP.

zlopec

nie mowie ze byl czytaj ze zrozumieniem człowieku!!! mowie ze jest taka możliwość tak samo ze był nachlany !!!!

~Rak

Zlopec - Nie no jak był w szoku to co innego. To wina rowerzysty że wprawił biedaka w szok, a ten uciekł z miejsca wypadku. Ach ten niedobry rowerzysta. Dobrze, że on nie był w szoku bo też by uciekł i wtedy nie wiadomo.

zlopec

to jest tak samo jak z tym wypadkiem co winna była piesza a nie kierowca ale ile jest takich sprawiedliwych wyroków?? (gdyby nie kamera to znowu by było ze zły kierowca a piesza dobra bo była na pasach bo miała pierwszeństwo)

~J 23

Do Bobo - Nie zakłamiesz prawdy. Jaki procent rowerzystów jeździ w zimie? Ilu jest rowerzystów vs kierowców samochodów? Takie procenty to sobie możesz przedszkolakom opowiadać. Wg danych KGP w 2019 roku rowerzyści spowodowali wypadki w których zginęły 132 osoby to prawie tyle samo co w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. A jakoś mandaty dla rowerzystów nie rosną. Chodzą nawet legendy, że ktoś zna kogoś, kto zna kogoś, kto słyszał, że jakiś rowerzysta dostał mandat.

zlopec

nie tłumaczę go tak. a skąd wiesz ze tak nie było? skąd wiesz ze był nachlany?? no skąd?? rożni ludzie rożnie reagują na różne sytuacje. pewnie rowerzystę by tak broniono ale kierowcę nie. zawsze winny kierowca nigdy rowerzysta...

~rak

zlopec - J23 się nie dziwię bo wszyscy wiedzą, że on ma ze sobą problem jakiś, ale Ty widzę też w nie najlepszej formie. Teraz Ty zachowujesz się jak ci ludzie co bronili rowerzystki wjeżdżającej na czerwonym. W szoku był i uciekł. Biedak. No tak, to go tłumaczy. Nie no jak był w szoku to co innego. To nie przestępstwo bo był w szoku. Trzeba go bronić bo był w szoku. Ja pier...dziele co z Wami się porobiło??

~_Bobo

Wypadki drogowe wg pojazdu sprawcy (raport KG Policji „Wypadki drogowe w Polsce w 2020 roku”):

Samochód osobowy 73,5%
Rower 6,6%
Motorower 2,2%
Motocykl 3,6%
Motocykl o poj. do 125 cm3 0,9%
Autobus komunikacji publicznej 0,9%
Autobus inny 0,2%
Samochód ciężarowy o DMC do 3,5 t 5,3%
Samochód ciężarowy o DMC powyżej 3,5 t 3,1%
Ciągnik rolniczy 0,5%
Czterokołowiec 0,2%
Czterokołowiec lekki 0,1%
Tramwaj, trolejbus 0,1%
Inny pojazd 0,5%
Pojazd nieustalony 2,3%

Tylko jako komentarz do wypowiedzi, że 80% wypadków jest z winy rowerzystów.