Ile kosztuje nasza lokalna piłka? Jakie dotacje płyną do Stali i PCPN-u?

Image

Na jakie dotacje z publicznych pieniędzy (gmina, spółki miejskie) mogła liczyć Stal Stalowa PSA w ostatnich dwóch sezonach na 4 poziomie rozgrywkowym?- pyta stowarzyszenie „Nasze Miasto”.

Odpowiedź jest prosta: na spore. Żadna inna dyscyplina sportu, a tych jest lokalnie wiele na dobrym poziomie, nie miała szans na takie pieniądze. A mamy przecież sporo sukcesów, choćby lekkoatletycznych. Kwoty, które publikuje „Nasze Miasto” nie uwzględniają dotacji sponsorów.

Statystyki

- Sezon 2020/2021- GMINA STALOWA WOLA dla STAL PSA - umowy dotacyjne 880 tys. zł + 40 tys. zł młodzież, umowy promocyjne 400 tys. zł = 1 mln 320 tys. zł,

- Sezon 2020/2021 - MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNALNY dla STAL PSA - umowy reklamowe na kwotę 127 tys. 718 zł i 07 gr oraz darowizna w wysokości 260 tys. zł = 387 tys. 718 zł,

- Rok 2020 - dotacja z gminy Stalowa Wola dla PCPN – 999 tys. zł,

łącznie – 2 mln 706 tys. 718 zł.

- Sezon 2021/2022 - GMINA STALOWA WOLA dla STAL PSA - umowy dotacyjne 720 tys. zł + 50 tys. zł + umowy reklamowe 620 tys. zł + 48 tys. zł dla VIKO Marka Citko (za okres 6 miesięcy) = 1 mln 390 tys. zł,

- Rok 2021- dotacja dla PCPN z gminy Stalowa Wola – 900 tys. zł,

- Sezon 2021/2022 - MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNALNY dla STAL PSA - umowy reklamowe 25 tys. 92 zł oraz darowizna w wysokości 200 tys. zł = 225 tys. zł,

łącznie – 2 mln 515 tys. zł.

- Z powyższego rachunku wynika, że łącznie za 2 sezony 2020/2021 oraz 2021/2022 z publicznych pieniędzy gmina Stalowa Wola i Miejski Zakład Komunalny dotowały STAL PSA i PCPN kwotą 5 mln 222 tys. 810 zł- informuje stowarzyszenie „Nasze Miasto”. Sezon wciąż trwa.

Do tych sum należy doliczyć pieniądze ofiarowane przez sponsorów. Spółka podpisała umowy reklamowe (między innymi z PGE) na łączną kwotę 538 tys. 448 zł i 80 gr netto.

Zobacz również: Ile za doradztwo sportowe bierze Marek Citko, a także jego firma?.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

PCPN to bankrut jest.Gdyby nie kasa z miasta to szybko by sie rozlecialo.

~ki bic

Czy jakby Spółka dostawała cirka 5 mln to za rok jest awans, a później kolejny awans?

~UBEK

TYLKO PRYWATNY INWESTOR PRZEJMUJĄCY PAKIET WIĘKSZOŚCIOWY JEST W STANIE PODNIEŚĆ PIŁKĘ W STALOWEJ WOLI.
IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ.
ŻADNE PRZEDWYBORCZE ZABIEGI KUDŁATEGO STALÓWCE NIE POMOGĄ.

~antystal

Oddac za 1 pln prywaciazowi te cale boisko razem z ta smieszna druzyna i dzialaczami,i kibolstwem i po problemie.To wszystko jest tyle warte !!Podatnicy tylko na tym skorzystaja.

