Wakacje na podkarpackich drogach: zobacz najnowsze statystyki

Image

Więcej wypadków, więcej rannych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2021 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji. W tym czasie funkcjonariusze udaremnili jazdę 486 nietrzeźwym kierowcom i zatrzymali 603 praw jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 316 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 366 osób, a życie na drodze straciło 18 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 486 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 820).

W porównaniu do ubiegłorocznych letnich miesięcy, zwiększyła się liczba, zarówno wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych. W poprzednim roku, podczas wakacji doszło do 269 wypadków, w których rannych zostały 293 osoby. W wypadkach zginęło 17 osób.

Nadmierna prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń, policjanci zdecydowanie reagują na przekraczanie dozwolonej prędkości i wyciągają wobec niebezpiecznie jeżdżących kierowców surowe konsekwencje. Tylko podczas wakacji, funkcjonariusze zatrzymali 603 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które jej potrzebowały.

Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęły 4 osoby. Rok wcześniej, podczas odpoczywania nad wodą utonęło 8 osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~andrzej

panowie tak trzymać ,jesteście mega potrzebni na drogach , dzięki wam niejeden człowiek nadal żyje. kto chce to podziękuje ,a jak ktoś jest odmieńcem to i różnie się zachowa, ja dziękuję policji w tej kwestii.