Przed nami V runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Image

Wraz z Automobilklubem Stalowa Wola zapraszamy mieszkańców Stalowej Woli i okolic na V Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się w dniach 10 - 11 września w Stalowej Woli i ościennych gminach.

Minęło ponad 40 lat od zorganizowania przez Automobilklub Stalowa Wola eliminacji Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski Weteranów Szos, które z biegiem czasu ewoluowały w Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych. 40- letnia tradycja rozgrywania na terenie Stalowej Woli eliminacji MPPZ to niewątpliwie zasługa Pana Stanisława Popowicza, który również i w tym roku objął funkcję Komandora V rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Będzie to bardzo wyjątkowa eliminacja, tworzona przez doświadczonego zawodnika - zwycięzcę Grand Prix Lwowa - Stanisława Popowicza, wspomaganego przez młodszych miłośników pojazdów zabytkowych z naszego miasta, których reprezentuje m.in. Jan Garbacz – motoryzacyjny YouTuber- pełniący rolę Vice Komandora stalowowolskiej rundy.

Tradycja i nowoczesność to dwie dewizy tegorocznego rajdu. Pierwszy dzień przebiegał będzie pod dyktando tradycji. Uczestnicy rajdu poznają walory turystyczne Województwa Podkarpackiego. Odwiedzą m.in. słynący z długiej i bogatej tradycji flisactwa region Ulanowa.

Drugi dzień przebiegał będzie pod hasłem nowoczesności, uczestnicy udadzą się na tereny Huty Stalowa Wola, zapoznają się z nowoczesnymi produktami przemysłu, które są wizytówką Województwa Podkarpackiego.

Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia będzie tradycyjny Konkurs Elegancji pod Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli.

Pojazdy zabytkowe będzie można podziwiać w Stalowej Woli pod MDK w piątek od godziny 16:00 oraz w sobotę od godziny 13:00. Rajd zakończy sobotnia parada pojazdów zabytkowych ulicami miasta Stalowej Woli o godzinie 16:00 (Okulickiego, Poniatowskiego, Żwirki i Wigury, Ofiar Katynia).

Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez partnerów Automobilklubu Stalowa Wola, którymi są Województwo Podkarpackie, Urząd Miasta Stalowa Wola oraz Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Patronat medialny nad imprezą objął portal Stalowe Miasto.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =