Poznaj wnętrza Centrum Aktywności Seniora

Image

Eleganckie wnętrza, bogato wyposażone, wszystko nowe i pachnące świeżością. Do tego niezły sprzęt… Dla kogo takie luksusy?

W ostatnim dniu sierpnia odbyło się posiedzenie Rady Seniorów, podczas którego zaprezentowano Centrum Aktywności Seniora. Jak zapewnił prezydent Lucjusz Nadbereżny CAS to podziękowanie seniorom za ich trud i pracę, którą włożyli budując nasze miasto w czasach niepewnych i trudnych.

W tym długo wyczekiwanym przez środowisko senioralne obiekcie, na prawie 1000 m2 mieszczą się różne sale tematyczne, m. in.: do nauki języków obcych, komputerowa, kuchenna, prac ręcznych, fitness, do zajęć wokalnych. Ponadto znajduje się tam sala widowiskowa, kawiarnia oraz taras. Przestrzeń w pomieszczeniach jest mobilna, można ją dostosować do potrzeb konkretnych zajęć. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji seniorów jest winda.

- Będziemy prowadzić działalność międzypokoleniową, zapraszamy wszystkich chętnych. Posiadamy mnóstwo sal warsztatowych, z których będzie można korzystać. Przewidujemy działania, podczas których będziemy łączyć pokolenia- mówi Bogusława Latawiec, dyrektor Centrum Aktywności Seniora.

Zajęcia w CAS- ie mają rozpocząć się juz 1 października. Mogą w nich uczestniczyć zarówno osoby z klubów, które działają na terenie miasta, bądź ci, którzy nie są nigdzie zrzeszeni. Ma to być miejsce gdzie każdy może przyjść by poznać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje lub by nauczyć się czegoś nowego.

Koszty związane z powstaniem Centrum Aktywności Seniora, wraz z wyposażeniem wyniosły, 4,5 mln. zł. Obiekt mieści się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej, w Centrum 4.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~CXVZ

Najbardziej potrzebna to sala do nauki języków, bowiem jest to najbardziej właściwy okres ze względu na funkcjonalność szarych komórek.. Będą potem udziela korepetycji swoim 2 letnim wnukom.

e2rds

~Heniek, to też jeden z nicków pseudointeligenta, tak jak He he, Babcia, Men, Twój Men, Ciekawy, Mieszkaniec, Kózka, Kozunia, Wodzik, właśnie do takich obleśnych wpisów, wg. niego ma się rozumieć bardzo "inteligentnych"

e2rds

~Heniek, wiesz co to jest wstyd, wstyd to być takim obleśnym typem piszącym jak poniżej, cyt:
16 Kwietnia 2021 18:14:36~Heniek
Erddes psie nie podszywaj się pod ekologa zamule
17 Kwietnia 2021 08:16:12~Heniek
Żebym ja cię czasem do szamba nie wpuścił erdees cykorze
17 Kwietnia 2021 10:35:33~Heniek
Erddes chodź cykorze i powiedz mi to w 4 oczy
18 Kwietnia 2021 05:49:59~Heniek
Ty marna niedowartościowana kreaturo zwana erddes z domu boisz się wyjść a co dopiero bić się z kimś.
~Heniek
Przecież wiadomo że załapał byś strzała i byś leżał hojraku erddeesie .Jesteś taki kozaczek w necie i pi... w świecie a do tego stary ruchacz.

~Heniek

Tam absolutnie nie wpuszczajcie erdeesa bo tylko wstyd będzie

~Do "mądry"

No właśnie - Ty chyba jesteś taki inaczej mądry ,Powiadasz "cuda" no rzeczywiście przy takim zadłużeniu a stać nas na cuda. Szkoda, że nie wszyscy się cieszą.

~cycek

stasiu i lucjuszek beda mieli gdzie sie pobawic i to bedzie dla nich najlepsze miejsce

~TRC

Dla seniorów jest bardzo dużo możliwości w Stalowej, wystarczy poszukać. Wydanie 4,5 mln zł na remont dla SM to jest zgroza. To kolejne kredyty !!!

~izydor

Bardzo dobry pomysł bo seniorom brakuje takich miejsc

~taka prawda

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz ten taras trzeba zadaszyć bo deszcz i śnieg wszystko tam zniszczą. Po za tym nie będzie tam latem tak gorąco.

~mądry

Takie cuda to tylko w STALOWEJ WOLI powstają dzięki PANU PREZYDENTOWI L. NADBEREŻNEMU. To najlepszy prezydent STALOWEJ WOLI w dziejach naszego miasta.

~taka prawda

Wspaniałe miejsce dal starszych emerytów czy rencistów. PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY pokazał po raz kolejny jak dba o wszystkich mieszkańców naszego miasta. Boję się , że za te wszystkie inwestycje wszyscy mieszkańcy w przyszłych wyborach zagłosują na jego osobę a to będzie nokaut dla jego oponenta. To cos najlepszego co mogło spotkać wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~mieszkaniec

To jest Mis na nasze mozliwosci , to jest Mis który otwieta oczy niedowiarką. i to nie jest nasze ostatnioe słowo !

