Most na rzece San będzie remontowany

Image

Służy nam od 22 lipca 1974 roku. Wielu mieszkańców pamięta jeszcze czasy, gdy w tym miejscu funkcjonowały przeprawy promem. Teraz to wydaje się wręcz niemożliwe, ale tak właśnie było. Żeby dostać się do miasta czy to do pracy, szkoły, czy na zakupy, jeszcze 46 lat temu trzeba było przepłynąć rzekę.

Obecnie z mostu na rzece San, znajdującego się na ulicy Czarnieckiego, korzysta wielu kierowców i pieszych. Jadą i idą po nim codziennie między innymi mieszkańcy Pysznicy, Jastkowic, Kłyżowa, ale też korzystać z niego muszą działkowcy z Hutnika II, Sanu, Mostostalu, mieszkańcy osiedla zlokalizowanego tuż przy rzece. Teraz bez mostu nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Nie dziwi więc fakt, że konstrukcja żelazno- betonowa wymaga miejscami remontu. Jak zapowiedział starosta powiatowy Janusz Zarzeczny, 387- metrowy most jeszcze w tym roku będzie remontowany. W złym stanie są zwłaszcza 2 podpory i to właśnie one będą wzmacniane.

Rada Powiatu Stalowowolskiego zarezerwowała już na ten cel 429 tys. zł. Część środków pochodzi z oszczędności na dofinansowaniu przebudowy mostu na Sannie w Łążku Zaklikowskim. W przyszłości most ma przejść gruntowny remont. Wszystko zależy od środków zewnętrznych po jakie trzeba będzie sięgnąć zabierając się za to zadanie kompleksowo.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Cash

Rozumiem, że jak nie będzie środków zewnętrznych to nie będzie remontu. Fajne myślenie urzędników.

~Bojka

Komiczna sytuacja mądry troluje na Szlęzaka a krysz nie zrozumiał i myśli że go broni. Ale czego się spodziewać po tak tępych kadrach smiech2

~klepak

Stawarzyszenie Nasze Miasto do roboty...!!! Nie wystarczy być śledczym policjantem i czepiać się wszystkiego.... Do roboty natychmiast... Zróbcie coś w końcu dla miasta a nie węszycie wszędzie gdzie sensacji szukacie. Wykażcie się że to miasto również jest wasze.

~jasio

WYSTARCZY POD MOSTEM ZROBIC WIEZE WIDOKOWA ZA DOTACJE I BEDZIE GO CZYMAC

~caco

takie remonty to sa tymczsowe za 2 lata zas remont ,,biznes jest biznes firma remontowa musi istniec

wyborca

Ma ktoś zdjęcia z okresu budowy tego mostu?

krysz

mądry, ty zmień nicka to wtedy będziesz się nazywał zgodnie z prawdą. A wiesz chociaż co twój szrek remontował na tym moście? Malowanie barierek nie zwiększa wytrzymałości mostu.

e2rds

~mądry vel pseudointeligencie i znów zaczynasz temat od podgryzania, ale co innego ma głupi do roboty jak nie podgryzanie za pieniądze podatnika. Zajmij się szukaniem miejsc pracy dla bezrobotnych do czego jesteś zobowiązany, a nie pisaniem głupot i nie bądź tylko trutniem.

~Klemens

Połączyć płyty pod kątem, by koła pojazdów płynniej przejeżdżały.

~Klemens

Połączyć płyty pod kątem, by koła pojazdów płynniej przejeżdżały.

~Wajcha

Może popękał od wibracji z festynów na błoniach co nam płezydęt organizował

~mądry

Przecież SZREK nie tak dawno robił tam remont.

~Edi

5 milionów na kopaczy z czwartej ligi a na most co sie może zawalić czterysta tysięcy ledwo wyciułane, widać priorytety władzy