e2rds

~Men, wybitny intelektualisto, oto twoje "bardzo mądre" wpisy, cyt:
25 Maja 2021 19:07:25~Men
Tak erdsiowi jest lekarz potrzebny od głowy .
25 Maja 2021 19:07:25~Men
Tak erdsiowi jest lekarz potrzebny od głowy .
25 Maja 2021 21:07:39~Men
Dziadek nie obrażaj mnie i wszystkich wokoło.
26 Maja 2021 12:04:55~Men
Potrzebna pilna pomoc dla erdeesa bo już dawno oszalał
26 Maja 2021 14:52:03~Men
Dziadek dalej obraża a potem ucieka nad morze heh
26 Maja 2021 19:45:06~Men
To w Tobie dziadek ludzie widzą tutaj zagrozenie bo z każdym się kłócisz i każdego pouczasz a do tego lubisz świntuszyc świntuszku.
26 Maja 2021 21:59:32~Men
Popatrz się dziadziu w lustro a zobaczysz niedorobieńca, a że lubisz chłopów to każdy o tym wie i prosisz się o
jedno.
12 Lipca 2021 17:23:02~Men
Hej erdees chcę ciebie
13 Lipca 2021 18:55:26~Men
Erdeesik ma małego i mu kapie z niego

Czy jeszcze potrzeba więcej twoich "inteligentnych" wpisów, są pod różnymi nickami, mam całą kolekcję pseudointeligencie.
Oczywiście, denerwujesz się, spać nie możesz, to zachowuj się jak człowiek, a nie jak "krzywy niemyty kikuci łeb"

~Men

Znów erddesik dopominasz się tylko o jedno.Glupoty ci w głowie i nic więcej.

maszynista

To cale PCPN to pajac na glinianych nogach,jak nie bedzie miasto wplsacalo dotacji to się przewroci i beda tylko dlugi po tym cyrku.Od poczatku bylo wiadomo ze to sie nie uda i to podrzucili do naszego miasta zeby bylo wiecej długow.Powinno sie to zlikwidowac zeby nie mnożylo wiecej dlugow.

~wilk

za ile was kupili-piszę do pracowników portalu
nie puszczacie wszystkich tekstów
cenzura kudłatego działa

e2rds

~KIBIC vel pseudointeligencie, ten "rzecznik" to tylko twój inny nick, wić to ty sam to pisałeś i teraz na to pisanie powołujesz się. Ty jesteś głąbem do tego stopnia zadufanym w sobie, że sam piszesz i sam siebie chwalisz cos napisał i to wiele razy, zwracałem ci już kiedyś uwagę. Widzisz, nie pamiętanie o tym wskazuje już w tym wieku co jesteś demencję tą przypisywaną innym, Mało tego też ci pisałem, że wcale nie musisz mieć dla mnie litości, tylko ty nie masz argumentów na moje pisanie i powołujesz się na litość, że nie będziesz kompromitował starszych, siebie codziennie za to kompromitujesz.
Uważam, że ty trutniu winieneś zająć się tą pracą która ci przypisana, a nie powoływać się, że ty masz zespół którym kierujesz i oni pracują, a ty pie.dzisz w stołek i piszesz całymi dniami te swoje idiotyzmy za pieniądze podatnika, nie wstyd ci trutniu, ale pamiętaj, taczki czekają i znów bezsenna noc.

~KIBIC

Do e2rds, ty masz demencję i się sam ośmieszasz myśląc , że innych obśmiewasz. Gdybym był złośliwy to odechciało by ci się wypociny produkować. Bo się prosisz aby cię skompromitować totalnie. Ale ja mam dużo litości dla starszych ludzi.

~KIBIC

Do maszynista , prostaku kiedy ten rzecznik komentował o CENTRUM SPORTOWYM to pisał , że musimy wybudować hotel na 150 miejsc przylegający do tego CENTRUM SPORTOWEGO. Dopóki nie wybudujemy takiego hotelu tam nikt nie przyjedzie na obóz przygotowawczy. Już musimy znaleźć te 10 milionów i zacząć budowę tego hotelu bo wiele zespołów z ekstraklasy , 1 ligi czy 2 ligi pyta o możliwość wypożyczenia naszych obiektów do przygotowań przed sezonowych i to latem jak i w zimie.

maszynista

A pamietacie jak obiecywali ze PCPN bedzie przynosic dochody i to nie male?Gdzie sa teraz ci co tak mowili?Rzecznik też tak pisal o wielkich dochodach z PCPN.

~UBEK

I LOVE MZK
HIP HIP HURA

art2deco

A koszt mojej lodówki? Ciągle zajęta.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, hahahaha, pamiętaj, taczki czekają. Ja z natury nie mam w zwyczaju nienawidzić, ale mam zwyczaj obśmiewać głąbów i piętnować głupotę, ty mylisz pojęcia, ale wcale mnie to nie dziwi, wszak jesteś pseudointeligentem.

