Alarmy bombowe w stalowowolskich szkołach

Image

To nie był spokojny początek roku szkolnego. Do placówek edukacyjnych na terenie Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego trafiły alarmy bombowe. Do godz. 12:30 odnotowano ich aż 7.

- Na e-maile szkół wpływały informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. W związku z tymi informacjami uruchamialiśmy nasze procedury. Na miejsce byli kierowani policjanci, którzy wykonywali czynności sprawdzające budynki. Nie ujawniono żadnych niebezpiecznych substancji. Nie były podejmowane ewakuacje- mówi młodszy aspirant Małgorzata Kania, oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Stalowej Woli.

Alarmy bombowe nie trafiły wyłącznie do szkół powiatu stalowowolskiego. Otrzymały je także placówki m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Warszawie, Żorach, Kielcach, Wrocławiu, Gorlicach, Busku- Zdroju.

- Te alarmy są tzw. alarmami kaskadowymi, czyli chodzi o to, że w jednym czasie wiele instytucji czy placówek otrzymuje podobne wiadomości. Każde zgłoszenie jest sprawdzane, poważnie traktowane, każdy sygnał jest weryfikowany- mówi młodszy aspirant Małgorzata Kania.

Autorom fałszywych alarmów bombowych grożą poważne konsekwencje. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wriying

Macie swoje 500 plus i zyebane umyslowo przez to dzieci...latami nie chodzili do szkoly, a kasa nie idzie im na potrzeby tylko na zasrane ciuszki i kosmetyczki od ktorych yebie im sie w glowach. Dzieci 9 letnie ubieraja sie jak dziw.ki i jeszcze wlosy sb rozjasniaja..gragulacje rodzice chcecie byc tacy nowoczesnue to zaraz bedzie tutaj druga pato ameryka patointeligencja

~Hahaha

Polon- protestują przeciw nauce stacjonarnej w taki sposób. Na zdalnych można same piątki mieć a w szkole pod okiem nauczyciela to trzeba mieć coś w głowie jeszcze.

~Hahaha

Taka prawda- tylko że te niewinne dzieci potrafią na komputerze takie cuda wyczyniać że służby w takim grajdole jak Stalówka leżą przy nich na latkach. Kto w policji z wiedzą Gatesa będzie im pracował za psi grosz? Przeciętny licealista jest w stanie wodzić ich za nos a oni i tak ślepi i głusi.

~Polon

Gówniarzerii już w pierwszym dniu szkoły, znudziła się nauka.

~DO ALLK

UBEK MA MNIEJ LAT NIŻ TY-GWARANTUJĘ

~Allk

Ormowiec za twoich czasów to był 1 telefon u soltysa

~UBEK

MINISTER CZARNEK NA TROPIE!!!!!!!!!!!!!!
J-23 ZNOWU NADAJE!!!!!!!!!!!!!

~Lol

Za długo mieli wolnego po korona virusie prawie rok czasu zdalne,nagle zaczął się rok szkolny i koniec zdalnego

~Haha

Dzieci graja na nosie policji. Policja jest zakladnikiem.dzieci bo musi kazdorazowo przyjac zgloszenie no jaja

~ORMOwiec

Za moich czasów nie do pomyślenia ...

~Janusze

Po blamazu opozycji na Białorusi zaatakowali nasze dzieci.

~Kasandra

Odpowiadam Albinowi, który zadaje pytanie ; kiedy transport MZK będzie za darmo. Otóż magiczne słowo "za darmo " wprowadza ludzi w błąd. Zapamiętajcie sobie "nikt, nikomu i niczego na świecie nie daje za darmo. Gdyby tak miało być pieniądze można byłoby zrywać np z wierzb, czy ktoś musiałby spłacać ze swoich lub pojawić się jakiś sponsor /co zdarza się ale dot sum mniejszych / . W dodatku kierowcami musieli by być wolontariusze.. Transport autobusami elektrycznymi to poważny wydatek, a w praktyce wydatki na niego pokrywają podatnicy, podobnie jak na sport. Koszty utrzymania są ogromne - niemożliwe do ponoszenia przez przedsiębiorcę indywidualnego chociaż teoretycznie istnieje zasada równości podmiotów /konkurencja /.

~Kasandra

Znamienne /negatywne w ocenie / wydarzenia takie jak ostrzeżenia o bombach. nagminne niszczenie stworzonych, czy wyremontowanych obiektów pożytku publicznego jest b. naganne. Uważam jednak , że jest to sygnalizacja niezadowolenia społeczności lokalnej. Może należałoby przeanalizować niektóre ważniejsze decyzje?

~cst

W czasach permanentnej inwigilacji nie jest problemem zdobyć namiarów na takiego delikwenta po numerze telefonu. Ale służby tego nie zrobią, bo to za małe płotki, Jakby ktoś się wygadał przez tel, że ma schowaną dużą gotówkę - wtedy by problemu nie było.

~@babka

Coś ty babkaTo zaścianek Lucka i jego Alleluja.

~domaryjan

faciu ożeń się zrób dzieci,jeśli masz czym,i też będziesz miał 500 1000 1500 a kto wie może 5000

~babcia

i takich własnie potrzebują do campusa czaskowskiego.....rubta co chceta byle nie nauka.Trawke damy wam po cichu......i bedzie wesoło.

daniell

Stracone pokolenie tumanów i nieuków

~Albin

Kiedy transport MZK będzie za darmo?

~Tedi 51

Za to pawinna być paka bezapelacyjnie. Albo ośrodek wychowawczy. Gdzie są tutaj prokuratorzy? Zgroza.

wyborca

A może chodzi o to, by uśpić czujność służb, a potem... ktoś to wykorzysta?

~maryjan

wiecej 500+

maszynista

Dzieciaki podkladaja bomby w szkolach co za czasy.

krysz

nieukom zabaw się chce

~Taka prawda

ZŁAPAĆ GNOJKÓW I DO PAKI