~No tak

A jeszcze się zapytam czy pan Citko(znany działacz PIS) będzie robił wykłady lub coś za co może dostać kolejne 8 tyś zł od miasta ?

~No tak

4,5 mln zł - kto na tym tyle zarobił ?. Dodam że miasto nie kupiło tego obiektu a jedynie je dzierżawi od SM .

~płaceWymagam

Wybrańcy którzy głosują na PiS i na Nadbeeżnego mogą uczestniczyć, pięknie

~E2rwpg

Ola i e2rsedes jaka to dobrana para od biadolenia .Do tego koza i gpspodarstwo agroturystyczne..

~mayopin

Wyremontowanie lokalu za miliony, lokalu który nie jest własnością miasta to mistrzostwo niegospodarności.Panie Nadberezny jak wydawał by Pan własne pieniądze na pewno by Pan zrobił to we własnym lokalu a nie w wynajętym .Tak lekko wydawać pieniądze nie ze swojej kieszeni.

~Ola

A czy nie wystarczyloby zorganizować sali żeby seniorzy mogli spotkać się na kawę i rozmowy? Potrzeba budynku za kilka milionów i kolejne miliony na utrzymanie tego? Zajęcia komputerowe można organizować w wakacje w szkołach które stoją puste, inną zajęcia w domu kultury który święci pustkami. Ale nie, lepiej zrobić wielki kompleks dla seniorów żeby się mieć czym pochwalić. Nie swoje pieniądze łatwo się wydaje umiech

e2rds

~babcia, widzisz, jak byś była faktycznie babcią, to też miała byś tam miejsce zamiast przy klawiaturze, ale ty jesteś tą obleśną babcia pseudointeligentem i był by ogromny wstyd byś tam się pokazywała.

~@Wkurzony, ten o nicku "~lekarz" to nie żaden lekarz tylko pseudointeligent który wszystkim te czopki radzi, a powinien sam je sobie wsadzić, albo raczej z psychiatrą pilnie spotkać się.

~Walerian

To bardzo ważne dla starszych ludzi mieć się gdzie spotkać, kiedy samotność coraz częściej doskwiera..

~Krystyna

Widzę kilka pytań na temat zapisów. Żeby przyjść do CAS nie trzeba się zapisywać. Na niektóre działania, które będą się tam odbywać będą zapisy, bo np. zajęcia komputerowe odbywają się w grupach 10 osobowych, lub inne, które są ograniczone wielkością pomieszczenia. Ale to nie będą zapisy do CAS, czy którejść z organizacji. To będą zapisy na konkretne zajęcia, które kogoś zainteresują. Ale będą i takie zajęcia, na które zapisów nie będzie. Wkrótce będzie fanpage CAS na FB, tam będą zamieszczane ogłoszenia co i kiedy będzie organizowane. Warto by seniorzy lub Ich dzieci, czy wnuki śledzili zapowiedzi.

~siwy

a wiecie że podobno dług miasta ma 200 milionów? czy 195mln? jakoś tak

~space

Wspaniale to wygląda, niech długo posłuży!

~@Wkurzony

pewien użytkownik o nicku "lekarz" zaleca takim jak ty czopki, myślę że powinieneś go posłuchać jeśli BUL cię przerasta, a po w pisie widzę że tak...

~Wkurzony

Powiem tak wiadomo że się im należy, jednak z drugiej strony może pokażecie jak wygląda sprzęt na którym pracują nauczyciele z dziećmi w szkole specjalnej... podpowiem wiek SPRZETU I MEBLI 20+ na wszystko brak kasy, no ale ONI NA PIS NIE GLOSUJA, WIEC PO CO W NICH INWESTOWAĆ?

~Jedna

W naszym mieście jest kilkanascie stowarzyszeń i klubow seniora. Kto lubi ludzi to moze korzystac od dawna z roznych zajec wycieczek spotkan itd. Kto nie lubi to i tak nie pojdzie do CAS......

~babcia

erdeesku to miejsce dla ciebie, nie politykowanie .Po 70 pora na wyciszenie...przygotowanie sie do.... a nie wojowanie przy klawiaturze.

~Hela

Pani Tereso , jestem na emeryturze i opiekuję się mamą 92 lata, jak nie wyjdę z domu to zwariuję. To jest dla mnie alternatywa. Zaznaczam ,że nie głosowałam na pis i kaczek nie lubię. Gdzue i kiedy zapisy!

~Teresa

Nie widzę seniorów, same babcie i dziadki z pisu.

~Lucia

Najlepiej nic nie robić siedzieć w domu i narzekać , a ja zadowolona że coś takiego w stalowej powstało ,brawo.