~Kasandra

Do "propozycja " Tak jest. Przecięż wszyscy sponsorzy wzięci razem UM. KGHM. Zakład Komunalny nie mają pieniędzy z wierzb. To są nasze podatki, Więc sponsorami jesteśmy M Y. Tylko M Y!!!!!!!

~Janusze

Wysłać na zasiłek opozycje.

~taka prawda

Do e2rds, dziadku ale cię boli ,że lewaki i liberały tylko śmiecie będą zamiatać w POLSCE. Tym się kończy wasz hejt i nienawiść do wszystkich POLAKÓW.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, a tam zaniżasz te sondaże, Palec i Sznur mają już co najmniej 160 % poparcia i jeszcze idzie to poparcie w kosmos, a posłów ( jak by wyeliminował pierwszą literę to było by trafnie) to bedziecie misc co najmniej pięćset, a co ja piszę, 1000, a senatorów to co najmniej 150. A i dwóch prezydentów na dodatek, jeden z wyboru, a drugi prezydent- naczelny wódz-prezes -słońce PiS.

~andrzej

do ~aaaa , i co z tego ,że coś znalazłeś jak nasi działacze mają cię daleko w poważaniu. nie liczą się z twoim zdaniem , gdzie powinny być rozlokowane podatki i w jakiej wielkości. co z tego ,że my się tutaj napocimy przy pisaniu, nasapiemy jak oni mogą jedynie ściągnąć gacie i kazać ci się pocałować poniżej pępka.

~aaa

Znalazłem budżety 1-ligowych klubów w roku 2020/2021 - od 3.5 do 18 mln , a tutaj ponad 2,5 mln i IV liga - śmiech przez łzy i żenada. Tam się biją o ekstraklasę a tutaj o ....., żeby nie spaść do okręgówki. Zaorać bo szkoda naszych pieniędzy.

~propozycja

Na koszulkach piłkarzy wymalować napisy "mieszkańcy /podatnicy / Stalowej Woli:". Dlaczego ? bo to sponsor strategiczny.

~Jan

Spółki Państwowe powinny mieć zakaz sponsorowania.

~Jan

Spółki Państwowe powinny mieć zakaz sponsorowania.

~taka prawda

Do e2rds, masz rację emerycie naród się budzi i notowania PIS szybują coraz wyżej , już sięgają kosmosu. PIS zyskuje coraz większe poparcie we wszystkich sondażach a peło pikuje na dno. Jestem więcej niż pewny , że w nadchodzących wyborach do sejmu i senatu PIS, tylko do sejmu wprowadzi ponad 400 posłów. A do senatu przynajmniej 70 senatorów.

~Marysia

mój chłopak też mówi , że Kudłaty zajechał piłkę w Stalowej Woli,na mecz nie pójdzie do puki ten Pisowiec nie odejdzie.

~UBEK

DO ZIELONY BANDYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY PIŁKI NOŻNEJ Z KIBOLAMI WŁĄCZNIE,TYLKO NIE ZARZĄDZANEJ PRZEZ NIEUDACZNIKA KUDŁATEGO.
ZIELONY BANDYTO-GDZIE JEST JAKIŚ PRYWATNY SPONSOR-NIE MA.
DO GÓWNA SIĘ NIKT NIE PCHA.
@@@@@@@@@TO NIE JEST WALKA Z PIŁKĄ ,STALÓWKĄ TYLKO Z CIOTĄ KUDŁATYM.@@@@@@@@@@@

~krzywa

Mlodziezowka pisiorow za to robi zadymy na A-4 i po meczach wystarczy nam taka reklama .

~Andzej

Prezydencie ja też mam kaprys rozwijajmy w Stalowej tenisa stołowego dasz Pan 2 miliony to będzie sukces sportowy, a jak nie to choć w koszykówkę zainwestuj . Jak można tak trwonić pieniądze?

~Ogórek

Przepraszam czy stowarzyszenie „Nasze Miasto” to tylko pyta czy robi cos więcej dla miasta? Nic nie słyszałem o działaniach tej młodzieżówki peło...