Nowe oświetlenie już wkrótce

Image

Coraz bliżej tak długo wyczekiwanej inwestycji! Rusza budowy oświetlenia ulicznego na jednym z osiedli miejskich. W tej sprawie już w listopadzie 2019 roku swoją interpelację składał radny Łukasz Durek.

Mowa tu o ulicy Modrzewiowej.

- Brak oświetlenia przy tej ulicy jest uciążliwy dla okolicznych mieszkańców, a także utrudnia dostęp do zakładów pracy zlokalizowanych przy ul. Modrzewiowej. W sezonie jesienno- zimowym brak lamp jest szczególnie odczuwalny ze względu na wcześnie zapadający zmrok i częste opady atmosferyczne. Poprawa funkcjonalności i użyteczności ul. Modrzewiowej, poprzez jej odpowiednie doświetlenie, znacząco wpłynęłaby na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w okolicy, a także zwiększyłaby jej atrakcyjność pod względem ewentualnej zabudowy jednorodzinnej- pisał w swojej interpelacji Radny Łukasz Durek.

W odpowiedzi na interpelację czytamy, że zadanie będzie mogło być wykonane już w 2021 roku. W rezultacie oświetlenie, o jakie dopominali się mieszkańcy, powstanie najwcześniej pod koniec I kwartału przyszłego roku, bądź nawet na początku II kwartału.

Miasto będzie realizowało to zadanie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Na całość tych prac wykonawca będzie miał 5 miesięcy od momentu podpisania umowy. W ramach tego zadania powstanie 5 słupów oświetleniowych z 16 oprawami oświetleniowymi typu LED.

Na poczet tego zadania miasto planowało przeznaczyć 153 tys. zł. 2 z 3 ofert, które wpłynęły do stalowowolskiego magistratu opiewały jednak na dużo niższe sumy. Najtańszą z nich wystosowała firma z Gorzyc na wartość około 83,6 tys. zł. Kolejna propozycja pochodziła od firmy ze Stalowej Woli (na około 120,4 tys. zł). Ostatnią, najdroższą ofertę przedstawiła firma z miejscowości Czarna (120,4 tys. zł). Wkrótce zapadnie decyzja co do wyboru wykonawcy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wiechu

Doczekaliśmy się oświetlenia przy ul.Energetyków między blokami 7-9-11,jednak nie służy to należycie mieszkańcom,gdyż latarnie zapalają się o 20.30 kiedy od dłuższego czasu jest ciemno,gasną zaś o 6.00 gdy widno robi się znacznie wcześniej. Czyżby takie dziwaczne metody oszczędności?. Kilkukrotne interwencje nie przynoszą skutku. Ważne,że wniosek mieszkańców zrealizowany i problem odfajkowany.

~hutnik

A ul.M.Wańkowicza doczeka się oświetlenia

~f16

Niemena też żyje w ciemnocie.

rodzynek

Najciekawiej są ustawione nowe lampy na ul. Popełuszki - slalom ?

~rst36

Może pan radny Madej Paweł zechce zainteresować się ul. Cyprysową? Ludzie mieszkają, podatki płacą, a od 15 lat nie możemy doczekać się oświetlenia.

~WERI

ZAKLADAJCIE NA LAMPACH ODSTRASZACZE SIADAJĄ SROKI NA LAMPACH I NIEMIŁOSIERNIE KRACZĄ TAK SIE DZIEJE NA LAMPACH NA ULICY PCK OBOK STADIONU